Nie ufaj nikomu

Okładka książki Nie ufaj nikomu Mateusz Gostyński
Okładka książki Nie ufaj nikomu
Mateusz Gostyński Wydawnictwo: Pascal Cykl: ZEPSUTE MIASTO (tom 2) literatura obyczajowa, romans
ZEPSUTE MIASTO (tom 2)
Zepsute miasto. Nie ufaj nikomu
Pascal
2022-01-12
2022-01-12
erotyk romans gangster mafia seks przemoc akcja kryminał miłość zdrada śmierć

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...
Okładka książki Mężczyzna, którego kochałam Mateusz Gostyński, Ewa Reiser
Mężczyzna, któ... Mateusz Gostyński,&...

Okładka książki W sidłach obsesji Monika Nerc, Paulina Zalecka
W sidłach obsesji Monika Nerc, Paulin...
Okładka książki W sieci pożądania Nana Bekher, AT. Michalak
W sieci pożądania Nana Bekher, AT. Mi...
Okładka książki Zakochane święta P.K. Farion, Ewa Maciejczuk, Aleksandra Możejko, Alexandra Mroczkowska, Justyna Nowak-Wysocka
Zakochane święta P.K. Farion, Ewa Ma...

Dziś będzie troszkę inna recenzja niż zazwyczaj.
A jest to spowodowane tym, że pomimo,
że się nie zgłaszałam to otrzymałam książke.
Długo się zastanawiałam, co mam z tym robić. Dlatego postanowiłam ja sobie zostawić na sam koniec stosu książkowego.

"Nie ufaj nikomu" to kontynuacja książki "Zepsute miasto" . Napisana przez Mateusza Gostyńskiego.

Tomek lubi związki z pięknymi kobietami, szybkie samochody i duże pieniądze. Ale czy go to cieszy? 🤔 Czy można się cieszyć z czegoś, co się ma na co dzień? 🤔
Ten mężczyzna, od jakiegoś czasu żyje z tęsknotą i ma też duże poczucie straty. Ale kogo stracił? 🤔 I za kim tęskni? 🤔
Do mężczyzny wracają demony z przeszłości. Dlaczego? 🤔 Co takiego się tam wydarzyło? 🤔 Czy Tomek odnajdzie miłość, taką prawdziwą ? 🤔 Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę. 📖

Okładka przyciąga wzrok, to muszę powiedzieć. Ten tom widać, że w środku jest bardziej dopracowany niż poprzedni.
Według mnie styl autora jest, taki sam jak w poprzedniej książce.

Zazwyczaj czytam książki napisane przez kobiety. A tym razem wpadło w ręce coś od mężczyzny.
Powiem Wam, że inaczej jest czytać coś z pióra mężczyzny. Jest to mało spotykane. Na początku jest trudno, ale z każdą stroną idzie coraz łatwiej.

W książce znajdziemy dużo namiętności, męskiej fantazji, a także historię miłosną.

Zapraszam każdego do zapoznania się z tą serią i ocenienia samemu.

Zawsze trzeba pamiętać, że każdy z nas ma inny gust i co innego mu się podoba.

Gratuluję autorowi i życzę dalszych sukcesów 📚.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Dziś będzie troszkę inna recenzja niż zazwyczaj.
A jest to spowodowane tym, że pomimo,
że się nie zgłaszałam to otrzymałam książke.

Tomek lubi związki z...

Główny bohater Tomasz zwany Jubilerem pozornie ma wszystko. Pieniądze, interesy, piękne kobiety, szybki seks, alkohol, narkotyki i dwóch oddanych przyjaciół - tak wygląda jego życie. Nie satysfakcjonuje go to jednak w pełni. Mężczyzna chce coraz więcej. Chce być kimś ważnym, człowiekiem z którym liczą się inni. Wyjeżdża więc na Ukrainę, by móc poszerzyć działaność, uzyskać jeszcze większe wpływy i mieć kolejnych partnerów biznesowych. Tam poznaje Ninę. Do tej pory kobiety traktował przedmiotowo, były mu potrzebne do zaspokajania żądz. Z nią jest jednak inaczej, do niej coś zaczyna czuć. Wszystko się kończy, gdy Nina zostaje mu "zabrana". Tomek szuka zemsty i wyjaśnień. Czy je uzyska?

