Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała

Okładka książki Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała Laura Tempest Zakroff
Okładka książki Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała
2022-02-23
2022-02-23
Katarzyna Emilia Bogdan
magia tarot

Książka porusza naprawdę piekna tematykę ale niekiedy czytając ciężko wyciągnąć mi z niej jakieś konkretne wnioski. Najpierw czytam o jednym a potem wszystko się miesza i do końca nie wiadomo o co chodzi. Mimo wszystko podoba mi się jej treść, a mam tu na myśli jej przekaz , który mówi o magii płynącej w każdym z nas i o połączeniu naszego ciała ze światem zewnętrznym.

Zacznę od tego że książka ta ma swój wyjątkowy klimat. Ja odebrałam tą książkę jako poradnik. Czytając ją odniosłam wrażenie jakby prowadziła mnie do znalezienia wspólnego clou mojego ciała i duszy. Można powiedzieć że składamy się z magii, jest ona w każdym z nas jednak nie każdy potrafi ją odnaleźć.
Lektura ta pokazuje jak tego dokonać.
Przedstawia różnego rodzaju rytuały które uczą nas jak komunikować się z samym sobą.

Myślę że ta książka jest idealna dla początkujących w tej tematyce, jest jak taki przewodnik w magiczną przestrzeń własnego ja. Dla bardziej doświadczonych wiedźm nie będzie to lektura którą wzbogaci dotychczasową już wiedzę, jednak dla tych początkujących będzie to ciekawy wstęp do magiczności 🙂

Lektura ta pokazuje jak tego dokonać.
Przedstawia różnego rodzaju rytuały...

Do tej pory książki, które czytałam, a które dotyczyły czarostwa i szeroko pojętej ezoteryki skupiały się na rytuałach, zaklęciach i wszystkim tym, co jest potrzebne, by dany czar rzucić. W wielu znajdowała się cała masa przepisów i opisów, które należało wykonywać krok po kroku, by osiągnąć zamierzany efekt. Co jednak z czarownicą, czy też wiedźmą, która jest przecież tym ogniwem, które spina to, co widoczne z tym, co niewidoczne? Kim tak właściwie jest wiedźma?

Gdy zobaczyłam okładkę Anatomii wiedźmy Laury Tempest Zakroff, zakochałam się w jej szacie graficznej. Bo przyznacie sami, że bije od niej magia na kilometr i nie sposób oprzeć się jej czarowi. Jednak okładka to jedno, bo już wiele pięknych okładek skrywało marnej jakości treści. Zaintrygował mnie też opis znajdujący się na tyle i tak od pierwszego spojrzenia do pierwszego przeczytania opisu, wiedziałam, że muszę zgłębić ten tytuł i przekonać się na własne oczy, czy wnętrze tej książki jest równie piękne, co okładka.

Nie napiszę, że przeczytałam tę książkę z zapartym tchem w jeden wieczór. To nie ten typ książki. Wydzielałam sobie lektury na kilka wieczorów, gdyż czułam potrzebę przeanalizowania każdego z rozdziałów dotyczącego poszczególnych „elementów” wiedźmy. Uznałam 5 z 9 rozdziałów za lekcje dotyczące „płuc wiedźmy”, „serca wiedźmy”, „węża”, „kości wiedźmy” oraz „prządki”. Autorka w nich rozwija, gdzie te punkty w ciele wiedźmy się znajdują i jakich stref życia dotyczą. Omawia to, na czym warto się skupić i jak rozpoznać, który „element” jest tym dominującym.

Są też oczywiście opisy rytuałów i ćwiczeń, które pomogą nam pracować z danym „elementem”. A wszystko to rozpisane w taki sposób, że nie są one niczym trudnym, a wręcz ich wykonywanie to czysta i magiczna przyjemność.

W książce tej znajdziecie też nawiązania do tarota i numerologii, które, jak się okazuje, mają spore przełożenie na życie, jeśli tylko zgłębia się tę konkretną tematykę i praktykuje się czarostwo na co dzień. Laura Tempest Zakaroff opowiada o znaczeniu liczb i symbolice poszczególnych kart tarota oraz ich odniesieniu do poszczególnych „elementów” anatomii wiedźmy. Nie powiem, przyjemnie się to czytało i było to niezwykle ciekawe.

No i kimże byłaby wiedźma bez swojego kociołka? Symbol ten jest mocno zakorzeniony w wielu wierzeniach i religiach. Każda wiedźma musiała (poza chowańcem) posiadać swój. I tutaj znowu znajdziecie trochę opowieści o symbolice oraz znajdziecie kilka rytuałów, które z pewnością Wam się przydadzą.

