Rozszerzanie diety w 6 krokach

Okładka książki Rozszerzanie diety w 6 krokach Natalia Dąbrowska
Okładka książki Rozszerzanie diety w 6 krokach
Natalia Dąbrowska Wydawnictwo: MDBDATA poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Rozszerzanie diety w 6 krokach
MDBDATA
2019-07-15
2019-07-15
rozszerzanie diety żywienie niemowląt BLW zdrowe żywienie żywienie dziecka rozszerzanie diety niemowląt

W książce jest ogrom przepisów na rozszerzanie diety, niektóre są bardzo proste, inne sezonowe, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Przepisy podzielone na rodzaj dania (zupy, drugie dania, desery itp.). Przyjazna szata graficzna.
Bardzo polecam mając już doświadczenie z książkami kucharskimi innych topowych polskich autorów na rozszerzanie diety, które nie umywają się do tej książki (oraz do „Jadłospisu niemowlaka na pierwsze 30 dni rozszerzania diety” tej samej autorki).
Ta książka jest dla Ciebie, jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenia z rozszerzaniem diety (jeśli nie, to najpierw polecam wcześniej wymieniony „Jadłospis…”); nie masz pomysłu na urozmaicenie diety niemowlaka; gotowanie to dla ciebie czarna magia.
Jedyny minus to to, że dostępny jest jedynie e-book, osobiście jestem fanką papieru.

Wystarczy wpisać rozszerzanie diety w google i pierwszy lepszy artykuł powie nam to co jest w książce... Żadnych dodatkowych informacji. Wszystko pisane dużą czcionką, lanie wody, żeby zrobić więcej stron. Lepiej kupić książke np. Magdaleny Komsty, albo poczytać w google

Liczyłam, że będę miała wszystkie informacje w jednym miejscu i nie będę musiała szukać informacji w internecie, jednak tu są tylko podstawy podstaw. Brakuje np informacji o żelazie, możliwych objawach alergii, czy kiedy podawać posiłki i jak je bilansować Wydaje mi się, że to celowy zabieg, ponieważ autorka napisała też kilka książek z przepisami. W ten sposób czytelnik, jest zmuszony kupić i te książki, doszukiwać informacji w internecie, lub kupić kolejną książkę innego autora.

Wybrałam ten poradnik o rozszerzaniu diety, dlatego że był stosunkowo niedawno wydany. Liczyłam na to, że informacje w nim zawarte będą aktualne. I nie zawiodłam się. Poradnik w prosty i przejrzysty sposób pokazuje, jak można rozszerzać dietę, co po kolei wprowadzać, żeby się nie pogubić. Przepisy są proste i może z nich korzystać cała rodzina. Najbardziej podobała mi się tabela z listą produktów, gdzie można sobie zaznaczać, czego dziecko już próbowało.

Dobry poradnik na początek rozszerzania diety

Dobry poradnik na początek rozszerzania diety

Ten poradnik wraz z innymi książkami autorki bardzo pomógł mi w spokojnym rozszerzaniu diety. Jest tu wszystko co musisz wiedzieć na początek. Do tego kupiłam jadłospis na pierwszy miesiąc i nie zawiodłam się.

Bardzo fajne, prosto napisane i aktualne (na maj 2023) kompendium wiedzy o rozszerzaniu diety. W połączeniu z pozostałymi ebookami idealny przepis na start rozszerzania diety dla niemowlaka.

W tej książce znajdziesz naprawdę wszystko o rozszerzaniu diety niemowlaka. Mi bardzo pomogła usystematyzować informacje które gdzieś przeczytałam w internecie.

• Baby
  • Przeczytane w 2022r.