"Nie Ufaj Nikomu" jest kontynuacją "Zepsutego Miasta". Będę szczera - nie jestem wielką fanką takich książek, w których bohater tak naprawdę z nikim się nie liczy i jest facetem dosyć płytkim, dla którego liczy się tylko kasa, zabawa i poczucie bycia na szczycie. Nie mniej jednak, ta historia mnie wciągnęła, bo uknuta w niej intryga była naprawdę świetnie napisana - dałam się wpuścić w maliny. Odkrywanie kolejnych kart tej historii było niezwykle ekscytujące. Zemsta, którą chciał dokonać Jubiler, jak się okazuje, nie była tutaj najbardziej istotnym elementem. Dochodząc do końca tej części, byłam coraz bardziej zaskoczona. Fabuła książki mi się bardzo podobała. Trochę mniej może styl, jakim jest napisana: sporo wulgaryzmów, naprawdę ostry seks i brutalność - mnie to odpychało. Bądź co bądź, ta książka jest naprawdę mocną lekturą o niebezpiecznym świecie, w którym nie wiadomo kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, kto mówi prawdę,a kto kłamie i komu można zaufać, a komu nie.

To dalszy ciąg losów Tomka 😊 Tym razem popada w straszną rutynę, za którą jest odpowiedzialna „czarna”, ale czy w niej pozostanie🤔🤔 Jego świat wywraca się do góry nogami . Gdy na horyzoncie pojawia się kobieta z przyszłości 🤭🤭
Przyszłości, o której bohater chciałby zapomnieć…
Dopadają go demony, z czego Tomek nie jest zadowolony, lecz pozostają jeszcze jego przyjaciele, którzy są z nim na dobre i na złe.
Z książki dowiadujemy się o początkach przyjaźni Tomka z Bramkarzem i Złotówką, ale też o tym jak bohater szczerze się zakochał.
Jego życie tak mnie wciągnęło, że byłam ciekawa jaki był przed tym jak został Panem swojego małego imperium. I wiecie co, tego się kompletnie nie spodziewałam. Już w pierwszej części Autor pokazał, że potrafi bardzo szczegółowo opisać życie erotyczne, ale na to się nie przygotowałam 🙈🙈 Totalny rollercoster emocjonalny 🤭 Dużo akcji, przy czym moja adrenalina była na najwyższych obrotach. Ale to jeszcze nic z tym jak się zakończyła książka. Zemsta, która prawie zabiła naszego bohatera w imię miłości, która rozerwała jego serce na strzępy.

Przyszłości, o której bohater chciałby zapomnieć…

1996

Pierwsza część niezbyt mi się podobała ale ta jest już całkiem inna. Widać jak bardzo autor poprawił swój warsztat i wyszła z tego fenomenalna powieść, pełna emocji i wciągającej akcji.
W poprzedniej części dwa lata temu ,Tomek dostał zaproszenie od swojego ukraińskiego partnera w brudnych interesach do odwiedzin Kijowa. I większość akcji właśnie tego wyjazdu dotyczy.
To tu poznaje Ninę, przewodniczkę, dla której traci głowę. Sęk w tym, że jest ona kobietą Czeczena, z którym handluje bronią.... a mimo to nawiązuje gorący i pełen pożądania romans.
Niestety nie wszystko układa się tak jakby chciał i pozostaje mu tylko zemsta....tylko czy na właściwych ludziach.
Autor bardzo zaskoczył mnie postacią Tomka, którego w poprzedniej części niezbyt polubiłam.
Tu po stracie którą poniósł dalej pije, ćpa i zadaje się z prostytutkami, żeby zapomnieć. Tylko w pewnym momencie zmienia się całkowicie. I to mi się w nim bardzo spodobało.
Zakończenie to już czasy współczesne, dwa lata po wydarzeniach w Kijowie, gdy Tomek znowu jest człowiekiem którego wszyscy się boją. I nagle przeszłość powraca...
Dalej to bardzo mocny erotyk z dużą ilością brutalnego seksu ale również powieść o przyjaźni opartej na zaufaniu , przyjaciołach którzy chronili Tomka przed samym sobą, gdy staczał się na dno i miłości do niewłaściwej kobiety o której nie potrafił zapomnieć.
Takiego zakończenie naprawdę się nie spodziewałam, więc jestem bardzo ciekawa co z tego wyniknie.

