Dzieci w kuchni Szkoła gotowania krok po kroku

Okładka książki Dzieci w kuchni Szkoła gotowania krok po kroku Licia Cagnoni
Jedność
2020-01-01
2020-01-01
Krystyna Kozak

Okładka książki Pasta i basta! 150 przepisów na sosy i makarony prosto z Włoch Francesca Badi, Licia Cagnoni
Pasta i basta!... Francesca Badi, Lic...

"Dzieci w kuchni. Szkoła gotowania krok po kroku" to książka z przepisami na dania, które wykonamy wspólnie z dziećmi, a z czasem one same, bez naszej pomocy.

Znajdziecie w niej:

👉 Techniki podstawowe - kilka słów o dziecku w kuchni, regułach zdrowego odżywiania, zasadach bezpieczeństwa, przyborach kuchennych czy przepisy bazowe (np na lukier).

👉 Śniadania i przekąski - przepisy na dobry początek dnia oraz na dania "w łapkę" lub na wynos: naleśniki, muffinki, biszkopty, kanapki, bułeczki, tortille.

👉 Obiady i kolacje - dania z makaronu i ryżu, zapiekanki, zupy, dania mięsne i rybne.

👉 Przyjęcia świąteczne - dania, które zapewnią efekt wow, a więc minitorciki, ciasteczkowe lizaki, roladki, pizza, ciasteczka i desery.

Dużym atutem książki jest bardzo przyjazna instrukcja, w której zarówno lista składników, jak i kolejne etapy wykonywania potraw opatrzone są realnymi fotografiami.

Przepisy są fajne, ciekawe i smaczne. Czy można chcieć czegoś więcej?

Znajdziecie w niej:

👉 Śniadania i przekąski -...

Gotujemy zazwyczaj dla dzieci, rzadziej z dziećmi, a tymczasem to świetny pomysł, aby zachęcić maluchy nie tylko do poznawania tajników przygotowywania posiłków, ale przede wszystkim skłonić do wypróbowywania nowych smaków. Nic tak nie przekona do zjedzenia nielubianych dotąd produktów, jak samodzielne ich przyrządzanie. Przecież wypada chociaż spróbować, czy dobrze wyszło! ;)
Całość podzielona jest na rozdziały zawierające przepisy na przystawki i przekąski, pierwsze i drugie dania oraz wspomniane już najlepsze desery dla dzieci, w tym pyszne lody! Znajdziemy również propozycje na przyjęcia świąteczne i urodzinowe. Są babeczki na dzień mamy, jak i czekoladowy budyń na dzień taty. To propozycje dla starszych dzieci, które będą mogły samodzielnie lub przy pomocy rodzeństwa zrobić niespodziankę rodzicom. Znajdziecie też wśród potraw, słynna "paluchy wiedźmy" - to dla smakoszy o mocnych nerwach oczywiście. ;) Zapiekanki, pizza i domowe frytki, a także piernikowe ludziki czy ciasteczkowe lizaki.
cała recenzja na GodzinaZksiazka.blogspot.com

Gotujemy zazwyczaj dla dzieci, rzadziej z dziećmi, a tymczasem to świetny pomysł, aby zachęcić maluchy nie tylko do poznawania tajników przygotowywania posiłków, ale przede wszystkim skłonić do wypróbowywania nowych smaków. Nic tak nie przekona do zjedzenia nielubianych dotąd produktów, jak samodzielne ich przyrządzanie. Przecież wypada chociaż spróbować, czy dobrze wyszło!...

Gotowanie sprawia nam na ogół wiele przyjemności.

Największymi chętnymi, jeśli chodzi o przygotowanie domowych posiłków są, dzieci w wieku przedszkolnym. Lubią one poznawać i zadawać pytania dotyczące dań kulinarnych znajdujących się na kuchennym stole.

Dzieci przywiązują największą uwagę w trakcie kulinarnego pomagania rodzicom na wygląd dania, smak, kolorystykę i dekorację stołu.

Licia Cagnoni autorka książki pt. ''Dzieci w kuchni Szkoła gotowania krok po kroku'' przedstawiła, w niej jak można pomysłowo spożytkować czas z udziałem dzieci przy przygotowywaniu rodzinnych posiłków.

Szczególną uwagę zwróciłam na słowa autorki zamieszczone we wstępie skierowane do Czytelników zawierające reguły zdrowego jedzenia, zasady w kuchni oraz przepisy, które zostały opracowane przejrzyście i podzielone tematycznie.

Autorka wykazała się niezwykłą kreatywnością, potrafi umiejętnie wykorzystać swoją wiedzę kulinarną zarówno w praktyce, jak i w teorii, co sprawia, że Czytelnicy lubiący wspólnie gotowanie mogą odkrywać nowe smaki znanych już potraw.

Ciekawostkę stanowią tutaj fotografowane z góry wszystkie produkty, jakie są potrzebne do wykonania kulinarnego przysmaku.

Uważam, że książka pt. ''Dzieci w kuchni Szkoła gotowania krok po kroku'' została bardzo dobrze napisana i każdy zamieszczony w niej przepis przypadł mi do gustu. Jestem przekonana, że nawet największy niejadek wybierze coś dla siebie do wypróbowania.

Dodatkowym elementem w tej książce jest to, że została w niej zastosowana kolorowa szata graficzna, czytelna czcionka oraz okładka nawiązująca do jej tematyki.

Warto jest posiadać tę książkę w swojej kulinarnej kolekcji.

Gotowanie sprawia nam na ogół wiele przyjemności.

Gotowałem z synem dania z książeczki podczas jego dłuższej choroby. Prosto pokazane, większość dzieciaków po 8 roku życia zrozumie wszystko bez problemu. Polecam do zabawy z dziećmi.

• Wydawnictwo Jedność
  • Podarowana książka do recenzji od Wydawnictwa
  • #WyzwanieLC2020

Dodaj cytat z książki Dzieci w kuchni Szkoła gotowania krok po kroku