Spotkani na drodze

Okładka książki Spotkani na drodze autora Wojciech Solarz, 9788381595582
Okładka książki Spotkani na drodze
Wojciech Solarz Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf biografia, autobiografia, pamiętnik
268 str. 4 godz. 28 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Format:
papier
Data wydania:
2021-11-09
Data 1. wyd. pol.:
2021-11-09
Liczba stron:
268
Czas czytania
4 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381595582
Średnia ocen

8,5 8,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Spotkani na drodze w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Spotkani na drodze

Średnia ocen
8,5 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Spotkani na drodze

avatar
837
453

Na półkach: ,

Wojciech Solarz miał pięć lat, gdy gestapo wtargnęło do jego domu, karząc stawić się jego ojcu w ich siedzibie w Jarosławiu, skąd już nie wrócił. Również miał pięć lat, gdy zobaczył pierwszy samolot niemiecki i gdy wraz z wszystkimi uciekał, aby ukryć się w polu wysokiej kukurydzy.
Autor od momentu, w którym w Gackiej Górce pojawili się pierwsi Niemcy, opowiada o wojennych losach, a potem o nowej powojennej Polsce. O powracających z zesłania i obozów koncenracyjnych, o umiejętności przystosowania się do tworzącej się rzeczywistości. O działającym kinie, które dla przyszłego reżysera stało się miłością.
Pierwszy teatr, z którym się zetknął, to Teatr Wojska Polskiego. Właśnie tam uczestniczył jako widz w wielu próbach.
W 1953 roku, Wojciech Solarz rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim, na wydziale dziennikarstwo. Na pierwszym roku była również, według opinii autora, wyróżniająca się Agnieszka Osiecka, z którą łączyła go prawdziwa przyjaźń i której poświęcił rozdział w swojej książce. Po jakimś czasie razem zostali przyjęci na studia w łódzkiej szkole filmowej, która po części była ich domem.
Kilkanaście lat spędził w Studenckim Teatrze Satyrykow w Warszawie.
Czytam często autobiografie czy wywiady z ludźmi kina, estrady, jednak ta pozycja mnie za serce nie chwyciła...tak jak pierwsza część była interesująca i była zapowiedzią na ciekawy ciąg dalszy, tak kolejne części w ogóle nie przypadły mi do gustu.
Drobiazgowa to mało powiedziane.
Reżyser dzieli się bardzo osobiście swoimi relacjami z ludźmi, z którymi zetknął go los. Jednak według mnie robi to tak wnikliwie, że odechciewa się uporczywego nadmiaru. Sam Solarz ma się wrażenie, że jest postacią drugoplanową, niknie na rzecz innych znanych lub mniej znanych, których tak precyzyjnie przedstawia.
Spotkani na drodze, czyli o tych, którzy wpłynęli na życie towarzyskie lub zawodowe Wojciecha Solarza.
Myślę, że pozycja idealna dla wielbicieli starego kina, gdzie przodowali: Wajda, Munk, Cybulski i reszta środowiska aktorsko-reżyserskiego.

Wojciech Solarz miał pięć lat, gdy gestapo wtargnęło do jego domu, karząc stawić się jego ojcu w ich siedzibie w Jarosławiu, skąd już nie wrócił. Również miał pięć lat, gdy zobaczył pierwszy samolot niemiecki i gdy wraz z wszystkimi uciekał, aby ukryć się w polu wysokiej kukurydzy.
Autor od momentu, w którym w Gackiej Górce pojawili się pierwsi Niemcy, opowiada o wojennych...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach:

Czyta się wspaniale. Pięknie napisana, dużo informacji, chwyta za serce.

Czyta się wspaniale. Pięknie napisana, dużo informacji, chwyta za serce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach:

I właśnie za to kocham biorafie. Bardzo otwierają oczy na życie innych osób. Można się zainspirować i sporo nauczyć.

I właśnie za to kocham biorafie. Bardzo otwierają oczy na życie innych osób. Można się zainspirować i sporo nauczyć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

8 użytkowników ma tytuł Spotkani na drodze na półkach głównych
  • 6
  • 2

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki Spotkani na drodze

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Spotkani na drodze