Plaga

kryminał, sensacja, thriller
2005-03-15
Piotr Kuś
choroba epidemia masterton zaraza plaga

Dziś skończyłem czytać. Genialna książka. Buduje napięcie i w końcu jakaś książka, która nie skończyła się jak każda z tego gatunku - cudem. W końcu nie pojawił się magiczny dr. House których wszystkich uratował i wynalazł lek. W tej książce co prawda miał pomysł na niego - ale zmarł. Pokazała ciekawy schemat epidemii, których jest mało w literaturze. Mam nadzieję że będzie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę czytało się różnie. Chwilami była wciągająca, a momentami myślałem "ja dziękuję, ale szmira". Nieliczne wątki naukowe potraktowane w sposób bardzo swobodny i mało profesjonalny. Zabrakło lepszego researchu (choć warto mieć na uwadze, że to książka sprzed kilkudziesięciu lat). Zakończenie - na mnie zrobiło wrażenie jakby autor zmęczył się pisaniem tej książki...

Na Florydzie wybucha epidemia dżumy. Umierają niewinni ludzie, czy uda się ją powstrzymać? W pewnym momencie książka traci tempo, ale i tak czytałam ją z przyjemnością.

kiepska nie lubię książek co nie kończą się hepi endem

Historie mrożące krew w żyłach. Co by było jakby nastąpiła epidemia dżumy i ludzie umieraliby jeden po drugim? Podobna do Bastionu Kinga.

Na półkach: , , , ,

To już druga książka autora po którą sięgnełam i jestem pewna, że polubimy się z panem Mastertonem :)
Miami dosięga dziwna zaraza przypominająca dżumę ale odporna na wszelkie szczepionki i lekarstwa, lekarze i władze bezskutecznie próbują opanować szalejącą epidemię. A my śledzimy losy lekarza, próbującego przetrwać w całym rozgardiaszu.
Książka wciąga, przez ani chwilę nie...

Zaczyna się zwyczajnie. Otóż pewnego dnia umiera na dziwną chorobę chłopiec. W niedługim czasie całe miasto zostaje objęte kwarantanną. Nie jest to może najlepsza książka jaką przeczytałem,ale sądzę że warta polecenia (oprócz zakończenia które niewiele wyjaśniło).

plaga

Doktor Leonard Petrie dostaje wezwanie do dziecka. Chłopiec niestety umiera. Po serii analiz okazuje się, że przyczyną śmierci była dżuma. Ludzie padają na ulicach powstaje panika. Zaraza bardzo szybko rozprzestrzenia się po kolejnych stanach. Lekarz w dziwny sposób odkrywa, że jest uodporniony na zarazę, a po przemyśleniu sprawy już wie co jest tego powodem.

No więc zapewne dałabym wyższą ocenę, ale wkurzyło mnie to zakończenie. Jak dla mnie po prostu urwane. Rozumiem, że mamy założyć, że koniec końców Leonard się zaraził... Co z kolei oznaczałoby, że jego teoria była błędna, a co za tym idzie, nie ma żadnego sposobu na zarazę. Brakowało mi czegoś w rodzaju epilogu, rozdziału podsumowującego wszystkie wydarzenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Graham Masterton
  • Horror