Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie

2017-08-30
Krzysztof Cieślik
wspomnienia trenera Andrzeja Gołoty

więcej Więcej

Dla wielbicieli boksu i sportów walki ciekawa książka. Sporo wspomnień z początków organizacji gali boksu zawodowego w USA, sporo ciekawostek o bokserach. Czyta się łatwo i przyjemnie.

Jeśli ktoś się interesuje boksem to bardzo fajnie się to czyta. Historia człowieka który sporo przeżył.

Polskim fanom boksu nie trzeba tego faceta przedstawiać. Niemniej tylko dla fanów boksu właśnie. Jakiejś spójnej faktografii nie ma co tu się spodziewać. Bardziej, to takie ułożone chronologicznie anegdotki. Do tego Lou ewidentnie miejscami ściemnia, ubarwia lub wręcz spektakularnie mija się z rzeczywistością. Z drugiej strony sporo chyba ukrywa. Lou to Włoch, pierwsze...

W kwestii rozdziału (rundy) dotyczącej Andrzeja Gołoty to wiele informacji podanych przez autora mija się ze stanem faktycznym np wychowanie we Wrocławia (zamiast poprawnej informacji o Warszawie).

Lou Duva legendarny trener minn Andrzeja Goloty. Ksiazka zawiera wiele ciekawostek dotyczacych znanych piesciarzy. Niektorych bokserow nie znalem wiec z przyjemnoscia uzupelnilem wiedze. Najbardziej interesujaca byla dla mnie ta czesc ksiazki ktora traktuje o wspolpracy Duvy z Golota. Mozna powiedziec ze dostalem pewna informacje dlaczego Golota bil ponizej pasa, dlaczego...

Uwielbiam sztuki walki. Uprawiam i oglądam zachłannie. Dobre kopanko i kilka dzwonów w cymbał są więcej warte niż jakakolwiek godzina na siłowni w otoczeniu dziewcząt i chłopców w opciskajkach.Lubię sobie pooglądać o historii sportów uderzanych i kopanych i dlatego miałam ogromny apetyt na książkę Lou Duva " Moje siedem dekad w boksie".
To moje pierwsze zderzenie z książką...

Oczekiwałem dużo więcej, ale warto po nią sięgnąć, by zrozumieć czasy, których już nie ma, i bliżej poznać kolorowego ptaka zawodowego boksu - Lou Duvę.

Ogrom spostrzeżeń i zawodowej wiedzy przelany na kartki papieru. Duva przez wiele lat był niezwykle znaczącą personą w bokserskim światku. Najlepszy kumpel dla swoich podopiecznych, i największy koszmar dla rywali tychże. Pod jego opiekuńczymi skrzydłami wielkie pięściarskie triumfy święciły takie pięściarskie tuzy, jak Whitaker, Holyfield czy Taylor. Duva opiekował się...

Doskonała skarbnica wiedzy dla osób interesujących się boksem.Ksiazka bardzo wciągająca oraz obrazująca pięściarstwo na przestrzeni lat,poza tym Pan Duva to jedna z większych legend w środowisku bokserskim.

Naprawdę świetna książka! Nie są to tylko opowieści z ringu, które zainteresują wyłącznie fanów boksu, ale także historie z życia samego autora.

• Boks
  • Biografie