Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy

Okładka książki Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy
Mariusz Rosik Wydawnictwo: eSPe religia
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy
Wydawnictwo:
eSPe
Data wydania:
2020-11-09
Data 1. wyd. pol.:
2020-11-09
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382010480
Tagi:
Jezus Galilejczyk Juda eseje szkice wiara Stary Testament Nowy Testament
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2474
761

Na półkach:

Na książkę złożyły się krótkie szkice autorstwa ks. Mariusza Rosika, które w porządku chronologicznym dotyczą życia i publicznej działalności Chrystusa z Galilei. Punktem wyjścia jest sam zwrot: ‘Lew z pokolenia Judy’, który w Biblii pojawia się zaledwie dwa razy. Dotyczy to pierwszej i ostatniej Księgi czyli w Księgi Rodzaju i w Apokalipsy. Jak pisze we wstępie ks. Mariusz Rosik, ta pierwsza zapowiada zwycięstwo Chrystusa, ta druga – proklamuje Jego zwycięstwo.

Krótkie miniatury dotyczące życia i działalności Jezusa czyta się wyśmienicie. Autor odwołuje się bowiem w nich do życia i myśli sformułowanych przez znane osoby ze świata filozofii (np. św. Augustyn, Beda Czcigodny, John Stuart Mill), kultury (Clive Staples Lewis, aktorka Claudia Koll), nauki, sztuki, religii (Josepha Ratzingera), polityki (Dioklecjan) czy nawet miliarderów (Tom Monagham założyciel sieci Domino’s Pizza). Mamy odniesienia do filmów („Poszukiwacze zaginionej Arki”, „Pasja”), książek („Mnich z góry Atos”), znanych wydarzeń (np. przed 2015 r. kiedy na widownię jednego z programów telewizyjnych zaproszono Nicholasa Wintona, który podczas wojny uratował 669 żydowskich dzieci). Do tego należy oczywiście dołączyć odniesienia do Starego i Nowego Testamentu oraz Apokryfów. Ważny jest przekaz pisemny i ustny, bowiem wiara kościoła oparta jest na Piśmie Świętym i tradycji. Często też autor stosuje paralelę, podkreślając myśl św. Augustyna, że „Nowy Testament jest ukryty w Starym, natomiast Stary znajduje wyjaśnienie w Nowym”. W szkicach znaleźć można również nawiązania do żydowskich obyczajów, modlitw i zasad religijnych.

Autor wspaniale tłumaczy przekaz zawarty w Biblii i to, że to od nas zależy, na ile świadomie pozwolimy Bogu ogarnąć się Jego miłością. Nie wystarczy zmienić sposób myślenia, ale również należy zmienić sposób życia. Nasz życie jest czasami jedyną Ewangelią, jaką czyta świat. W prosty i klarowny sposób autor tłumaczy słowa zapisane w Ewangeliach, co oznacza Jeden w Trzech Osobach, odniesienia Starego Testamentu do Nowego Testamentu. Zajmuje się też kwestią tłumaczenia z języka aramejskiego poszczególnych słów. W tym wszystkim mowa jest o miłości, prawdziwym przebaczeniu, cierpieniu, modlitwie. Niewątpliwie jest to lektura, która skłania do refleksji – zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.https://slowemmalowane.blogspot.com/2021/03/ks-mariusz-rosik-jezus-galilejczyk-lew.html

Na książkę złożyły się krótkie szkice autorstwa ks. Mariusza Rosika, które w porządku chronologicznym dotyczą życia i publicznej działalności Chrystusa z Galilei. Punktem wyjścia jest sam zwrot: ‘Lew z pokolenia Judy’, który w Biblii pojawia się zaledwie dwa razy. Dotyczy to pierwszej i ostatniej Księgi czyli w Księgi Rodzaju i w Apokalipsy. Jak pisze we wstępie ks. Mariusz...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy


Reklama
zgłoś błąd