Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt

Znak emotikon
2021-01-02
2021-01-02
dladzieci bajki przygoda zwierzęta

Wnuczce się podoba,mnie również.
Wartościowa literatura dla małych i dużych. Napisana prostym,pięknym i zrozumiałym językiem.Zawiera w sobie dużo empatii i miłości do wszystkich stworzeń.Zarazem jest żródłem wiedzy.Zabawnych przygód też nie brakuje. Polecam!

Wnuczce się podoba,mnie również.

Dwa odważne szczeniaki wyruszają do lasu - to oznacza tylko jedno - niezwykłe przygody! Książka dedykowana przedszkolakom i uczniom wczesnoszkolnym ( także stawiającym pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu dzięki powiększonej czcionce). Ciekawa, wartka akcja przepełniona ciekawostkami ze świata przyrody. Książka jest podzielona na rozdziały, które tworzą spójną całość, ale każdy rozdział można także czytać jako odrębne opowiadanie. Na końcu znajdziemy krótki leśnych zwierzaków. Dzięki autorce (zoolog, dyrektor poznańskiego Zoo) książka ma bogatą wartość merytoryczną. Miłe dla oka ilustracje zawdzięczamy Katarzynie Urbaniak.

www.feminadomi.pl
"Łapa w łapę" trafiła w ręce mojej córki na urodzinki i tuż po nich od razu została przeczytana z opinią - była sssuuuppeerrr!
A co było w niej super?
Strona wizualna - twarda, solidna okładka, idealny, nie za duży wymiar książki oraz ilustracje: proste, kolorystycznie stonowane (żadnych neonowych barw), które urozmaicają, ale nie odrywają od fabuły, za którą należą się autorce wielkie brawa👏
Fabuła skupia się na życiu leśnych zwierząt, które poznajemy razem z Nordem i Łajmą, psim rodzeństwem.
Połączenie ciekawej, pełnej przygód historii z przekazaniem wiedzy i ciekawostek o świecie zwierząt to nie taka łatwa sprawa. Tutaj się to udało. Wiadomości nie nudzą, są integralną częścią ciekawych przygód piesków. Jeżeli chcecie podarować dziecku ciekawą a jednocześnie wartościową książkę to bez wahania sięgnijcie po "Łapa w łapę"

www.feminadomi.pl
A co było w niej super?

Książka bardzo ciekawa, mądra i przekazująca czytelnikowi wiele ciekawostek dotyczących zwierząt.

Czytałam ją mojemu 5 letniemu synowi. Bardzo mu się spodobały przygody rodzeństwa łajek: Norda i Łajmy. Te dwa psiaki urodzone daleko gdzieś na syberii nowy dom znalazły na południu w Ciepłym Lesie. I tutaj u boku nowych przyjaciół: Mańka- mieszańca dobermana z owczarkiem niemieckim, Ronji - elkhunda szarego oraz kotem Kitem Kiciulińskim mieszkają z nową panią oraz przeżywają ciekawe przygody. Podczas spacerów i wyjść na dwór poznają nowe zwierzęta i dowiadują się o nich różnych ciekawostek. Przyznam się szczerze, że o niektórych ciekawostkach sama nie wiedziałam, choć mam już swoje lata ;) Podoba mi się tutaj też to, jak autorka w mądry sposób przekazuje czytelnikowi informacje, że tak jak zwierzęta szanują i kochają swoich właścicieli, tak i właściciele psów czy innych zwierząt powinni szanować i kochać swoje zwierzaki.
Książka posiada też kolorowe i piękne ilustracje, które przyciągają oko. No podoba mi się tutaj wszystko i uważam, że ta książka powinna być w każdej domowej dziecięcej biblioteczce!!!
A za książkę dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon.

Rozkoszne szczeniaki sprawiają, że książkę czyta się z ogromną przyjemnością. A przepiękne ilustracje są zachętą do oglądania i opowiadania. Razem z nimi poznajemy las i jego mieszkańców. To fascynujące przygody pełne ciekawostek i ciepła. Bohaterowie rozczulają, zachwycają i wciągają czytelnika w niesamowity świat leśnych zwierząt i przyrody.

Książka przepiękna nie tylko przez kolorowe, estetyczne ilustracje, ale też dzięki przesłaniom. "Łapa w łapę" przedstawia zmienność pór roku, potrzebę bliskości natury, ważność relacji człowieka ze zwierzętami, życie w symbiozie, cel oraz rola każdej istoty. Zachowuje jednak lekką, luźną formułę, co sprawia, że będzie to przyjemna lektura do poduszki. Pozycja ma formę opowiadań, które tworzą spójną całość, ale można ze spokojem czytać codziennie we fragmentach. Bez wątpienia uczy też zwierząt, a na koniec znajdziemy spis oraz opis każdego z leśnych przyjaciół.
Bazowanie na legendzie o początkach psiego losu przy boku człowieka dodaje książce magii.

Dla dzieci, szczególnie próbujących już samodzielnie czytać - rewelacja. Przypomina moje pierwsze dziecięce lektury. Bez przesadnej idealizacji , choć jest jej odrobinę, ale i bez przesadnej, mogącej przerażać najmłodszych brutalizacji.

Mój synek ma dopiero dwa latka a książka bardzo Mu się spodobała. Słuchał z zaciekawieniem. Pięknie ilustrowana. Uczy i bawi (opowiada o życiu zwierzątek). Polecam dla dzieci w każdym wieku.

Świetna pozycja dla dzieci, pokazująca życie leśnych zwierząt i przygody dwójki psów. Cała recenzja na kanale YT.

Pokaż mimo to video - opinia

Dwa odważne pieski, które wyruszają w swoją pierwsza przygodę. Mieszkają niedaleko lasu, a jak każde dziecko wie w nim jest bardzo interesujących i czasem niebezpiecznych zwierząt. Spotykają wiele zwierząt, którym pomagają i nawiązują z nimi przyjaźnie.

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt to pięknie wydana książeczka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Twarda okładka i bardzo dużo kolorowych obrazków w środku. Historia dwóch piesków pokazuje jak ważna jest przyroda i środowisko. Dowiadujemy się z niej także ciekawostek na temat zwierząt. Szczerze mówiąc, nie wszystkie te informacje były mi znane.

Książki o zwierzętach są bardzo lubiane przez moje dzieci. Lubią słuchać o ich przygodach, a starsza córka chętnie sama zasiada do ich czytania. Dwa szczeniaczki sprawiły, że wieczory z tą książka były interesujące i czasem zabawne. Dodatkowo dostarczyły moim dzieciom dużo wiedzy o szacunku dla zwierząt. Moje dzieci mają w domu królika, o którego dbają od początku. Mam wrażenie, że po lekturze książki ” Łapa w łapę” jeszcze bardziej się o niego troszczą. Wiedza jak ważny jest szacunek dla zwierząt i dbanie o nie, że każdy żuczek czy ślimak spotkany w parku jest ważny dla środowiska.

Dodaj cytat z książki Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt