Google Story. Opowieść o firmie, która zmieniła świat.

Okładka książki Google Story. Opowieść o firmie, która zmieniła świat. Malseed Mark, Vise David A.
Okładka książki Google Story. Opowieść o firmie, która zmieniła świat.
Malseed MarkVise David A. Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Wydawnictwo Dolnośląskie
2007-01-01
2007-01-01
Dolina Krzemowa Google innowacje internet korporacje nowe technologie przemysł informatyczny

Dla mnie to książka ciekawostka. Lubię dowiedzieć się czegoś nowego, tu dowiadujemy się jak powstawało Google. Dzisiaj najpopularniejsza wyszukiwarka, coś bez czego nie funkcjonujemy na co dzień. Nie mówimy już poszukaj sobie, a wygoogluję to. Było ciekawie, trochę informatycznie i tendencyjnie. Ale była to dobra książka, po którą warto sięgnąć.

Ciekawa lektura dla wszystkich pasjonatów informatyki - w zasadzie to już trochę jak podręcznik historii (lekko tendencyjny zresztą ;) ) - historia powstania Google (kto jeszcze pamięta czasy, gdy nie było wyszukiwarek? :) ),śmiałego pójścia za pomysłami, które wydawały się utopią...; to również po części historia rozwoju Internetu i przemian, które dokonały się dzięki niemu.
Szkoda, że książka ma już kilka lat i nie ma w niej ostatnich, jakże istotnych przemian, które dokonały się m.in. za sprawą Google. Szczególnie w ostatnich latach, gdy zbieranie danych o użytkownikach daje tak wiele możliwości ale i zagrożeń...
Może autor pokusi się o kontynuację? :)

Książka bardzo dobra. Zawiera bardzo, bardzo dużo informacji na temat firmy. Zamieszczone są nawet wypowiedzi kuriera, który dowoził skanery Google do któregoś z Uniwersytetów. Na minus mogę wskazać pojawiającą się gdzieniegdzie redundancję, powtarzające się słowo w słowo fragmenty i opisy, które trochę drażnią. Z uwagi na charaktery założycieli Google, w książce jest sporo pozytywnego humoru. Ku mojemu zaskoczeniu, pozycja ta nie okazała się stronnicza, ukazując wyłącznie najlepsze cechy Google (choć tak jest w większości z racji fenomenu tej korporacji) i można przeczytać o kilku skandalach, procesach i dwuznacznym działaniu Google. Podsumowując, książka przekazuje bardzo ważną myśl i ideę, do odkrycia przez czytelnika. Polecam :)

P oprostu lubię takie historyjki :-) Dobrze się czyta i można też trochę ciekawych informacji wyciągnąć... o kilku nie miałem pojęcia.

O dziwo, książka zawiera dużo informacji, które nie pojawiają się normalnie w internecie. Przez co jest naprawdę niezłym kąskiem dla osób interesujących się historią i działaniem Google :)

Myślisz o stworzeniu swojej własnej firmy? Zapoznaj się z tą pozycją! Pełna inspiracji, bogata w doświadczenia i dająca wiele optymizmu oraz nadziei. Pamiętajcie, warto wierzyć w to co chce się osiągnąć!

Bardzo wiele informacji o tej świetnej firmie

Bardzo wiele informacji o tej świetnej firmie

ja zawsze wyszukuje w google

ja zawsze wyszukuje w google

Troche historii i peany na temat twórców i usprawiedliwianie wszelkich budzących wątpliwości działań.. nic ciekawego

Bardzo fajnie opowiedziana historia o założeniu oraz rozwoju firmy Google. Dużo ciekawych informacji i fajnie się czyta.

• 2016
  • Biznes
  • PRO - Biznes
  • Math

Dodaj cytat z książki Google Story. Opowieść o firmie, która zmieniła świat.