Anatomia wiedźmy Laury Tempest Zakroff to książka, która pokaże Wam jak patrzeć na swoje ciało w kontekście czarostwa. Autorka w przyjemny, ciekawy i prosty sposób rozwija wszelkie zagadnienia, więc lektura upływa pod znakiem zainteresowania i kontemplacji. Laura Tempest Zakroff wprowadza kobiety w eteryczny świat magii, który tylko czeka na te z nas, które odważą się zgłębić jego tajniki i ta publikacja jest kluczem do drzwi do tego świata. Reszta pozostaje w rękach każdej z nas i od nas zależy, co z nią zrobimy. Gorąco polecam.

Zauważyliście na pewno, ze od dawna lubuję się w tematycznie "magicznych" książkach.Dlatego jak tylko pojawiła się pozycja "Anatomia wiedźmy" wiedziałam, że muszę ją mieć w swojej biblioteczce.W końcu tak pięknie i zachęcająco opisanej książki, graficznie przyciągającej oko jeszcze nie miałam 😁..Niestety jak się okazało, na tym jej plusy niejako się skończyły.
Ponieważ w głębi duszy miałam nadzieję, że będzie to źródło nowych informacji prawiących o ciele i kierujących nim żywiołach.Taki ot wiecie, niezwykły poradniki pozwalający zapoznać się z rytuałami, które udoskonalą komunikowanie się z własnym ja.Tymczasem wszystko co znalazłam w tej książce było powieleniem wiedzy, jaką miałam juz okazję zgłębić w innych publikacjach.
I mimo, że dla ułatwienia cala ta wiedza jest zebrana w jednym tomiku to niestety zabrakło mi tu tego czegoś.Takiej tematycznej świeżosci i tego nieznanego.
Sama nie wiem jak to określić ...
Wiem natomiast, że dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z poznawaniem swojej wewnętrznej magii ten przewodnik będzie dobrym początkiem.Boż wybudzenie w sobie Wiedźmy to powolna droga prowadząca do poznania i zaakceptowania własnego ciała.To ćwiczenia, praktyki, które doskonałą nasze zmysły tak, by dostrzegało to, czego nie widzą inni.
Jednym słowem to systematyczna
praca nad doskonaleniem samoświadomości, osnuta delikatną mgiełką magii.Magii na którą czasami warto się otworzyć, by ta przepływając przez nasze ciało pozwalała cieszyć się otaczającym światem :)

I to właśnie sprawia, że mimo wszystko polecam Wam ten poradnik.Ponieważ fakt, ze ja poczułam lekkie rozczarowanie nie oznacza wcale takiego samego odbioru u Was.

Ponieważ w...

1975

Jakiś czas temu często wpadały w moje ręce książki, w których bohaterki parały się magią, wiecie, tarot i te sprawy. Postanowiłam więc przeczytać publikację na ten temat. Miała być dla mnie też swego rodzaju przerywnikiem od thrillerów czy ciężkiej literatury faktu. Traktuję ją jako ciekawostkę. Nie mam póki co zamiaru przekwalifikować się z bycia korektorem na bycie pełnoetatową wiedźmą.

Kompletnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej publikacji. Nieco obawiałam się tego, że się rozminiemy. Wiecie, będzie czarowanie z różdżką i nie wiadomo co jeszcze. Mnie do czarowania daleko, nie siedzę w tym temacie, ale dobrze czytało mi się tę książkę.

Fakt, niektóre rzeczy brałam ze sporym przymrużeniem oka, ale sporo tutaj takich życiowych rad. Na przykład jeśli chodzi o uspokojenie się, czyli technika trzech głębokich oddechów - to może pomóc, kiedy ktoś jest zdenerwowany. Albo jeśli chodzi o tlący się w nas ogień. Mowa tu o dbaniu o siebie i o tym, że przekładamy swoje potrzeby nad potrzeby innych - brzmi znajomo? Dla mnie tak. Na końcu każdego rozdziału znajdują się rady, co powinniśmy zrobić, żeby pielęgnować w sobie to, o czym autorka mówiła w danym rozdziale.

Książka jest napisana prostym językiem. Ja, osoba, która nie miała doświadczenia z magią, rozumiałam, co autorka do mnie mówi. Poradnik jest napisany w przejrzysty sposób. Każdy rozdział to jedna kwestia. Nie ma skakania z jednego tematu do drugiego - to może pomóc osobom, które mają zamiar wejść do tego świata i ogarnąć, z czym bycie wiedźmą się je.

Tak jak wspomniałam, dla mnie ta książka to była ciekawostka, przerywnik między cięższymi klimatami. Znalazłam parę trików dla siebie, jeśli chodzi o takie codzienne dbanie o swoją psychikę, tak bardzo potrzebne w tych czasach. Wiedźmą raczej nie zostanę, ale jeśli Was interesują te kwestie, to polecam.

