Chłopak na zastępstwo

2015-05-05
Jarosław Irzykowski
miłość Jarosław Irzykowski literatura amerykańska chłopak
Inne

Uwielbiam książki w tym temacie i uwielbiam te uczucie, kiedy się chce sięgać po kolejną. Chyba nie muszę mówić, że właśnie z tą tak było. To co jest super i bardzo na plus to, to że ta książka jest jedną z lepszych od autorki. Tzn. mam wrażenie, że czym nowsza książka tym bardziej odrealniona. W tym przypadku tego odczucia nie miałam, a historię pochłonęłam momentalnie. Nawet nieco mnie ta historia zaskoczyła aż takimi przemyśleniami, więc oczywiście jest to duży plusik. Minusów nie ma - jak to przy guilty pleasure.

Jeśli chodzi o książki Kasie West mój obiektywizm wyłącza się gdzieś przy pierwszych słowach, bo jeszcze nie trafiłam na taką, która by mi się nie podobała! Nie wiem, czy to kwestia uroczych bohaterów, nieskomplikowanej fabuły, czy mojego zakochanego serca, ale świetnie się bawiłam i kochałam każdą linijkę i każde wypowiedziane słowo. Osobiście dodałabym coś jeszcze na zakończenie, bo to jest kwestia, z która autorka ma ewidentny problem i często mam wrażenie, że książka kończy się nagle, jakby w połowie zdania. Tu też miałam taki problem i szeroko otworzyłam oczy ze zdziwienia, gdy moje audio nagle się skończyło.

Nie przeszkodziło mi to jednak w czerpaniu radości z lektury, uśmiechania się jak głupi do sera, duszenia chichotu i uspokajania szybkiego bicia serca. Mimo, że od samego początku wiemy, jak skończy się ta historia, w niczym mi to nie przeszkadza, bo niecierpliwie tuptałam nóżką, żeby dowiedzieć się JAK do tego wszystkiego doszło. Cudownie urocza historia, choć sposób w jaki się zaczęła - proszenie obcego chłopaka o udawanie twojej randki, cała sieć kłamstw, która się wokół tego rozrasta zdecydowanie może budzić wątpliwości.

Jednak fajne jest też to, w jaki sposób zmienia się sama Gia, jak na kartach powieści otwiera się, dorasta, porzuca maskę pustej lalki, dla której jedyne, co się liczy to popularność i ilość lajków pod zdjęciem czy twittem - temat jak najbardziej ważny i taki, który wciąż można zastosować w wielu miejscach. To idealny przykład, że warto wyjść poza media społecznościowe i przestać pokazywać światu, a zwłaszcza przyjaciołom i bliskim maskę. Lajki przeminą, można zdobyć nowe, ale czy raz utraconych przyjaciół można odzyskać?

A rodzice Gii? Oni także chowają się za maskami, udając idealną, nieskazitelną rodzinę, odsuwając uczucia na dalszy plan i nie dając się im ponieść. To nie jest sposób, aby przeżyć swoje życie, to jest tylko nic nie znacząca wegetacja i naprawdę koszmarny przykład dla dzieci. Zapewne jeszcze długo będę wspominać ją z uśmiechem, mimo, że wiele rzeczy naprawdę zadziałało mi na nerwy, a paru osobom z książki przydałoby się niezłe lanie!

Taka typowa młodzieżówka- lekka, szybka i przyjemna. Czytałam ją jak miałam 12/13 lat i bardzo mi się podobała.

Sympatyczna i odprężająca lektura, idealna jako antidotum na mroczne thrillery. Szybko się czyta, więc można się na chwilę przenieść do ciepłej Kalifornii i posłuchać szumu oceanu. W moim przypadku spełniła swoje zadanie :-)

Na półkach: , , , , , , ,

Strasznie sympatyczna książka. Przeczytałam jednym tchem i poruszała fajne tematy. Cudowna rodzina głównego bohatera, Gia nie miała tyle szczęścia. Miła książka o poszukiwaniu swojej tożsamości i radzeniu sobie poza własną bańką komfortu. Zabawne dialogi, poruszające relacje i po prostu dorastanie. Polecam wszystkim, którzy lubią licealne klimaty.

