Przewodnik ksenofoba. Hiszpanie

inne
Jerzy Wołk-Łaniewski
Przewodnik ksenofoba
Hiszpania Hiszpanie przewodnik

Uwielbiam książki z serii "Przewodnik ksenofoba". W tak piękny, sarkastyczny, zabawny, nieco stereotypowy sposób opisuje ludzi poszczególnych narodowości i ich zachowania. Czytanie jest samą przyjemnością - bywa uzależniające.
Od tej części zaczęłam przewodniki przeglądać i ta jest moją ulubioną, gdyż kocham hiszpańską kulturę, język etc.

Po przeczytaniu kilkunastu Przewodników mam znakomite porównanie kunsztu i dowcipu autorów. Ten poświęcony Hiszpanom to solidne przedstawienie zalet i wad, fobii i zainteresowań, przyzwyczajeń i dziwactw mieszkańców starożytnej Iberii. Błysku nie ma, dowcip też raczej rzadko się pojawia, częściej podejście z przymrużeniem oka, ale ogólnie szału nie ma. Chyba jednak autorzy...

Hiszpańska miłość do zabawy (koniecznie w towarzystwie!), jedzenia i radość z życia... a do tego garść cennych informacji dotyczących miejscowych twórców: malarzy, reżyserów czy historycznych pisarzy. Lektura dostarcza zarówno rozrywki jak i ciekawostek. Z chęcią sięgnę po książki i filmy, które zostały tu wspomniane. Czas nadrobić zaległości :)

Krótka, dobra na...

Na półkach: , , , ,

Wszystkie książki z tej serii, które przeczytałam są rewelacyjne. Przewodnik z Hiszpanami niczym nie odstawał od pozostałych. Zabawne i szczere podejście do narodu i kraju jako całości. A same informacje mogą okazać się przydatne dla podróżujących.

Dyskusje

• 2018