Pierwsze prawo magii

Okładka książki Pierwsze prawo magii
Terry Goodkind Wydawnictwo: Rebis Cykl: Miecz Prawdy (tom 1) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
837120843X
Lucyna Targosz
D'Hara Rahl Orden Zedd Kahlan Poszukiwacz prawdy

więcej Więcej

Książka jest strasznie naiwna. Dziecinny styl, fabuła mało spójna. Płytki, nudny bohater. Może to pierwszy tom tak słabo wypada, może autor dalej rozwija się w miarę pisania. W porównaniu z takim Archiwum burzowego światła to ocena 2/10 to szczyt. Plus za Mord-sith. Ten jeden wątek ratuje całość przed nazwaniem tego dzieła gniotem.

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Siostra bardzo polecała, niestety, poległem w +/- połowie. Ani trochę mnie nie zainteresowała, a nawet zaczęła irytować, a przecież nie o to chodzi. Miałem wrażenie, braku głębi w świecie przedstawionym. Być może kiedyś wrócę do tego cyklu i spróbuje ponownie. Ocena tymczasowa.

Pierwsze prawo magii i pierwszy z wielu tomów tej sagi. Wiem za co krytykuje się pisarza- dydaktyzowanie czytelnika, próby wychowania, narzucanie własnego punktu widzenia, moralizowanie, zbyt wiele psychologii, za mało akcji. Rozwlekłe opisy przyrody. Osobiście się z niektórymi zarzutami nawet w pewnym sensie zgadzam, choć dla mnie to plusy nie minusy. Kupiłam pierwszą...

Przyznam się, że styl autora na początku mnie nie przekonał i w połowie przerwałam czytanie, jednak postanowiłam dać tej książce jeszcze jedną szansę i nie zawiodłam się. Drugą część tej lektury przeczytałam prawie jednym tchem. Z pewnością podobał mi się dobrze i ciekawie przedstawiony świat oraz żyjące w nim stworzenia. Minusem był główny bohater, który mnie irytował....

O wiele lepsze niż serial ;)

Całkiem dobrze się broni jak na klasykę. Główny bohater oraz wiele sytuacji jest sztampowych. Jednk kilka pomysłów pozostało oryginalnych aż do dziś (np. moc spowiedniczek, muchy gończe, szkatuła w bochenku chleba, Mord-Sith) Ciekawa postać głównego antagonisty. Momentami brutalna, nie polacam młodszym czytelnikom.

Ta książka to archetyp fantasy. I to w pozytywnym sensie. Jest tutaj wszystko, czego można wymagać od klasycznej powieści spod znaku magii i miecza na najwyższym poziomie. Nie sądzę żeby przypadła do gustu czytelnikowi nie przepadającemu za klasyczną fantastyką. Natomiast dla fana Dungeons&Dragons - po prostu pozycja obowiązkowa :)

Ogólnie czasem strzelę fotkę czytanej książce, więc skorzystam z okazji i zaproszę Was do siebie: https://www.instagram.com/p/CKTtb4iB5o6/?utm_source=ig_web_copy_link

Styczeń to czas upadania noworocznych postanowień, lecz zanim to nastąpi część czytelników stara się chwycić jak najwięcej srok za jeden ogon i po najmniejszej linii oporu zaliczyć jak najwięcej punktów...

Klasyczna powieść fantasy ale opowiedziana na nowo. Dobrze nakreślone postacie i ich motywacje. Niby nic a jednak historia brnie do przodu i nie można przestać.

3 905
    1 809