Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny

Okładka książki Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny autora Ed Brubaker, Sean Phillips, 9788365938930
Okładka książki Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny
Ed BrubakerSean Phillips Wydawnictwo: Mucha Comics Cykl: Criminal [Mucha Comics] (tom 3) komiksy
264 str. 4 godz. 24 min.
Kategoria:
komiksy
Format:
papier
Cykl:
Criminal [Mucha Comics] (tom 3)
Tytuł oryginału:
Criminal vol.5: The Sinners #1-5/ Criminal vol..6: the Last of Innocent #1-4
Data wydania:
2020-04-06
Data 1. wyd. pol.:
2020-04-06
Liczba stron:
264
Czas czytania
4 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365938930
Tłumacz:
Paulina Braiter
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny

Średnia ocen
8,2 / 10
65 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny

avatar
213
213

Na półkach:

Na etapie trzeciego tomu, gdy wszedłem już głębiej w serię, obraz jest już całkowicie klarowny. To, co wynosi "Criminal" na tak wysoki pułap to nie tylko neo-noirowa bryza, która smaga te wszystkie wredne pyski narysowane z taką gracją przez Seana Phillipsa. To nie słowo Brubakera, który precyzyjnie tnie dialogi jak Pauli Cicero czosnek w więzieniu w "Chłopcach z ferajny". "Criminal" to przede wszystkim pomysł na świat, w którym złym ludziom wiele rzeczy uchodzi płazem.

"Criminal" pociąga więc czytelników swoim mrokiem, tak sądzę. Możemy na chwilę stanąć po ciemnej stronie, włożyć rękę w ciemną toń, zobaczyć tych wszystkich złych ludzi którzy nie myślą o tym, w jaki sposób spędzą wakacje. Po prawdzie nikt tu wakacji nie ma i mieć nie będzie. Tutaj liczy się szybki pieniądz i przetrwanie.

Ten album jest doskonały jak i zresztą każdy "Criminal", z którym miałem do tej pory styczność. Mam nawet wrażenie, że ten duet (Brubaker i Phillips) byłby w stanie stworzyć zajmującą historię na jedną planszę. To jest właśnie tak gęste, bez gładkich linii, wszystko na ostro, chropowate, brudne a przez to cholernie uczciwe w swoim podejściu do zbrodni.

W tomie trzecim dostajemy dwie historie. To "Grzesznicy" i "Ostatni niewinny". W "Grzesznikach" ponownie spotkamy Tracy'ego Lawlessa, który wplątuje się w robotę u brutalnego Hyde'a. Tutaj, w "Criminal", większość osób najczęściej zostaje "uwikłanych" w ten kryminał, zbrodnie, kolejną ciemną sprawkę. Lawless ma znaleźć sprawcę, który dokonuje zamachów na ludzi Hyde'a. Rozwiązanie to konkretny moralny węzeł, nie do rozsupłania, można tylko odciąć.

Większość spraw w "Criminal" jest właśnie takich. Niczego tu nie da się zakończyć rozmową, negocjacjami. Jedyną nadzieją jest amputacja. W tej samej atmosferze ciągłego przygnębienia rozgrywa się akcja "Ostatniego niewinnego". Może i jest to historia, która nieco poluźniła uścisk na gardle. Może i zdaje się być nieco mniej "klasyczna" w rozumieniu "Criminala". Jednak to wciąż ten sam skondensowany poziom niegodziwości. Bohaterem jest Riley Richards, który wraca na stare śmieci. Tutaj aż kipi od podłości i właśnie w "Ostatnim sprawiedliwym" zdałem sobie sprawę z istoty tej serii. To nie tyle pochwała ciemnej strony mocy, co raczej jej ilustracja i definicja. Pominięty jest po prostu ten pierwiastek dobra. Nie ma tu superbohatera, który mógłby zaprowadzić porządek w świecie wykreowanym przez Brubakera i Phillipsa.

Wspaniały album.

Na etapie trzeciego tomu, gdy wszedłem już głębiej w serię, obraz jest już całkowicie klarowny. To, co wynosi "Criminal" na tak wysoki pułap to nie tylko neo-noirowa bryza, która smaga te wszystkie wredne pyski narysowane z taką gracją przez Seana Phillipsa. To nie słowo Brubakera, który precyzyjnie tnie dialogi jak Pauli Cicero czosnek w więzieniu w "Chłopcach z ferajny"....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
645
594

Na półkach: ,

(Zbiorczo 1-5)
Brubaker i Philips w najwyższej formie. Ponury i brutalny, ale jakże atrakcyjny świat poza nawiasem prawa. Gęsta, nieprzewidywalna i dorosła fabuła. Plejada postaci - z ich demonami, wadami, zasadami. Różne lata, różne wydarzenia, czasem się łączą postaciami, czasem miejscem, a czasem dają wgląd w przeszłość ciążącą później nad losem bohaterów. To trochę saga Lawlessów (ale nie tylko oni są bohaterami),trochę kronika miejsc - a wszystko opisane, pokazane i wymyślone w charakterystyczny dla tych twórców sposób.
Rollercoaster emocji i ciąg wydarzeń, które w wyniku działań bohaterów często zmieniają się w wir niszczący wszystko na swojej drodze. A przed konsekwencjami błędów lub słabości nie da się uciec.
Niektóre opowieści to materiał na niesamowity film, czy serial - mam nadzieję, że Amazon dobrze to zrobi.

