Teresa Neumann. Mistyczka i stygmatyczka

Teresa Neumann. La mistica stigamtizzata che visse senza cibo e acqua
religia
Krzysztof Jasiński
Przepowiednie Teresa Neumann mistycyzm stygmatycy chrześcijaństwo wiara

Krótka historia życia i cierpienia Teresy Neumann. W książce padają stwierdzenia, że przytoczono wnioski z danych klinicznych, badań i obserwacji, w większości są to jednak bierne opisy, bez podawania źródeł. Najbardziej zaskakujący wydał mi się fakt, iż w czasie wizji Teresa powtarzała poprawnie wypowiedzi w nieznanych jej językach, nawet aramejskim.

Sparaliżowana, niewidoma i niesłysząca. Uzdrowiona i obdarzona stygmatami, żyjąca Komunią Świętą. Bezwiednie mówiąca aramejskim i innymi starożytnymi językami. Dla Polski jej przepowiednie brzmią nieźle. Zastanawiam się tylko, kiedy Polska do nich dojrzeje. Zastanawia mnie też, czy Niemcy czeka całkowita zagłada, czy też ktoś tam ocaleje. Sama Neumann była przecież Niemką i...

Rewelacyjna książka oparta na faktach autentycznych z życia prostej kobiety, stygmatyczki, która w dobitny sposób przeciwstawiała się władzy nazistowskich Niemiec XX w. Warta polecenia książka.

Takie historie wzbudzają we mnie lęk, lęk przed nieznanym. Stygmaty i zachowanie Teresy jest udokumentowane na taśmach filmowych i wierzę w tę historię bez zastrzeżeń, książka jest jednak krótka i nie porywa nadmiarem treści, ot, krótkie streszczenie życia niemieckiej mistyczki i stygmatyczki. Dla zainteresowanych.

• Prawdziwe historie
  • Lektura chrześcijańska