Filozofia jogi i nauka tajemna

Okładka książki Filozofia jogi i nauka tajemna Jogi Rama-Czaraka
Okładka książki Filozofia jogi i nauka tajemna
Jogi Rama-Czaraka Wydawnictwo: Tedson filozofia, etyka
filozofia, etyka
Fourteen lessons in yoga philosophy and oriental occultism
Tedson
2013-01-01
2013-01-01
Antoni Lange
joga nauka tajemna reinkarnacja rozwój duchowy

Niczego się z tej książki nie dowiedziałam. Część o mózgu jest bardzo przeterminowana - wiedza sprzed kilkudziesięciu lat, a po odjęciu tej części zostaje małe nic, nawet nie wielkie. Niesłychanie nużąca, niczego nie wnosząca. Ależ się umordowałam czytając!

1937

Książka zawiera 14 lekcji poświęconych podstawowym zagadnieniom, z którymi powinni zapoznać się wszyscy interesujący się i zajmujący rozwojem duchowym, np. o ciałach subtelnych istot żyjących na Ziemi, o pierwiastkach budujących ciała i umysły, o pranie, o aurze, o telepatii i jasnowidzeniu, o różnych sposobach uzdrawiania, o światach astralnych i wyższych, o tym co dzieje się po „śmierci”, o ewolucji świadomości, o reinkarnacji. Na koniec autor do każdej z tych lekcji podaje mantry pomagające w przemedytowaniu każdego z zagadnień.

Cała ta wiedza podana jest prostym językiem, w sposób bardzo przystępny, zwięzły i rzeczowy, bez wodolejstwa i tego specyficznego rozanielenia, tak typowych dla wielu pozycji na te tematy współczesnych autorów.
To dzieło może czytać zarówno ktoś, kto jeszcze z tą tematyką się nie zetknął i dopiero chce się czegoś dowiedzieć, jak i ktoś, kto przeczytał już dziesiątki książek i był na wielu kursach – taka osoba nie tylko uporządkuje swoją wiedzę, ale na pewno dowie się czegoś jeszcze.

„Filozofia jogi” została opublikowana po raz pierwszy w 1903 roku, a w Polsce w 1923. Mimo upływu już ponad 100 lat nie można absolutnie traktować jej jak starej ramoty, jest nadal bardzo aktualna, a wręcz moim zdaniem o wiele wartościowsza niż mnóstwo wydawanych później dzieł na ten temat razem wziętych.

Polecam każdemu, kto interesuje się takimi tematami, bo naprawdę warto ją przeczytać, to bardzo cenna, choć niestety zupełnie chyba nieznana książka.

• Wiedza niepowszechna
  • Uszy treści przekaźnikiem
  • Ponowne odczytanie na wyższym echelonie uuu
  • Papier
  • I. DUCHOWOŚĆ
  • Joga
  • 2016

Dodaj cytat z książki Filozofia jogi i nauka tajemna