Lektura obowiązkowa!

(Zbiorczo 1-5)
Brubaker i Philips w najwyższej formie. Ponury i brutalny, ale jakże atrakcyjny świat poza nawiasem prawa. Gęsta, nieprzewidywalna i dorosła fabuła. Plejada postaci - z ich demonami, wadami, zasadami. Różne lata, różne wydarzenia, czasem się łączą postaciami, czasem miejscem, a czasem dają wgląd w przeszłość ciążącą później nad losem bohaterów. To trochę saga...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1374
1373

Na półkach:

Fabularnie nadal wciąga nieprzeciętnie, a jeśli chodzi o smaczki formalne to wplątanie w treść "Ostatniego niewinnego" estetyki cartoonu dla nastolatków było świetnym pomysłem

Fabularnie nadal wciąga nieprzeciętnie, a jeśli chodzi o smaczki formalne to wplątanie w treść "Ostatniego niewinnego" estetyki cartoonu dla nastolatków było świetnym pomysłem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

104 użytkowników ma tytuł Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny na półkach głównych
  • 72
  • 32
66 użytkowników ma tytuł Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny na półkach dodatkowych
  • 34
  • 14
  • 8
  • 2
  • 2
  • 2
  • 2
  • 2

Tagi i tematy do książki Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny

Inne książki autora

Okładka książki Domy potępionych Ed Brubaker, Sean Phillips
Ocena 7,0
Domy potępionych Ed Brubaker, Sean Phillips
Okładka książki Batman. Zabójczy żart. Człowiek, który się śmieje Brian Bolland, Ed Brubaker, Dough Mahnke, Alan Moore
Ocena 8,1
Batman. Zabójczy żart. Człowiek, który się śmieje Brian Bolland, Ed Brubaker, Dough Mahnke, Alan Moore
Okładka książki Tam było ciało Ed Brubaker, Sean Phillips
Ocena 7,3
Tam było ciało Ed Brubaker, Sean Phillips
Okładka książki Sceny zbrodni Ed Brubaker, Michael Lark, Sean Phillips
Ocena 7,5
Sceny zbrodni Ed Brubaker, Michael Lark, Sean Phillips
Okładka książki Doctor Doom: Books Of Doom Ed Brubaker, Pablo Raimondi, Alex Ross
Ocena 6,0
Doctor Doom: Books Of Doom Ed Brubaker, Pablo Raimondi, Alex Ross
Okładka książki Daredevil Modern Era Epic Collection. The Devil in Cell-Block D David Aja, Ed Brubaker, Leandro Fernandez, Michael Lark, Ande Parks, Lee Weeks
Ocena 0,0
Daredevil Modern Era Epic Collection. The Devil in Cell-Block D David Aja, Ed Brubaker, Leandro Fernandez, Michael Lark, Ande Parks, Lee Weeks
Okładka książki Captain America Modern Era Epic Collection. The Burden of Dreams Ed Brubaker, Roberto De La Torre, Steve Epting, Butch Guice, Mike Perkins, Luke Ross
Ocena 0,0
Captain America Modern Era Epic Collection. The Burden of Dreams Ed Brubaker, Roberto De La Torre, Steve Epting, Butch Guice, Mike Perkins, Luke Ross
Ed Brubaker
Ed Brubaker
Artysta, pisarz. Autor kreskówek i komiksów m.in. o Batmanie, Catwoman oraz Kapitanie Ameryce.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Okładka książki DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana. Tom 1 Riccardo Burchielli, Brian Wood
Ocena 7,2
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana. Tom 1 Riccardo Burchielli, Brian Wood
Okładka książki Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein? Eric Powell, Harold Schechter
Ocena 7,7
Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein? Eric Powell, Harold Schechter
Okładka książki Zabij albo zgiń. Tom trzeci Elisabeth Breitweiser, Ed Brubaker, Sean Phillips
Ocena 7,6
Zabij albo zgiń. Tom trzeci Elisabeth Breitweiser, Ed Brubaker, Sean Phillips
Okładka książki Mroczna Otchłań. Tom 1 Christophe Bec, Éric Henninot, Milan Jovanovic
Ocena 7,3
Mroczna Otchłań. Tom 1 Christophe Bec, Éric Henninot, Milan Jovanovic

Cytaty z książki Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Criminal. Grzesznicy/Ostatni niewinny