Prywatna wojna. Wspomnienia lekarza-żołnierza 1933-1944

Okładka książki Prywatna wojna. Wspomnienia lekarza-żołnierza 1933-1944
Eugeniusz Sławomir Łazowski Wydawnictwo: Cieślak i Szwajcer biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Cieślak i Szwajcer
1993-01-01
1993-01-01
lekarz wojna żydzi stalowa wola rozwadów

więcej Więcej

Witajcie.
Pilnie poszukuje tej książki. Ktoś ma na sprzedaż lub wyporzyczenie?, lub z jakiego źródła ja dostaliście.
Pozdrawiam
[email protected]

Książkę niezmiernie trudno dostać. Historia niesamowita, niestety zupełnie nieznana nawet wśród mieszkańców. Przejmująca historia pochłaniająca myśli, w zbudzająca refleksje. Polecam każdemu

Fenomenalna historia, fenomenalna książka.
Totalnie nie rozumiem, dlaczego różne książkowe chłamy zalegają półki bibliotek i księgarń, a tę książkę musiałam sprowadzać za pośrednictwem wypożyczalni międzybibliotecznej. Nie ma jej u mnie w mieście, nie ma szans jej kupienia w internecie. Postanowiłam ją skserować, aby została ze mną :)
Eugeniusz Łazowski wraz ze swoim...

Porywający pamiętnik z okresu II wojny światowej. Doktor Łazowski opisuje nie tylko początek wojny w Warszawie, swoje perypetie w czasie kampanii wrześniowej, ale chyba przede wszystkim pobyt w Rozwadowie. To tam z doktorem Stanisławem Matulewiczem opracowali plan fałszywej epidemii tyfusu plamistego. Dzięki temu ocalili tysiące Polaków i Żydów przed wywozem do obozów pracy...

• Historia
  • 1939 - 1945
  • Fakty
  • Do kupienia
  • 2017
  • Wojny
  • Trudno dostępne ale warto

Eugeniusz Sławomir Łazowski Prywatna wojna. Wspomnienia lekarza-żołnierza 1933-1944 Zobacz więcej