Szklana góra

Okładka książki Szklana góra Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Okładka książki Szklana góra
Roksana Jędrzejewska-Wróbel Wydawnictwo: Bajka Cykl: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane (tom 2) opowiadania, powieści dla dzieci
36 str. 36 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane (tom 2)
Bajka
2022-02-16
2022-02-16
36 min.
literatura dla dzieci baśnie

Okładka książki Zielobór. Czy zdołasz uratować miasto? Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel
Zielobór. Czy ... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Świąteczne opowiadania Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Małgorzata Korbiel, Marcin Mortka, Marcin Przewoźniak, Katarzyna Ryrych
Świąteczne opo... Agnieszka Frączek,&...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...

Okładka książki Lisy nie kłamią Heike Drewelow, Ulrich Hub
Lisy nie kłamią Heike Drewelow, Ulr...
Okładka książki Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Pozdrowienia z... Iwasa Megumi, Jörg ...
Okładka książki Dzik Dzikus Marta Kurczewska, Krzysztof Łapiński
Dzik Dzikus Marta Kurczewska, K...
Okładka książki Dwa słowa Dominika Czerniak-Chojnacka, Anna Taraska
Dwa słowa Dominika Czerniak-C...

1951

Baśniowa opowieść o pokonywaniu własnego strachu.
Opowieść warta przeczytania, jak cała reszta tych współczesnych baśni z serii.

Baśniowa opowieść o pokonywaniu własnego strachu.
Opowieść warta przeczytania, jak cała reszta tych współczesnych baśni z serii.

Genialna! Cudowna! Pięknie ilustrowana! Mądra! Chciałabym, żeby takich książek, z takim przesłaniem i w takiej formie było więcej! Uwielbiam!

„Szklana góra” to druga z baśni nie dość znanych, które ukazują się nakładem Wydawnictwa Bajka. Trochę współczesna, trochę magiczna, lekko mroczna i bardzo prawdziwa, a jej bohaterką jest dziewczynka, która boryka się z pewnym problemem.

Hanią manipuluje Król Strachu, karmi się jej strachem, lękiem, niepewnością. Otumania ją, wmawiając, że do niczego się nie daje, że nic jej się nie uda i najlepiej odpuścić. I Hania boi się. Boi się wszystkiego. Boi się robić to na co ma ochotę, co sprawia jej przyjemność, co daje radość. Jest przekonana, że wszystko czego się podejmie zakończy się niepowodzeniem. Król Strachu szepcze jej do ucha, a mama dziewczynki tylko pogłębia jej strach, bo sama nie ma dość odwagi, by zmierzyć się ze swoim lękiem.

Spotkanie z przygodą możliwe było tylko podczas filmowych seansów, gdzie bezpiecznie otulona poduszkami nie musiała niczego się obawiać. Wszystko zmieniło się, gdy Hani przyśnił się wyjątkowy sen, w którym sama była niczym bohaterka filmu przygodowego. Szklana Góra ze snu dała jej niezwykłe możliwości i po przebudzeniu dziewczynka postanowiła wspiąć się Szklaną Górę, aby zmienić swoje życie. Czy jej się to uda?

Musicie sami przeczytać, aby przekonać się, jak może zmienić się życie, gdy Króla Strachu potraktujemy inaczej, gdy zmierzymy się z własnymi słabościami i lękami, gdy wyjdziemy ze swojej strefy komfortu, aby zacząć żyć.

Szczęśliwa, bo odważna. Po przeczytaniu tej opowieści słowa te nabierają zupełnie innego znaczenia.

• Dla dzieci i młodzieży
  • Horror i fantastyka
  • Dziecięce
  • KSIĄŻNICA BESKIDZKA

Dodaj cytat z książki Szklana góra