Kolejne moje spotkanie z dopiero co na nowo polubionym gatunkiem pomimo tego, nie czuję przesytu a wręcz przeciwnie z chęcią
przeczytałabym jeszcze jedną takową książkę, zwłaszcza po przeczytaniu Anatomii wiedźmy. Temat wiedźmy i magii to temat
wzbudzający u jednych śmiech, u drugich ciekawość. U mnie zdecydowanie była to obojętność związana z tym, że nigdy nie byłam
przekonania do wierzeń w np. znaki zodiaku i związane z nimi powiązania. Temat ten był mi po prostu obojętny pomimo tego,
gdzieś z czasem zrodziło się zainteresowanie, z czego to się wywodzi i w tym momencie w mojej czytelniczej podróży pojawiła
się ta książka. Wszystkie rzeczy...

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2022/02/anatomia-wiedzmy-mapa-twojego.html

Książka jest magicznym przewodnikiem po naszych ciałach. Autorka opisuje za co odpowiadają poszczególne oragany nie tylko dla naszej fizyczności, ale też dla duchowości.
Na prawdę chciałabym napisać o tej pozycji więcej, ale... Książka była o niczym, serio.
Bardzo lubię czytać książki o współczesnych wiedźmach. Mimo, że nie wierzę w magię i rytuały to w trakcie lektury odpoczywam i dowiaduję się nowych rzeczy.
Niestety z "Anatomii wiedźmy" nie dowiedziałam się KOMPLETNIE NIC!!!
Autorka pisała o tak podstawowych rzeczach jak:
-Trzeba się myć, żeby nie chodzić brudnym.
-Nie można robić tatuaży w byle jakim salonie bo wda się zakażenie.
- Trzeba pić wodę.
Dramat... Cały ten "przewodnik" brzmiał jak coś spisane dla przedszkolaka, który nie wie, że serce pompuje krew, a żyły rozprowadzają ją po ciele.
Jedyny plus tej książki to szata graficzna, jest piękna ✨🔮

„Wiedźma jest ciałem
Wiedźma jest myślą
Wiedźma jest duchem”

Słysząc słowo „wiedźma”, nie jedna osoba widzi oczami wyobraźni szkaradną staruchę mieszającą w kotle tajemnicze napary i rzucająca czary na każdego, kto jej się narazi. Taki obraz został nam narzucony przez wieki poprzez bajki, ludowe podania, religijne poglądy nadając naznaczając kobiety parające się magią piętnem zła i szatańskimi praktykami. Tymczasem tego rodzaju wizerunek mija się całkowicie z prawdą, gdyż wiedźma jest kobietą posiadającą ogromną wiedzą o świecie, zintegrowaną z Naturą poprzez własne ciało, intuicję i rozwój wewnętrzny. Każda z kobiet jest swego rodzaju wiedźmą, która posiada w sobie wewnętrzną mądrość, co udowadnia autorka książki pt.: „Anatomia wiedźmy”.

To szczególny przewodnik po naszym ciele, jego funkcjonowaniu, roli, symbolice, duchowym aspekcie powiązanym z poszczególnymi narządami, ale ich podział jest odmienny od tego, który znamy chociażby z lekcji biologii. Nie jest to książka medyczna, ani naukowa czy też edukacyjna, lecz zwiera w sobie ogromną wiedzą o naszym organizmie pod kątem metafizycznym. Ciało Wiedźmy to przede wszystkim obszar płuc, serca, węża, kości i umysłu w połączeniu z pięcioma żywiołami: powietrzem, ogniem, wodą, ziemią i duchem.

Każdy rozdział poświęcony został innemu obszarowi ludzkiego ciała. Przy ich omawianiu autorka wykorzystała archetypy zawarte w dziewięciu pierwszych z Wielkich Arkanów Tarota, czyli od Maga do Pustelnika, by odnieść ich symbolikę do poszczególnych aspektów anatomii ciała Wiedźmy, a więc każdej z nas. Pokazuję, że ich archetypy są bardzo sugestywnymi metaforami pomagającymi zrozumieć nasze powiązania na głębszym duchowym poziomie z naszymi przodkami czy energią danego miejsca a przede wszystkim z sobą samym.

Pokazuje, że współczesne wiedźmy to kobiety rozwijające się i wykorzystujące swój potencjał, poznające siebie, swoje możliwości, zdobywające wiedzę o otaczającym ich świecie, o sobie i poszukujące swojej prawdziwej natury. Uświadamia, że każdy z nas zbudowany jest z tych samych elementów, w których drzemie magiczna moc, która jest częścią każdego człowieka. Zabiera nas w podróż po magicznym aspekcie naszego ciała ukazując odwieczne prawa rządzące Wszechświatem i pomagając zaakceptować każdy aspekt naszego ciała.

„Ludzkie ciało jest naczyniem magii, złożoną i cudowną rezydencją”.

Autorka oprowadza nas po naszym ciele, ukazując jego symbolikę poprzez praktyki magiczne związane prowadzące nas do naszych prastarych korzeni. Swoje słowa kieruje przede wszystkim do kobiet, współczesnych wiedźm, ale też do płci przeciwnej i wszystkich tych, którzy pragną świadomie rozwijać swoje wnętrze. Namawia do zupełnie odmiennego i spojrzenia na siebie oraz nasze otoczenie. Wykorzystuje do tego różne zaklęcia, rytuały, mentalne i ścieżki duchowe, ale też narzędzia w postaci tarota i run na bazie, których powstały zamieszczone sigile opracowane dla każdego narządu i kończące każdą z części, których w publikacji jest dziewięć.

To książka, której nie da się przeczytać zbyt szybko, gdyż poza typową wiedzą teoretyczną znajduje się w niej wiele ćwiczeń i materiału do przemyślenia, które uzupełniają omawiane zagadnienie i skłaniają do namacalnego poczucia tego, o czym właśnie przeczytaliśmy. Warto też zaznaczyć, że bardzo zachęcająco wygląda jej wydanie, które posiada solidną, twardą oprawę wzmocnioną zszywanymi brzegami. Okładka przyciąga wzrok magiczną symboliką umieszczoną na ciemnym tle. Również wklejki nawiązują do tematyki zawartej w publikacji. Całość uzupełniają subtelne, czarno-białe rysunki wykonane przez

Autorka pokazuje, że w każdym z nas jest magia i podpowiada, jak ją uaktywnić oraz wykorzystać. Zawarła w swojej publikacji szereg praktycznych porad, wskazówek, ćwiczeń, dzięki którym możemy zrozumieć nasze ciało, poczuć każdą jego część i dostrzec połączenia pomiędzy poszczególnymi organami uzyskując obraz całości naszego istnienia.

"Anatomia Wiedźmy" to poradnik, przewodnik i magiczna księga w jednym, którą dobrze mieć na swojej półce, by często do niej zaglądać, chcąc poznać siebie jak najlepiej i spojrzeć na swoje ciało w zupełnie nowy sposób.

Książkę przeczytałam, dzięki Wydawnictwu Kobiece

„Wiedźma jest ciałem
Wiedźma jest myślą
Wiedźma jest duchem”

"Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała" to poradnik skierowany dla osób odczuwających we własnej głębi ukrytą duchowość. Jednak czy tak łatwo i świadomie można odkryć głębokie powiązanie między ciałem, duszą i pięcioma żywiołami?
Mianowicie w tym poradniku zostają opisane dość charakterystycznie następujące żywioły: płuca, serce i kości wiedźmy, wąż oraz porządka. Są one szczegółowo opisane i autorka ułatwia czytelnikowi zrozumienie sensu poszczególnych elementów naszego ciała. Znajduje się tutaj również fragment odnoszący się do spisania własnych przemyśleń do każdego rozdziału, poznanie własnej suwerenności czy ćwiczenia i odbywanie osobistych rytuałów na podstawie podanych schematów.

Sięgnęłam po książkę z ciekawości i zrozumieniu w jakimś stopniu okultyzmu. Niestety nie przekonała mnie do siebie, ale też utwierdziła w przekonaniu, że nie ma we mnie za grosz wiedźmy, a na dodatek nie odnalazłam się w lekturze. Liczne przesłanki i aspekty jakie zostały tutaj spisane przez autorkę niestety do mnie nie trafiły. Mam tylko nadzieję, że jeśli jesteście bardziej zaangażowani w tym kierunku, okultyzm to wasze zainteresowanie bądź sposób na życie, to lektura w pełni usatysfakcjonuje takiego czytelnika.

Znakomita książka, w której znajdziecie wiele ciekawych informacji zaczerpniętych z książek popularnonaukowych oraz badań historycznych. W ostatnim czasie właśnie ona towarzyszyła mi podczas kilku popołudni i dobrze ten czas wspominam, jest bardzo ciekawa i przyjemnie się ją czyta, poznałem wiele nowych wskazówek, zaklęć i rytuałów, które na pewno przydadzą mi się w przyszłości. Tytuł jest naprawdę godny polecenia.

• Czary
  • Wydawnictwo Kobiece