Zagłada i czekoladki

2021-05-12
Abelard Giza stand-up

Okładka książki Mucha Lena Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski
Ocena 8,0
Mucha Lena Abelard Giza, Wojci...
Okładka książki Łapy precz od żartów Abelard Giza, Jacek Stramik
Ocena 5,6
Łapy precz od ... Abelard Giza, Jacek...

Książka bardzo ciekawym uzupełnieniem programów stand-upowych. Jak wspomina autor książka stworzona tak jak on chciał i to jest w niej cudowne. Lekka i przyjemna lektura. Ponadto przemyślenia, opinie i spojrzenie na świat oczami Abelarda. Miejscami typowo humorystyczna, miejscami gorzko prawdziwa z dopasowanym komentarzem. Dla fanów standupera pozycja godna polecenia.

Trochę smutne, trochę do myslenia, trochę śmieszne, ale w sumie spoko 😁

Trochę smutne, trochę do myslenia, trochę śmieszne, ale w sumie spoko 😁

Świetna książka, którą można przeczytać w jeden wieczór. Ale co się człowiek pośmieje to jego :)

Fajna książka do luźnego poczytania :)
Znając występy stand-up(owe) Abelarda Gizy czytałam książkę tak jakby jego głosem, słysząc go.
Przyjemna pozycja. Polecam jeżeli ktoś jest fanem i zna autora z jego występów :)

Fajna książka do luźnego poczytania :)

W fajny sposób napisana książka...oraz HUMOR Abelarda to gwarancja ciekawie spędzonego czasu. Dla mnie bardzo fajna odskocznia.

Ostra, jak żarty Abelarda. Czytasz i momentami myślisz " nue wierzę, że to napisał " aż tak w punkt ale kontrowersyjnie. Dla tych co mają dystans do świata, do siebie lub go poszukują.

Świetna lektura na odstresowanie po ciężkim dniu. Każdy kto zna i ceni twórczość Abelarda Gizy będzie się dobrze bawił.

Na półkach: , , , , ,

Co Aberlard, to Abelard!
Kupiłam "Zagładę i czekoladki" z małym przekonaniem, ponieważ poprzednia książka "Łapy precz od żartów" była średnia. W sensie część Gizy była super, ale ta druga - Piotrka - była bardzo przeciętna. Tutaj jednak mogło być inaczej, bo jednak "Zagłada..." została napisana tylko i wyłącznie przez Aberlarda. I było.
Dawno już aż tak się nie naśmiałam. Humor Gizy trafia do mnie 10/10, a i jego puenty zawsze mnie rozbrajają - konkluzja zawsze pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, ale zawsze jest.
Jeżeli uwielbiacie stand-up Gizy, to i tutaj się zakochajcie. Osobiście śmiałam się w głos i wiem, że będzie powracała do tej książki nie raz.

Aberlad - jesteś mistrzem! Dziękuję <3

Co Aberlard, to Abelard!
Dawno już aż tak się nie naśmiałam....

Kto zna Pana Gizę ten na pewno będzie czytać książkę Jego głosem :) może nawet zobaczy parę min czy gestów. Fajny zamiennik stand up'u.

Bardzo cenię Abelarda za całokształt jego twórczości, niesamowity i dość, mimo wszystko, odmienny wizerunek komika na polskiej scenie stand-upowej, ogromny i staranny wkład w świat rozrywki. Uwielbiam go słuchać, ma zaskakująco zawsze trafne riposty i spostrzeżenia dotyczące otaczającego nas świata, robi to w bardzo dobrym stylu, z wysmakowaniem, z jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru - to połączenie ujmującej wrażliwości, spostrzegawczości, inteligencji i cudownej ironii, która zawsze trafia w punkt - bez zbędnego pie..olenia, bez nadmiernych przekleństw (Abelard używa je tak, jak lubię - jako przyprawę, nie jako danie główne), w punkt.
Uwielbiam jego występy, lubię jak wypowiada się w wywiadach, byłam ciekawa, jak poradzi sobie z formą pisaną. I... Abelard sprawdza się w każdej formie ;)
Zdecydowanie warto sięgnąć. Dodatkowy plus za fantastyczną wyobraźnię Córki, przelaną na papier plus za formę podania tej prozy - lektura, do której wiesz, że będziesz wracać. I będziesz to robić z ogromną przyjemnością.

Dodaj cytat z książki Zagłada i czekoladki