Myśli na każdy dzień

Okładka książki Myśli na każdy dzień Jan Twardowski
Okładka książki Myśli na każdy dzień
Jan Twardowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech religia
religia
Wydawnictwo Święty Wojciech
2019-10-16
2002-01-01
poezja Bóg duchowość aforyzmy

"Jak żyć? Jaki jest sens życia? Dlaczego wciąż tyle niezawinionego cierpienia? Co jest dobrego w tym niedobrym świecie? - Wciąż stawiamy sobie te pytania, stawiają je także ci, którzy niemal codziennie przychodzą do ks. Jana Twardowskiego, prosząc o radę. I tak jak kiedyś święty Jan Chrzciciel wskazał Jezusa ręką, tak Ksiądz pomaga spojrzeć na wszystko, co trudne i niezrozumiałe oczyma wiary, by odkryć sens życia i zrozumieć, że wiara jest źródłem spojrzenia na wszystko od strony dobra i miłości"
/Aleksandra Iwanowska/

"Myśli na każdy dzień" to rozważania na każdy dzień roku, które pozwalają nam na chwilę zatrzymać się w naszej zabieganej rzeczywistości. Dają nam możliwość popadnięcia w zadumę, zastanowienia się nad tym, co naprawdę ważne i być może pomogą nam coś zmienić na lepsze w naszym życiu. Polecam tę książkę każdemu, komu już zaczyna brakować "duchowego oddechu", jak również jako prezent dla osoby, na której nam zależy.
Nie czekajmy aż życie nas doświadczy, żeby się zatrzymać i pozwolić naszej duszy "odetchnąć".

Nowy Rok zaczynam z błogosławieństwem z Księgi Liczb (6,24-26),którym dzielę się z Wami,którzy to czytają.Do Słowa Bożego dokładam sobie mojego ulubionego ŚP księdza.Jego myśli na każdy dzień towarzyszyły mi już dwukrotnie,oczywiście z przerwami iluś-letnimi.Pamięć człowieka jest ulotna,więc kochany ksiądz będzie zawsze odkrywczy i pożyteczny!
DO SIEGO ROKU życzę Wam wszystkim !

DO SIEGO ROKU życzę Wam...

"Myśli na każdy dzień" to wybór 366 myśli na każdy dzień w roku, zaczerpniętych z homilii i rozważań wygłaszanych przez Księdza Jana Twardowskiego w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie w latach 1965 - 2001.

Ksiądz porusza w nich nie tylko tematy związane z wiarą ale również miłością, strachem, niepewnością, niewiedzą, ludzkim cierpieniem, życiem codziennym. Pomaga odpowiedzieć na nurtujące nas pytania a także zwraca uwagę na piękno otaczającej nas przyrody, pozwalając dostrzec wszystko co nas otacza i zrozumieć ich sens. To taki życiowy przewodnik, który wyjaśnia to co dla nas niezrozumiałe i tajemnicze. Przewodnik, który może uczynić nasze życie lżejszym i szczęśliwszym.

Można te refleksje księdza Twardowskiego czytać sobie codziennie jak życiowy przewodnik. Można też zanurzyć się w lekturze i pochłonąć ją w kilka dni.
Autor pisze o marzeniach każdego człowieka - któż nie chce być kochany, mieć przyjaciół, spokój, żyć w dostatku i bezpieczeństwie? To pragnienia i ludzi wierzących, i ateistów.
Wszyscy też boimy się o swoich bliskich, obawiamy się chorób, śmierci, bólu... Ksiądz Twardowski pisze o tych sprawach w sposób ciepły i mądry, uświadamiając, że nie trzeba wstydzić się swoich słabości. Dla wierzących pomocą może być wiara w Boga, niewierzącym może pomóc wiara w drugiego człowieka i w możliwość poprawy tego, co się w życiu zepsuło...

Część tych refleksji może się wydawać oczywista i banalna, ale zawiera prawdy, o których zapominamy na co dzień. A warto o nich pamiętać:)

Wszyscy też boimy się o swoich bliskich,...

"Nieraz przeżywamy lęk przed samotnością. Co będzie, gdy zostanę sam w pustym domu? W tym lęku jest nasz upadek. Bo samotność rozpoczyna się nie wtedy, kiedy ludzie od nas odchodzą, ale kiedy my odchodzimy od ludzi."

Krótkie rozważania księdza Jana pomagają odpowiedzieć sobie na pytania o sens życia, śmierci, cierpienia czy samotności, jak również zwracają uwagę na piękno otaczającej nas przyrody.

Prostota i pokora ks. Jana od Biedronki mnie zawsze urzeka i rozczula. Te myśli to takie perełki - są bardzo proste a jednocześnie cenne.

Osobiście lubię książki, które można czytać każdego dnia. Tworzy się pewnego rodzaju relacja i nawyk by zaglądać choć na 5 min i podumać nad słowami autora, które są o życiu.

• Religia
  • Chrześcijaństwo
  • Przeczytane 2017
  • Teologia/Religia

Dodaj cytat z książki Myśli na każdy dzień