Okładka książki Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie Emma Roberts
Emma Roberts Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2021-05-10
2021-05-10
Natalia Wiśniewska
smoki

Okładka książki Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom Riina Kaarla, Sami Kaarla
Pet Agents 1. ... Riina Kaarla, Sami ...
Okładka książki Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata Julio Antonio Blasco, Soledad Romero Mariño
Legendarne kra... Julio Antonio Blasc...
Okładka książki Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej Justyna Bednarek, Marianna Oklejak
Maryjki. Opowi... Justyna Bednarek, M...
Okładka książki Strażniczka Słońca Lisa Aisato, Maja Lunde
Strażniczka Sł... Lisa Aisato, Maja L...

Nie taki smok straszny

najwieksze plusy za wydanie i ilustracje.

najwieksze plusy za wydanie i ilustracje.

Kupiłam głównie dla ilustracji. Nie zawiodłam się! Dlatego daje książce 10/10, bo ilustracje są wsze-bogate i pełne detali. Mam nadzieję, że ilustrator dostał adekwatne wynagrodzenie do włożonej pracy.

Sam tekst jest kierowany do młodszych czytelników, gdzie mogą wczuć się w rolę młodego odkrywcy i smoczego badacza. Jeśli wasze pociechy mają mocno smocze zainteresowania, jest to pozycja obowiązkowa, chociażby dla samych ilustracji i jakości wydania (twarda oprawa, matowa, jakby pokryta materiałem, złocenia).

Polecam te pozycje też ilustratorom i artystom, bo jest to piękna pozycja pełna inspiracji.

Przepięknie wydana książka dla małych i dużych fanów fantasy. Ilustracje po prostu zachwycają. Dużym plusem jest przemycanie rzeczywistej wiedzy, nie tylko tej na temat smoków, oraz zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na przyrodę.

spodziewałam się że to będzie książka z łamigłówkami tylko urozmaicona smokami , ale to największe źródło wiedzy o smokach jakie czytałam . dowiedziałam się wszystkiego o smokach . polecam dla fanów smoków.

Lektura adresowana jest do młodszych czytelników, chociaż myślę, że jest duża szansa iż zainteresuje również nieco starszych miłośników fantasy. Autorka przybliżyła w niej czytelnikom wiele fascynujących ciekawostek o smokach wywodzących się z różnych zakątków świata. Przypomniała nam tym samym, że smoki są stworzeniami bardzo różnorodnymi. W zebranych przez nią historiach jawią się bowiem zarówno miniaturowe jak i olbrzymie bestie, smoki w różnych kolorach, te przyjazne człowiekowi i okrutne, jednogłowe i jak hydry posiadające kilka głów...

Z tą publikacją przemierzymy świat. Przewodniczką w naszej podróży będzie strażniczka smoków, a środkiem transportu smocza arka, na pokładzie której poza wyspecjalizowaną załogą mieszka również kilka wyjątkowych smoków z różnych stron świata. Celem naszej podróży jest misja poszukiwawcza mająca na celu odnalezienie zagrożonego wyginięciem smoka niebiańskiego. W czasie jego poszukiwań strażniczka opowie nam o innych smokach, zarówno tych z arki jak i tych żyjących w najróżniejszych zakątkach świata zdradzając przy tym niejedną smoczą tajemnicę. W ramach poszukiwań natomiast na kartach książki znaleźć można kolejne wskazówki prowadzące nas małymi kroczkami do celu podróży. Jeżeli więc macie ochotę pobawić się w tropicieli smoków i nie boicie się przygód wskakujcie na arkę i dołączcie do jej niezwykłej załogi...

Strażniczka w swoich opowieściach przybliży nam sylwetki i zwyczaje najpopularniejszych smoków Oceanii, a w szczególności orma oraz węży i smoków głębinowych mieszkających w Rowie Mariańskim. Następnie przeniesie nas do skutej lodem Antarktyki, gdzie żyją smoki zagrożone wyginięciem, Ameryki Południowej, w której żyją najbardziej różnorodne smoki w tym mityczne hydry, Ameryki Północnej, gdzie smoki znalazły idealne miejsce do gniazdowania na dużych otwartych przestrzeniach, Europy, w której swoje korzenie mają liczne legendy o smokach z lasów i puszcz, gorącej Afryki i mieszkających w niej smokach dwuskrzydłych, a na koniec do Azji i niezwykłych smoków chińskich.

Okazuje się więc, że smoki są wszędzie na szczytach gór, w mrocznych jaskiniach czy głębinach oceanów. Wiele z nich zostało zobrazowanych na kartach książki dzięki czemu możemy się im przyjrzeć i poznać najbardziej charakterystyczne cechy każdego z nich. Ilustracje są rewelacyjne, trochę tajemnicze, czasem nawet mroczne. Doskonale oddają klimat lektury, przykuwają wzrok, wręcz magnetyzują czytelnika.

"Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie" to fantastyczna książka o niezwykłych magicznych stworzeniach z różnych części świata. Ciekawi was jaki stwór strzeże gigantycznych kamiennych posągów na Wyspie Wielkanocnej? Które smoki żyją najdłużej, a które są tak małe, że podobnie jak motyle odżywiają się kwiatowym nektarem? Niebywała jest to publikacja, bo i temat jaki porusza owiany magią i tajemniczością przyciąga do lektury i nie pozwala zbyt szybko o niej zapomnieć ;)

Ogromnie wciągnęła nas ta książka. Jako fani legend, mitów i dinozaurów dołączamy do miłośników smoków i z fascynacją odkrywamy wraz z nią te niebywałe stworzenia do czego i was gorąco zachęcamy ;)

Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie.

Otwierasz pierwszą stronę i już zostajesz wciągnięty w sam środek przygody. List od Strażniczki Smoków to zaproszenie na pokład Smoczej Arki i na wyprawę poszukiwawczą. Smok niebiański od lat wymyka się badaczom, ale teraz odnalezienie go ma bardzo duże znaczenie. Ten gatunek może wyginąć, ale załoga Arki potrafi temu zaradzić, trzeba tylko znaleźć tego smoka.

Ta książka zabiera czytelnika w podróż przez kontynenty. Poznajemy sekretne życie smoków, ich właściwości i warunki w których żyją. Na kolejnych kartach znajdziemy przepiękne ilustracje i krótkie opisy przedstawione w formie fragmentów notatek czy wpisów z pamiętnika Strażniczki.

Po wizycie na każdym z kontynentów załoga Arki zdobywa wskazówkę. Odpowiedzi na zagadki doprowadzą Strażniczke do Niebiańskiego smoka.

Ta książka jest fenomenalna, przeglądanie jej to sama przyjemność. A zapoznanie się z treścią na prawdę jest fascynujące. Wszystkie trzy dostałyśmy oczarowane. Książka została wydana z ogromną dbałością o szczegóły, ilustracje są dopracowane, a złote refleksy które tutaj znajdziemy podkreślają wyjątkowość tej książki.

Jeśli ta publikacja znajdzie się w waszym domu, to sięgnie po nią i pięciolatka i nastolatek. Tata z zaciekawieniem zetknie do środka, a babcia da się skusić pięknymi grafikom. Ta książka to gwarancja mile spędzonego popołudnia w atmosferze fantastycznej przygody.

Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie.

Zacznę od oprawy, która jest twarda, z tłoczeniami, pozłacanymi elementami i z bardzo przyjemną fakturą, stwarza pozory mega tajemniczo-magiczno-pradawnej księgi, była to miłość od pierwszego wejrzenia, zarówno moja, jak i syna.
Wydanie książki jest wyjątkowe za sprawą pięknej szaty graficznej, która sprawia, że nie można przejść obojętnie obok tej pozycji.
Obrazki z książce wyróżniają się niesamowitymi detalami, pięknymi stonowanymi kolorami i stylem rysunków - mój 6 latek najpierw przez godzinę książkę oglądał, dopiero potem przystąpiliśmy do czytania.
W książce poznajemy gatunki smoków (mój syn zafascynował się smokami lodowymi o przezroczystej krwi),obszary ich występowania, opis a do tego ilustracje - wszystko niesamowicie działa na dziecięcą wyobraźnię.
Oprócz świata smoków poznajemy Strażniczkę Smoków, która zaprasza na pokład Smoczej Arki i dostajemy niepowtarzalną szansę na podróż dookoła świata, jednocześnie zapoznając się z tajemną wiedzą o smokach. Doceniam fakt, iż załoga Arki ze smokami nie walczy a je chroni i pomaga im.
Autorka wprowadza także element współpracy z czytelnikiem, otóż ma on za zadanie odnaleźć i ocalić niebiańskiego smoka.
Książka na pograniczu fantasy z walorami edukacyjnymi jest doskonałym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem. Polecam!

Obrazki z...

Super pozycja przy której cudownie można się bawić - nie ma nudy! Momo że pozycja jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-12 lat to również frajdę znajdą tu dorośli. Poznajemy smoki roznego rodzaju, miejsca gdzie mieszkają. wraz ze strażniczką widzimy co dzieje się z ziemią, oceanami, topnonącymi lodowcami. Takie pomieszanie fantastyki z edukacją. Dodatkowo przepiękna szata graficzna - tłoczenia, złocenia, kolory. Dobrze wydane pieniądze i świetnie spędzony czas!

,,Wyprawa po smoki”

Ale się świetnie przy tym bawiłam. Mogłam poznać różne rodzaje smoków, ich miejsca zamieszkania i mogłam razem ze Strażniczką Smoków szukać najbardziej magicznego smoka na Ziemi!

Ta książka w bardzo ciekawy i zabawny sposób pokazuje, co się dzieje z naszą planetą. Plastik zaśmieca nasze oceany, Antarktyda i lodowce topnieją.

Książka choć wydaje się, że jest 7+ to będzie też idealna dla starszych. Naprawdę świetnie się bawiłam i aż zaczęłam sobie wyobrażać, jak to by było, gdybym to ja była Strażniczką.

Książka jest przepięknie wydana. Prawie wszystkie smoki chciałoby się oprawić w ramki lub ustawić na tapetę. Wydawnictwo naprawdę zrobiło przepiękne ilustracje.

Polecam super, lekka książka.

,,Wyprawa po smoki”

Książka choć wydaje się,...

• Dla dzieci
  • Popularnonaukowe