Pamiętnik księżniczki 2. Księżniczka w świetle reflektorów

Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 2) literatura młodzieżowa
The Princess Diaries, volume II: Princess in the Spotlight
Edyta Jaczewska
Amber
księżniczka pamiętnik młodzieżowa
The Princess Diaries, volume II: Princess in the Spotlight
Pamiętnik księżniczki (tom 2)
literatura młodzieżowa
Edyta Jaczewska
księżniczka pamiętnik młodzieżowa

Przyjemnie się czyta, jest to książka idealna aby się po prostu dobrze bawić. Razem z Mią przeżywamy całą sytuację i otoczkę wokół nastoletniej księżniczki. Nie każdemu będzie to odpowiadać ale jak mówi tytuł jest napisana w formie pamiętnika.

W drugiej części księżniczka Mia znajduje się na celowniku tytułowych reflektorów, media zaczynają się nią bardziej interesować za sprawą Grandmere,
a jej własna matka Helen zachodzi w ciążę z Panem Gianim czy może być gorzej?
Krótko zwięźle i na temat. Druga część do tej pory podobała mi się najmniej.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

Druga część przygód Mii. Problemy w szkole, matka w ciąży z nauczycielem i obowiązki następczyni tronu. Nie łatwo być nastolatką. A jeszcze tajemniczy wielbiciel...

Drugi tom przygód Mii Thermopolis, która dowiaduje się, że jest księżniczką i następczynią tronu małego europejskiego księstwa. Dziewczyna zostaje szybko wepchnięta w królewski świat i musi udzielić swojego pierwszego wywiadu. A Mia nie ma zamiaru opowiadać o sobie, zwłaszcza, że przeżywa szok, gdy dowiaduje się o ciąży swojej matki… z nauczycielem algebry. Mii nie ominie...

Na półkach: , , , ,

Gdy opadły już emocje związane z ujawnieniem arystokratycznego sekretu, Mia powróciła do szarej rzeczywistości. Jak każda piętnastolatka musi sobie radzić ze zwykłymi problemami okresu dojrzewania. Chociaż może nie do końca zwykłymi, typowa nastolatka nie musi nauczyć się żyć z faktem, że jej własna matka umawia się na randki z jej nauczycielem matematyki. Chyba. Wywiady w...

Przeczytałam drugą cześć i na tym skończyłam. Jakoś nie ciągnie mnie do 3 części. Może robię się za bardzo dojrzała na takie książki.

Świetna książka. Polecam!

Każdy popełnia głupstwa, ale Mia... Ona ma to we krwi. W królewskiej krwi.

Fenomen tej serii polega na tym, że bardzo zwyczajna nastolatka zostaje postawiona w bardzo niezwyczajnej sytuacji - i radzi z tym sobie jak może. Przezabawna, ciepła książka. Zaczytywałam się w tym jako młoda dziewczyna, ale i teraz czasem lubię ściągnąć "Pamiętnik Księżniczki" z półki i wprawić się w dobry nastrój.

Jakieś piętnaście lat temu byłam oczarowana tą serią. Do dziś mam wszystkie części. Stoją podkurzone na półce i miło na nie spojrzeć. Ile to było łez, śmiechu i wzruszeń. Film natomiast był beznadziejny. Może sam w sobie nie był zły ale w porównaniu z duchem książki na pewno tak. Polecam gorąco. Idealna pozycja dla nastolatki (takiej starszawej nastolatki).

Dyskusje

• Z dzieciństwa
  • Meg Cabot
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Meg Cabot Pamiętnik księżniczki 2. Księżniczka w świetle reflektorów Zobacz więcej