Pamiętnik księżniczki 2. Księżniczka w świetle reflektorów

Okładka książki Pamiętnik księżniczki 2. Księżniczka w świetle reflektorów
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pamiętnik księżniczki (tom 2)
The Princess Diaries, volume II: Princess in the Spotlight
Amber
2008-03-06
2008-03-06
Edyta Jaczewska
księżniczka pamiętnik młodzieżowa

więcej Więcej

Świetnie jest wrócić do tych książek po prawie 10 latach. Mam teraz okazję czytać je w odpowiedniej kolejności, bo niestety w gimnazjum ciężko było dorwać wszystkie części.
W tej części Mia udziela swojego pierwszego wywiadu, a jej mama zachodzi w ciąże.
Idealna książka na 2-3 wieczory, bo czyta się naprawdę szybko :)

Po pierwszym szoku, konfliktach związanych z ujawnieniem tej dziwnej tajemnicy jaką jest bycie księżniczką europejskiego państwa, Mia bardzo chciałaby chociaż zachować pozory powrotu do normalności. No niestety, nie jest jej to dane. Dość toksyczna babcia z którą musi sporo przebywać, wycofany ojciec, matka w ciąży z nauczycielem algebry plus szkolne problemy zdecydowanie...

Przyjemnie się czyta, jest to książka idealna aby się po prostu dobrze bawić. Razem z Mią przeżywamy całą sytuację i otoczkę wokół nastoletniej księżniczki. Nie każdemu będzie to odpowiadać ale jak mówi tytuł jest napisana w formie pamiętnika.

W drugiej części księżniczka Mia znajduje się na celowniku tytułowych reflektorów, media zaczynają się nią bardziej interesować za sprawą Grandmere,
a jej własna matka Helen zachodzi w ciążę z Panem Gianim czy może być gorzej?
Krótko zwięźle i na temat. Druga część do tej pory podobała mi się najmniej.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

Druga część przygód Mii. Problemy w szkole, matka w ciąży z nauczycielem i obowiązki następczyni tronu. Nie łatwo być nastolatką. A jeszcze tajemniczy wielbiciel...

Drugi tom przygód Mii Thermopolis, która dowiaduje się, że jest księżniczką i następczynią tronu małego europejskiego księstwa. Dziewczyna zostaje szybko wepchnięta w królewski świat i musi udzielić swojego pierwszego wywiadu. A Mia nie ma zamiaru opowiadać o sobie, zwłaszcza, że przeżywa szok, gdy dowiaduje się o ciąży swojej matki… z nauczycielem algebry. Mii nie ominie...

Na półkach: , , , ,

Gdy opadły już emocje związane z ujawnieniem arystokratycznego sekretu, Mia powróciła do szarej rzeczywistości. Jak każda piętnastolatka musi sobie radzić ze zwykłymi problemami okresu dojrzewania. Chociaż może nie do końca zwykłymi, typowa nastolatka nie musi nauczyć się żyć z faktem, że jej własna matka umawia się na randki z jej nauczycielem matematyki. Chyba. Wywiady w...

Przeczytałam drugą cześć i na tym skończyłam. Jakoś nie ciągnie mnie do 3 części. Może robię się za bardzo dojrzała na takie książki.

Świetna książka. Polecam!

Każdy popełnia głupstwa, ale Mia... Ona ma to we krwi. W królewskiej krwi.

7 550
  • Dzieciństwo
  • Z biblioteki
  • Młodzieżowe
  • Meg Cabot
  • Z dzieciństwa
  • Chcę w prezencie

Meg Cabot Pamiętnik księżniczki 2. Księżniczka w świetle reflektorów Zobacz więcej