Pa, pa ptaszki

Pa, pa ptaszki
Demland
2016-12-03
2016-12-03

Okładka książki Ostatnie drzewo Edyta Bystroń, Magdalena Cielecka, Agnieszka Czachór, Aleksandra Czachór, Jakub K. Dębski, Marta Falkowska, Paweł Gierczak, Daniel Gizicki, Henryk Glaza, Tomasz Grządziela, Javvie, Maciej Kachel, Tomasz Kaczkowski, Joanna Karpowicz, Paweł Kicman, Berenika Kołomycka, Rafał Kołsut, Tomasz Kontny, Anna Krztoń, Jerzy Łanuszewski, Dawid Longa, Jan Mazur, Aleksandra Motyka, Katarzyna Niemczyk, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Grzegorz Pawlak, Karolina Plewińska, Tomasz Pstrągowski, Mikołaj Ratka, Helena Smołka, Jakub Syty, Marta Szu, Wiktor Talaga, Jakub Topor, Roch Urbaniak, Andrzej Włudecki, Igor Wolski, Zvyrke
Ocena 7,7
Ostatnie drzewo Edyta Bystroń, Magd...
Okładka książki Lodówka zdolnych dzieci Jakub K. Dębski, Anna Krztoń
Ocena 8,0
Lodówka zdolny... Jakub K. Dębski, An...

Zdecydowanie jeden z lepszych komiksów Dębskiego. Mamy jedną, główną fabułę. Komiksik jest genialny. Śmieszny, a zarazem smutny. Osobiście odniosłem wrażenie że jest on swoistą satyrą na dzisiejszy, kapitalistyczny świat, gdzie wszyscy wtrącają się w nieswoje sprawy, gdzie nie masz spokoju i nie możesz w pełni samemu decydować o swoim życiu. Rysunki do albumu wykonał Spell. Odwalił naprawdę świetną robotę. Jego szata graficzna idealnie pasuje do przedstawianej historii. Albumik wykorzystuje to że jest komiksem, przez co fabułę opowiadają głównie rysuneczki. Musicie przeczytać ten tomik. Za 5 zł to naprawdę jak za darmo. Zachęcam do czytania.

Jakże zabawna historia Ilony i Andrzeja. Przyznam, że nie spodziewałam się tego po Demie. Lekkie, satyryczne ujęcie niektórych wspólnych nam problemów życiowych.
Jak dobrze, że urzędnicy nie mają pagerów (jeszcze?)

Jak dobrze, że urzędnicy nie mają pagerów (jeszcze?)

Dodaj cytat z książki Pa, pa ptaszki