Gdy byłem kimś innym

Stéphane Allix Wydawnictwo: Co-Libris literatura faktu
Lorsque j'étais quelqu'un d'autre
Co-Libris
Allix ezoteryka reinkarnacja druga wojna światowa medytacja autobiografia reportaż śledztwo dziennikarskie dochodzenie
Lorsque j'étais quelqu'un d'autre
literatura faktu
2020-01-15

Ta książka jest niesamowita!!! Reinkarnacja, rozwój duchowy, podróż po historii, dokładnie II wojna światowa i dziennikarskie śledztwo. Ja uwielbiam takie pozycje, a Wy???
Autor Stéphane Allix, francuski reporter wojenny wyjeżdża do Peru, gdzie w amazońskiej dżungli, podczas medytacji doznaje bardzo wyraźnej wizji umierającego człowieka. Widzi, że ów człowiek jest młodym...

Jordan Peterson powiedział kiedyś, że książka jest jak portret. W przeciwieństwie do fotografii posiada wiele warstw, jedna na drugiej, i choć ostatecznie efekt końcowy może do złudzenia przypominać fotografię wykonaną smartfonem, to świadomość tej głębi pozostanie.
W książce jak w niczym innym można się zagłębić. Zobaczyć coś co jest pod powierzchnią, pod taflą.

Mam tutaj...

Książkę poleciła mi córka, która jest pasjonatką książek historycznych, ale nie tylko. Tutaj także pojawia się wątek historyczny, jednakże na pierwszy plan wysuwa się wędrówka w głąb siebie i samopoznania. Książka w niebanalny sposób opowiada historię człowieka który chciałby poznać głębszy sens. Gorąco polecam po nią sięgnąć.

Warto było po nią sięgnąć - pokazała mi zupełnie inne spojrzenie na świat i życie.

Dobra powieść to taka, która hipnotyzuje i sprawia, że czytelnik nie może się od niej oderwać. Taka właśnie jest książka "Gdy byłem kimś innym". Chwilami zwala z nóg. Polecam.

Wciągająca, mocna książka, która pokazuje zupełnie inny świat niż ten nam znany. Czytałem z zapartym tchem.

Mój ulubiony temat. Książka napisana świetnie, z każdą stroną chce się więcej i więcej. Polecam każdemu, kogo interesuje taka tematyka. Dla mnie 10 gwiazdek w pełni zasłużone.

Na prawdę warto przeczytać. Ta książka wzbudziła we mnie wiele emocji.

"Za długo już cofałem się przed tą konfrontacją, postanowiłem więc zrobić ten krok, bez względu na koszty. Wyjechałem, aby stanąć oko w oko ze sobą, w samotności i w medytacji, bez klapek, jakie na oczy nakłada codzienne życie (...)" - fascynująca historia o poszukiwaniu siebie.

Niektórym będzie na prawdę ciężko oderwać się od lektury. Niesamowita podróż autora w przeszłość i jednocześnie w głąb siebie.

• Na półce do przeczytania
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Gdy byłem kimś innym