Skazki

rosyjski
puszkin bajki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Boo! Groza na ... Joseph Conrad, Fiod...
Okładka książki O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiodor Dostojewski, Edgar Allan Poe, Aleksander Puszkin
O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiod...
Okładka książki Opowieści niesamowite. Literatura rosyjska Michał Arcybaszew, Walery Briusow, Anton Czechow, Fiodor Dostojewski, Mikołaj Gogol, Michaił Lermontow, Nikołaj Leskow, Aleksander Puszkin, Włodzimierz Titow, Aleksy Konstantynowicz Tołstoj, Iwan Turgieniew
Opowieści nies... Michał Arcybaszew,&...

Zbiór baśni Aleksandra Puszkina napisanych wierszem. Jest tu m.in. "Bajka o Rybaku i Rybce" oraz nieco zmieniona wersja baśni "Śpiąca Królewna", zatytułowana "Bajka o Śpiącej Królewnie i Siedmiu Junakach". Przekładu dokonali Jan Brzechwa, Wanda Grodzieńska, Julian Tuwim i Stanisław Ulicki.
Książka wydana przepięknie, w dzieciństwie byłam zachwycona tym wydaniem. Polecam.

Książka wydana przepięknie, w dzieciństwie byłam zachwycona tym wydaniem....

Czytałam te bajki jako dziecko. Bardzo mi się podobały. Teraz przeczytałam je mojej córce. Tyle pięknych wspomnień do mnie wróciło.
Bajki pisane wierszem, czyta się szybko, a dodatkowo są pięknie zilustrowane. Wspaniała i obowiązkowa pozycja w bibloteczce.

Pięknie ilustrowane baśnie napisane wierszem. Czytałam synowi gdy był malutki, potem córce. Potem czytali sobie sami.Lubię wracać do tych baśni.Najbardziej podoba mi się baśń-"O carze Sałtanie, jego synu, sławnym i potężnym bohaterze księciu Gwidonie Sałtanowiczu i o pięknej ksieżniczce Łabędzicy" i "O Papopie i jego parobku Jołopie". Zresztą wszystkie są fajne i jak to w baśniach bywa, dobroć i miłość zawsze wygrywa :)

Bajki Puszkina najzwyczajniej w świecie wypada znać. Jest to klasyczne wydanie, które wciąż można spotkać w wielu domowych zbiorach; bardzo ładnie przygotowane z dbałością o detale, ilustrowane, w twardej oprawie. Jedno, co bardzo dobrze pamiętam z dzieciństwa, to właśnie te osobliwe ilustracje, które wtedy wcale nie zachęcały mnie do lektury, dziś po prostu przywodzą mi na myśl kulturę rosyjską.

Zapewne najpopularniejszą z zebranych tu bajek jest ta “O rybaku i złotej rybce”, ale poza nią jest tu również puszkinowska wersja “Śpiącej królewny”, bajka “O księżniczce Łabędzicy”, “O złotym koguciku” i inne. Nie jest to łatwa lektura, raczej nie dla dzieci. Niemniej wypada znać.

mealibri.blogspot.com

To wydanie Bajek było w mojej rodzinie od kilkudziesięciu lat. Teraz jako dorosła kobieta nadal po nie sięgam i delektuje się magią jaka wyłania się z tych wspaniałych stronic. Doskonałe tłumaczenie Mistrza i ilustracje, które dopełniają całości.

Kiedyś sam, teraz z Młodzieżakiem, fruwamy sobie po Puszkinowskach krainach.

Rymowany tekst daje mu jakby śpiewność.
Ilustracje doskonale kreują fantastyczne światy bajek.

Nigdy nie była moim pierwszym wyborem a teraz ma nowy duży plus- wspaniale potrafi zainteresować 2,5 latka przy wieczornym czytaniu.

Puszkin Respekt ha

Kiedyś sam, teraz z Młodzieżakiem, fruwamy sobie po Puszkinowskach krainach.

Rymowany tekst daje mu jakby śpiewność.
Ilustracje doskonale kreują fantastyczne światy bajek.

Puszkin Respekt ha

ukochana pozycja z dzieciństwa - niebanalna ;)

ukochana pozycja z dzieciństwa - niebanalna ;)

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

Mnóstwo bezcennych wspomnień z dzieciństwa. :)

Najlepsza książka wszechczasów! Czytałam to mając 8 lat w oryginale i mam ją do dziś. Oprawiłąbym jąw złoto i diamenty.Polecam!

Bajki Puszkina czytałam w dzieciństwie,a zrobiły już wtedy na mnie tak wielkie wrażenie,że czytałam je wielokrotnie.
Pisane są prostym,łatwo przyswajalnym językiem,pięknie rymowanym - do dziś potrafię wyrecytować niemal w całości moją ulubioną "Bajkę o carze Sałtanie".
Przepiękne,działające na wyobraźnię ilustracje z pewnością zachęcą do czytania nie tylko dzieci.
Właśnie to połączenie - cudownych ilustracji i ciekawej,iście baśniowej treści czynią te lekturę niezapomnianą i wyjątkową.

Właśnie...

• Literatura rosyjska