Na początku nie spodobała mi się główna bohaterka ale z każdą stroną było lepiej. Przyjemna książka na jeden wieczór.

Proszę Państwa przedstawiam Gię, najpopularniejszą dziewczynę w szkole. Uczennicę ostatniej klasy liceum, która właśnie została wystawiona przez chłopaka pod szkołą gdzie mieli razem iść na bal maturalny. Dziewczyna nie spodziewała się, że Bradley postanowi z nią zerwać i to jeszcze w takim momencie. Załamana obawia się, że teraz jej przyjaciółki uznają ją za oszustkę, bo właśnie tego wieczoru miały poznać jej chłopaka, w którego istnienie nie dowierzała Jules - dziewczyna, która pojawiła się znikąd i postanowiła zabrać Gii przyjaciółki. Pełna obaw o wieczór i dalszą przyjaźń nastolatka wpada na szalony pomysł i zaczepia chłopaka siedzącego w samochodzie naprzeciwko na parkingu szkolnym. Ten o dziwo zgadza się być tego wieczoru Zastępczym Bradleyem. Wszystko układa się po myśli Gii, która obiecała wybawicielowi, że kiedyś spłaci ten dług. Nie zdawała sobie wtedy sprawy w jak wielką sieć kłamstw i intryg przyjdzie jej się wplątać. Na spłacenie długu w nie musiała długo czekać, okazało się bowiem iż tajemniczy nieznajomy jest bratem dziewczyny z którą Gia ma jedne z zajęć lekcyjnych - Bec. Bec prosi Gię aby ta udawała dziewczynę Haydena przed jego ex i znajomymi. Późniejsze częste spotkania z Haydenem i Bec sprawiają, że główna bohaterka zaczyna dostrzegać iż jej życie wcale nie jest takie idealne jak do tej pory jej się zdawało. Budzą się w niej uczucia i emocje, o których istnieniu nie miała pojęcia. Nastolatka zaczyna rozumieć, że jej życie było na pokaz a nikt w jej otoczeniu nie zna prawdziwej Gii, nawet ona sama. Przyjaźń z dziwnym rodzeństwem całkowicie odmienia nastolatkę. Nie spodziewa się jednak, że Jules nadal zbiera listę jej potknięć i szpera niebezpiecznie blisko prawdy. Czy dawna przyjaźń Gii przetrwa próbę? Czy nowe znajomości zrobią z niej lepszą wersję samej siebie? Czy Jules postawi na swoim i odbierze Gii jej przyjaciółki?

Jedna z ksiązek dzieki którym zakochałam się w czytaniu. Mam do niej ogromny sentyment. Sama fabuła i styl pisania teraz wydaje mi się lekko dziecinny lecz książka jest przeznaczona dla młodzieży w przedziale wiekowym 12-14. Polecam jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z czytaniem

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Posiada łatwy i przyjemny język. Jestem bardzo zadowolona, jak po każdej książce spod pióra Kasie west.
Polecam

Polecam

Bardzo przyjemna pozycja, którą przeczytałam w naprawdę bardzo szybkim tempie. Młodzieżówka, ale z humorem. Główna bohaterka, żeby przypodobać się przyjaciółką znajduję jak sam tytuł mówi chłopaka na zastępstwo. Książka pięknie pokazuje, że nie warto kombinować i kłamać, bo jak każdy z nas wie kłamstwo ma krótkie nogi.
Jeśli szukacie przyjemnej pozycji z poczuciem humoru to polecam sięgnąć po nią. Myślę, że się nie zawiedziecie.
Wiem, że jest kilka innych książek tej autorki i pewnie w przyszłości po nie sięgnę.

Jeśli szukacie przyjemnej pozycji z poczuciem humoru to...