Magia księżycowej nocy

Lucky
2017-02-22
2017-02-22
magia tajemnica romans erotyk

Moja recenzja nie będzie zbyt pochlebna. Książka ma swoje plusy, typu dobry styl, przyjemny język, ciekawy pomysł.
ALe niestety są też minusy, które dość mocno rzutują na ocenie książki. Bohaterowie sa jednowymiarowi, dobra, skromna Eliza, bądź zła seksowna Marzena. Autorka poszalała z powrotem do zdrowia główngo bohatera. W jedną noc po tak ciężkim wypadku i paraliżu stanął na własnych nogach.

Może pomysł, był dobry ale brak mi dopracowania. Brak mi pewnej dbałości o szczegóły i mimo, że to typowy romans z fragmentami intrygi niektóre zdarzenia podchodzą pod fantastykę.

pomysł na fabułę ciekawy ale chwilami akcja rozciągnięta do granic możliwości.

pomysł na fabułę ciekawy ale chwilami akcja rozciągnięta do granic możliwości.

1997

Lekka i wciągająca powieść z ciekawą intryga i wątkiem miłosnym.
Wszystko zaczęło się na jednej z malutkich greckich wysp na którą Krystian wraz z żoną zaprosił grupkę swoich przyjaciół, żeby spenetrować Księżycową jaskinie .Miało być miło i przyjemnie, skończyło się tragicznie.
Krystian z jaskini nie wypłynął mimo poszukiwać przez greckich ratowników. Przyjaciele załamani wrócili do Polski z myślą, że stracili dobrego przyjaciela.
Po kilku dniach młode małżeństwo przebywające na wyspie, jednak go przez przypadek odnalazło.Był w bardzo kiepskim stanie i jak okazało się w szpitalu został całkowicie sparaliżowany i nie mówił.
Żona wraz z rodziną zabrała go do Polski z nadzieją, że jego stan się poprawi, ale mijały tygodnie i nic się nie działo. Krystian miał świetną opiekę w postaci zatrudnionego pielęgniarza i rehabilitanta a żona odwiedzała go sporadycznie a po pewnym czasie odkrył w jakim celu.
Niestety nie dość że nie mówił,był całkowicie sparaliżowany i uzależniony od innych to stracił również pamięć a nikt nie chciał mu wytłumaczyć co było tego przyczyną.
Dopiero wizyta Elizy, uczestniczki wyprawy, zmobilizowała go do walki o odzyskanie sprawności, bo mgliście zaczął kojarzyć pewne fakty.
Książka trzyma w napięciu od samego początku. Świetna intryga nie pozwala oderwać się od lektury i choć autorka w pewien sposób sugeruje nam scenariusz wydarzeń to i tak zakończenie tej intrygi jest całkowitym zaskoczeniem.
W tej powieści jest miejsce na miłość, zdradę, intrygi i przyjaźń. A przede wszystkim na wiarę i determinację bohatera w odzyskanie sprawności fizycznej. W imię miłości i chęci zemsty.
Polecam tą powieść miłośnikom zarówno powieści obyczajowych jak również lubiących dobrą sensację.

Lekka i wciągająca powieść z ciekawą intryga i wątkiem miłosnym.

Kiedy sięgałam po „Magię księżycowej nocy” Danuty Korolewicz miałam ochotę na świetny romans z wielką, namiętną miłością w tle. Otrzymałam jednak zupełnie inna historię, ciekawą i zaskakującą już od pierwszych stron. Pełna jest ona intryg, zdrad i nieprzewidzianych zdarzeń. Autorka już od samego początku funduje nam szeroki wachlarz przeróżnych emocji.

Marzena oraz Krystian tworzą idealną parę. Oboje piękni, bogaci, tak naprawdę niczego nie brakuje im już do szczęścia. Wszystko jednak zmienia jeden wyjazd na grecką wyspę, z grupą najbliższych przyjaciół. Wtedy to tragiczne zdarzenia oraz wypadek Krystiana zmieniają ich życie nieodwracalnie, a chłopak przekonuje się na kogo może liczyć. Bowiem ktoś próbuje go uśmiercić. Jak dalej potoczą się jego losy? Co wydarzyło się na wyspie Poliegos?

Powieść ta uświadamia nam, jak wielką wartość posiada prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Jak wielkie ma ona znaczenie w obliczu choroby, czy też innych nieprzewidzianych sytuacji. Ukazuje nam, jak łatwo pieniądze mogą skłonić bliskie nam osoby do popełnia zbrodni. Wystarczy niewielka manipulacja oraz obietnica doskonałego życia. Jednak bardzo często to właśnie zbrodnia doskonała okazuje się tą niedoskonałą. Bowiem pewni siebie zbrodniarze, nie zawsze dbają o jej szczegóły, pozostawiając za sobą ślady, które pozwalają na odkrycie prawdy.

Autorka przenosi nas w zachwycający świat greckiej wyspy Poliegos, ukazując nam kuszącą swoim pięknem jaskinię „Księżycową”, która staje się jedynym świadkiem okrutnej zbrodni. Jaskini, w której również narodziła się miłość Krystiana oraz Elizy. Malownicze, barwne i plastyczne opisy pobudzają wyobraźnię czytelnika, sprawiają, że możemy poczuć się uczestnikami zdarzeń przedstawionych w książce.

Nietuzinkowa, wartka i dynamiczna akcja przykuwa uwagę, fabuła jest dopracowana w każdym szczególe, a bohaterowie świetnie wykreowani pod względem psychologicznym. Każda z postaci posiada własne indywidualne cechy, które wyróżniają ją spośród innych i głęboko zapada w pamięć czytelnika. Do tego ciekawe dialogi przepełnione emocjami.

Lekki styl autorki sprawił, że powieść czytałam z wielką przyjemnością. Bawi ona, wzrusza, intryguje, trzyma w napięciu i niepewności do samego końca. Przedstawia nam życie osoby niepełnosprawnej, która nie jest w stanie wykonywać podstawowych czynności. Ukazuje stosunek i zachowanie najbliższych osób względem niej. Świetnym pomysłem jest również intryga uknuta przez Krystiana. Wszystkie jego pomysły śledziłam z dużą ciekawością. Wzorem idealnego przyjaciela jest niewątpliwie Mirek, który pomaga swojemu pracodawcy w realizacji jego szalonych pomysłów.

Podsumowując „Magia księżycowej nocy” to powieść, która zasługuje na uznanie. Wyróżnia się ona ciekawą fabułą oraz zaskakującą akcją. Pokazuje nam, że nie każdy, kogo uważamy za przyjaciela jest nim w rzeczywistości i że nie każdemu możemy w pełni zaufać. Natomiast prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć wiele przeciwności losu i niczego nie oczekuje w zamian.

Powieść polecam i zachęcam do lektury.

Za możliwość przeczytania książki oraz piękną dedykację dziękuję autorce.

ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com

Marzena oraz...