Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie

Emma Roberts Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
Natalia Wiśniewska
Znak emotikon
smoki
literatura dziecięca
Natalia Wiśniewska
smoki

spodziewałam się że to będzie książka z łamigłówkami tylko urozmaicona smokami , ale to największe źródło wiedzy o smokach jakie czytałam . dowiedziałam się wszystkiego o smokach . polecam dla fanów smoków.

Lektura adresowana jest do młodszych czytelników, chociaż myślę, że jest duża szansa iż zainteresuje również nieco starszych miłośników fantasy. Autorka przybliżyła w niej czytelnikom wiele fascynujących ciekawostek o smokach wywodzących się z różnych zakątków świata. Przypomniała nam tym samym, że smoki są stworzeniami bardzo różnorodnymi. W zebranych przez nią historiach...

Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie.

Otwierasz pierwszą stronę i już zostajesz wciągnięty w sam środek przygody. List od Strażniczki Smoków to zaproszenie na pokład Smoczej Arki i na wyprawę poszukiwawczą. Smok niebiański od lat wymyka się badaczom, ale teraz odnalezienie go ma bardzo duże znaczenie. Ten gatunek może wyginąć, ale załoga Arki...

Zacznę od oprawy, która jest twarda, z tłoczeniami, pozłacanymi elementami i z bardzo przyjemną fakturą, stwarza pozory mega tajemniczo-magiczno-pradawnej księgi, była to miłość od pierwszego wejrzenia, zarówno moja, jak i syna.
Wydanie książki jest wyjątkowe za sprawą pięknej szaty graficznej, która sprawia, że nie można przejść obojętnie obok tej pozycji.
Obrazki z...

Super pozycja przy której cudownie można się bawić - nie ma nudy! Momo że pozycja jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-12 lat to również frajdę znajdą tu dorośli. Poznajemy smoki roznego rodzaju, miejsca gdzie mieszkają. wraz ze strażniczką widzimy co dzieje się z ziemią, oceanami, topnonącymi lodowcami. Takie pomieszanie fantastyki z edukacją. Dodatkowo przepiękna szata...

,,Wyprawa po smoki”

Ale się świetnie przy tym bawiłam. Mogłam poznać różne rodzaje smoków, ich miejsca zamieszkania i mogłam razem ze Strażniczką Smoków szukać najbardziej magicznego smoka na Ziemi!

Ta książka w bardzo ciekawy i zabawny sposób pokazuje, co się dzieje z naszą planetą. Plastik zaśmieca nasze oceany, Antarktyda i lodowce topnieją.

Książka choć wydaje się,...

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie