Ulica szarlatanów

Okładka książki Ulica szarlatanów
Konstanty Ildefons Gałczyński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: TO JEST POEZJA poezja
poezja
TO JEST POEZJA
Prószyński i S-ka
1998-01-01
1998-01-01

W tomiku nie tylko Dorożka, Madonna i Szarlatani. Także przepiękne strofy o miłości do maleńkiej żony Poety, o afirmacji życia, o codzienności wypełnionej bliskością ukochanej osoby.

Mój ulubiony:

Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny,
rozejrz się dokładnie po wszystkim;
to jest czajnik - prawda, jaki śmieszny?
z gwizdkiem.

To mruczenie? Powiem ci w sekrecie:
jest mruczeniem kota Salomona.
A ta pani zamyślona, z kwiatami -
to moja żona.

Konstanty Ildefons Gałczyński, "Wizyta".

Chwyta za serce, po prostu.

Mój ulubiony:

Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny,
rozejrz się dokładnie po wszystkim;
to jest czajnik - prawda, jaki śmieszny?
z gwizdkiem.

To mruczenie? Powiem ci w sekrecie:
jest...

Dodaj cytat z książki Ulica szarlatanów