To...

I mamy druga część.. I ta zdecydowanie lepsza jak dla mnie. Mroczny i męski świat dominuje, a grube pieniądze rządzą. Gangsterka, narkotyki, seks, bójki do tego szybka akcja daje nam niezła lekturę.
Historia rozgrywa się na przestrzeni dwóch lat w której możemy bliżej poznać naszego bohatera Jubilera. Niby ma wszytko czego mógłby zapragnąć ale jedna sprawa nie daje mu spokoju. Ta przeszłość w końcu odzywa się do Tomka i sprawia że czytając książkę naprawdę nie zwracamy uwagi na przewracane kartki.
Można zobaczyć, że autor poprawił swój warsztat i bardziej rozwinął się. Więcej było emocji i napięcia a także domysłów 😊Poznajemy bliżej naszych bohaterów Tomka Bramkarza i Złotówę. Ich początek znajomości i drogę jaką przebyli by znaleźć się w tym miejscu jakim obecnie są.
Nie zabraknie tu intryg, kłamstw, manipulacji, pięknych kobiet i gorących scen przepełnionych erotyzmem i lepiej opisanych.
Nie ufaj nikomu to powiedzenie o którym zdecydowanie zapomniał nasz główny bohater i które będzie go wiele kosztowało. A zakończenie również na duży plus. Czy sięgnę po kolejną część? Tego nie wiem, ale muszę przyznać że w tej części autor mnie naprawdę zaskoczył.

Będę w mniejszości, ale nie podobała mi się ta książka. Więcej, nie dałam rady jej dokończyć, a to mi się rzadko zdarza.
Nie wiem, co inni w niej widzą, bo dla mnie to pokaz mizoginii w najgorszym rodzaju. Główny bohater jest narkomanem, alkoholikiem i ostatnim skur... , traktującym kobiety gorzej niż zabawki, wciągający kokainę tonami i prawie cały czas na bani.
Postaci kobiece w stosunku do pierwszej części są rozbudowane - oprócz nóg wystających zza głównego bohatera składają się z cycków. W jednym wypadku mamy też próbę nadania osobowości, ale wyszło żałośnie - postać jest płaska, głupia i amoralna jak cała reszta postaci.
Jasne, biorę poprawkę, że bohaterami są handlarze ludźmi, przemytnicy, właściciele burdeli i dilerzy narkotyków, ale nawet takich drani da się przedstawić z jakąś dozą sympatii. Tu to się nie udało. Co można zaliczyć nawet na plus - bo udało się wykreować prawdziwych mafiozów. Nie takich z "Ojca Chrzestnego" - drani ale z klasą, tylko jak kumpli Masy - bandę bezmózgich osiłków, myślących o tym jak się naćpać i, przepraszam za kolokwializm, pociupciać najmniejszym kosztem.
Językowo widzę pewną poprawę, ale nadal nie jest dobrze - opisy są ubogie, dialogi proste, a seks boleśnie monotonny. Tak, to erotyk, ale erotyzm jest tu na poziomie niemieckiego porno z lat 80-tych. Niby wszystko się zgadza, ale jakoś wstyd to oglądać...
Reasumując wymęczyłam się na tym okrutnie, polecać nikomu nie polecam, a wysokie oceny bardzo mnie dziwią. No, ale to tylko moja prywatna opinia i może się mylę?

