Moje bajeczki o Bobie Budowniczym

Okładka książki Moje bajeczki o Bobie Budowniczym Paulina Kaniewska
Okładka książki Moje bajeczki o Bobie Budowniczym
Paulina Kaniewska Wydawnictwo: Egmont Polska interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Egmont Polska
2017-03-01
2017-03-01
bob budowniczy egmont

1970

"Moje bajeczki o Bobie Budowniczym" przedstawiają historyjki znane z bajki Bob Budowniczy, którą sama oglądałam jeszcze jako dziecko. Ze względu na to, że mój synek aktualnie fascynuje się wszelkimi pojazdami, nieustannie sięga po tę książeczkę, paluszkiem pokazując koparkę oraz betoniarkę. Do tego jest małym odkrywcą i ciekawskim człowieczkiem, dlatego lubi szperać w kamieniach, bawić się młotkami, śrubkami i kluczami, więc może kiedyś także będzie takim majsterkowiczem jak Bob.

Bob Budowniczy wraz z Martą, Leo, Spychaczem, Koparką, Betoniarką, Walcem i Dźwigiem każdego dnia stają przed szeregiem niełatwych zadań. Ze względu na dość poważną pomyłkę Betoniarki, Bob odkrywa w sobie talent aktorski, bo kucharskiego nie ma ani za grosz. Innym razem przez zupełny przypadek Koparka odnajduje ruiny muru z czasów rzymskich, czym jest nieco zawiedziona, jednak Bob postanawia zbudować bezpieczną platformę do oglądania wykopalisk. Bob i jego przyjaciele nie mają czasu na nudę, bo ciągle muszą wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców ze Sprężynowa, budując, naprawiając, budując, przekształcając i budując...

Z owych opowieści możemy przekonać się, że czasami pośpiech nie popłaca, bo przez to narobimy więcej szkód niż pożytku. Do tego warto wszelakie negatywne strony pewnych sytuacji przekuwać w coś konstruktywnego, ponieważ marudzenie, narzekanie i smucenie się w niczym nie pomoże. Ponadto najważniejsza jest zdrowa rywalizacja oraz satysfakcja z udziału w niej, a nie jedynie nastawienie się na wygraną.

Wszystkie opowieści tworzone są na podstawie bajek, więc świetną opcją jest możliwość porównania ich. My na pewno zrobimy to za dłuższy czas, bo Jaś jeszcze nie ogląda bajek i na razie nie widzę takiej potrzeby, ale na pewno ucieszy się, gdy za jakiś czas uświadomi sobie, iż zna już daną bajeczkę z wersji papierowej.

Podejrzewam, że nasza przygoda z książeczkami tej serii dopiero się rozpoczyna. Są to idealne lektury dla maluchów, ale także starszych dzieci lubiących bajki i uczących się samodzielnego czytania, w czym może pomóc spora czcionka oraz niewielka ilość tekstu na stronie. Do tego dochodzą kolorowe obrazki odzwierciedlające czytaną treść, a także nieduże rozmiary książki, dzięki czemu można zabrać ją ze sobą niemal wszędzie.

Coś w sam raz dla małych chłopców :)

Ktoś nie zna Boba Budowniczego? Ręka w górę... nie widzę ;) Chyba każdy z nas zna tę bajkę, nieprawdaż? :) Bob powraca w ośmiu nowych odsłonach. Zarówno on, jak i jego przyjaciele, przeżyją wiele przygód i rozwiążą mnóstwo problemów - głównie konstrukcyjnej natury ;)

Mali chłopcy będą, mam nadzieję, zachwyceni :) Bob Budowniczy jest bowiem, nie czarujmy się, bajką głównie dla chłopców, chociaż powiem, że... moja córa też się zainteresowała :) To nieistotne "dla kogo jest, a dla kogo nie" jakaś bajka, dopóki wywołuje na dziecięcych buziach uśmiech. Prawda? :) ...

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Coś w sam raz dla małych chłopców :)

Mali chłopcy będą, mam nadzieję, zachwyceni :) Bob Budowniczy jest...

• Martyna i Juliusz
  • Biblioteka Wiśniowa