Dawkins kontra Bóg

Scott HahnBenjamin Wiker Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC popularnonaukowa
Jerzy Wolak
Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
popularnonaukowa
Jerzy Wolak

Sensowna krytyka Dawkinsa, ale niekiedy bardzo populistyczna.

Bardzo ciekawe rozważania naukowców

Straszna książka. Skomplikowana, trudna w czytaniu, a w rezultacie okazuje się, że autorom brak argumentów. Bój z Dawkinsem przegrany po raz kolejny..

"Dawkins kontra Bóg", to odpowiedź na "Boga urojonego", który wstrząsnął podobno światopoglądem niektórych chrześcijan i sprawił, iż zeszli z wcześniej obranej drogi wiary. Jakże to jednak musieli być letni chrześcijanie, że jedną książką przekreślili to, co powinno być wyryte głęboko w duszy. Stąd już w...

Nie sądziłem, że będzie to tak dobra pozycja. Jest to książka, do której na pewno będę wracał. Przyznam, że czasem należy się zatrzymać i pomyśleć, ale to właśnie lubię w książkach. Polecam.

• Filozofia
  • Filozofia i sprawy ducha