Postaci...

❤️💋 RECENZJA 💋❤️

Pełna namiętności i męskich erotycznych fantazji historia o miłości, zemście i zaufaniu.
✨✨✨✨✨✨
W drugiej części trylogii Zepsute Miasto śledzimy dalsze losy Tomasza „Jubilera” i poznajemy jego przeszłość. Mężczyzna, który posiada w swoim życiu wszystko dobry seks z przypadkowymi kobietami, szybkie samochody, duże pieniądze, przyjaciele, na których może liczyć w trudnych momentach, ale jednak nie do końca jest szczęśliwy.
Wciąż prześladują go demony z przeszłości.
Nagle pojawia się na jego drodze kobieta jego wspólnika z nielegalnych interesów.

Czy w Tomku obudzą się jakiekolwiek uczucia? Dokąd zaprowadzi go ta znajomość z tajemniczą kobietą?

🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤

Po zakończeniu pierwszej części byłam, bardzo ciekawa co się wydarzy dalej w powieści
„Nie ufaj nikomu”.
Autor utrzymał fabułę na tym samym poziomie co poprzedni tom. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem i z ciekawością.
I tym razem nie zabrakło zwrotów akcji, które do samego końca sprawiły, że nie wiedziałam, jak się potoczy ta historia.
Od pierwszej strony nie mogłam, się oderwać fabuła trzymała mnie w napięciu przez cały czas.

Historia pełna pożądania gorącego seksu, zaufania, wielu tajemnic, intryg oraz zemsty.

Główny bohater Tomasz przystojny, pewny siebie mężczyzna, ale niestety nie zyskał mojej sympatii. To, jakie życie prowadził nielegalne interesy, grube pieniądze, seks na każdym kroku, imprezy, alkohol, narkotyki i traktowanie kobiet w sposób przedmiotowy.
Były momenty, że zaczekam się gubić co, kto z kim i w jaki sposób.

Czego można pozazdrościć Jubilerowi? Tego na przykład, że ma oddanych przyjaciół, którzy, by wskoczyli, zanim w ogień.

Czy zemsta go zgubi?
Czy w końcu odnajdzie spokój?

Zakończenie, aż wbiło mnie w fotel, tego się nie spodziewałam.

Jeśli lubicie książki, gdzie, aż kipi, seksem to koniecznie musicie sięgnąć po ten erotyk.
Autor w ciekaw sposób pobudza naszą wyobraźnię, aż robi się gorąco. ❤️
⭐ 8/10

❤️💋 RECENZJA 💋❤️

✨✨✨✨✨✨

Po ciekawie zakończonej pierwszej części sięgnęłam po drugą. Moim zdaniem autor ładnie utrzymał poziom i w narracji i w pomyśle na dalsze losy rządzącego mrocznym światem Wrocławia - Jubilera. Nadal dobrze się czyta całość tej opowieści, fajnie jest domyślać się w którą stronę skieruje swoją uwagę główny bohater, a że już sam tytuł tej powieści podpowiada, że wcale nie będzie tak lekko i przyjemnie... odgadnąć: kto z kim i dlaczego - to tym bardziej polecam sięgnąć po nieprzewidywalną historię Tomka, dla którego wciąż lojalność jest wartością, za to emocje okazują się przeszkodami mocno mieszającymi mu w życiu.
Polecam.

"Męski punkt widzenia na erotyzm, namiętność i seks!
To najlepszy i najbardziej pikantny erotyk, jaki kiedykolwiek czytałaś".
To prawda zgadzam się.
Polecam.

"Męski punkt widzenia na erotyzm, namiętność i seks!
To najlepszy i najbardziej pikantny erotyk, jaki kiedykolwiek czytałaś".
To prawda zgadzam się.
Polecam.

Jeden wieczór, tak wciągnęło :)

Jeden wieczór, tak wciągnęło :)

• Mateusz Gostyński
  • 52 książki 2022

Dodaj cytat z książki Nie ufaj nikomu