Wakacje w Italii

2012-01-17
Arkadiusz Nakoniecznik
romans Italia

Sekret oliwkowej farmy

Pierwsza przeczytana ksiazka tez autorki mnie zachwycila. Piekne krajobrazy, Wlochy, milosc, dramat i przyjazn. Warto!

Młoda kobieta, Rosie, nie potrafi pogodzić się z niespodziewaną śmiercią obojga rodziców.

Nieoczekiwanie – wraz z grupą nieznanych bliżej koleżanek ze szkoły- wyjeżdża na wakacje na Majorkę. Dziewczęta miło spędzają czas, zaprzyjaźniają się i postanawiają, że wkrótce ponownie wybiorą się wszystkie razem w kolejną podróż.

Tym razem wybór pada na słoneczną Italię i małe, malownicze miasteczko Triento.

Od setek lat żyje tu i zajmuje się plantacją oliwek szanowana rodzina Santich. Pewnego dnia cały majątek ma znaleźć się w rękach najstarszego syna, dziedzica: Enza. Jednak póki co- chłopak woli spędzać czas z przyjaciółmi w barze i ani myśli o ożenku i założeniu własnej rodziny.

Początek romansu Rosie i Enza jest bardzo obiecujący. Oboje są sobą mocno zafascynowani i spędzają razem każdą, wolną chwilę. Miłość buzuje w powietrzu a stan zakochania nie uchodzi uwagi ich najbliższych- młodzi ludzie zdają się być sobie przeznaczeni.

Romantyczną sielankę przerywa przerażające odkrycie jednej z przyjaciółek, które rzuca cień na szanowaną rodzinę Santich: w tym także na samego Enza. Dziewczyny bez słowa pożegnania wyjeżdżają z Włoch.

Mijające lata przynoszą zmiany w życiu czterech przyjaciółek i kolejne, wspólne podróże.

Pewnego dnia znów wracają w pobliże Triento.

Przypadkowe spotkanie Rosie z Enzem uświadomi im obojgu nie tylko upływ czasu, odkąd widzieli się po raz ostatni. Byli kochankowie postanawiają wyjaśnić sobie dawne niedopowiedzenia i iść w życiu dalej, przed siebie.

Czy jednak można uciec przed przeznaczeniem...? Zapomnieć o tym, co działo się pod pięknym, włoskim niebem...?

,,Wakacje w Italii” to ciepła, wakacyjna opowieść o miłości, przyjaźni i krętych drogach losu- a także sztuce gotowania i jedzenia. Pachnąca aromatycznymi, dojrzewającymi w słońcu warzywami z lekką, ziołową nutą i łykiem czerwonego wina.

Z wielką przyjemnością odbyłam tą czytelniczą podróż do pięknego Triento i zatrzymałam się w miejscu, gdzie czas nieco zwalnia swój bieg.

Tym razem...

Mam lekki kłopot z opinią o tej książce. Z jednej strony z ogromnym zainteresowaniem czytałam fragmenty o włoskich krajobrazach, daniach, kulturze. Kocham Włochy i moim wielkim marzeniem jest je zwiedzić i ta książka troszkę mi je przybliżyła. Z drugiej strony nie zwykle irytująca Rosie, której nie polubiłam od pierwszego rozdziału i niestety do samego końca. Strasznie przeszkadzała mi jej osoba. Mimo wszystko powieść przyjemna na jesienny wieczór.

Od czasu, gdy usłyszałam Il Volo, jakoś pokochałam Italię :),w której nigdy nie byłam.
Wypożyczyłam zatem parę książek na ten czas izolacji i pracy zdalnej, która mnie po prostu zabija!!! Polecono mi autorkę Pellegrino.
Ładny styl, niewydumane problemy. Poznajemy zarówno Londyn jak i klimat Toskanii.
Książka podobała mi się, choć jest takim zwykłym czytadełkiem. Jednak napisana ładnym stylem, trzymająca w delikatnym napięciu. Całość mi osobiście psuje finał.
Zachęcam do przeczytania i ewentualnej dyskusji, czy naprawdę taki finał w czytadełku jest taki zły.

Od pierwszej strony czułam, że jestem w tych klimatach, które są mi teraz bliskie :). Akcja toczy się dwutorowo: w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech....

Lekka książka o pięknych opisach Italii, przyjemnie się czyta, szczególnie w wakacje :)

Sama fabuła mało wciągająca, ale warto poczytać dla opisów jedzenia. Czytając książkę lepiej nie być na diecie 😁

Bardzo dobra propozycja na letnie dni. Historia 4 dziewczyn, które po wakacjach na Majorce obiecują sobie, że będą spędzały co kilka lat urlop ze sobą. Jednakże bieg wydarzeń i decyzje dziewcząt sprawia, że zamiast po 3 latach spotykają się już po roku, ale tym razem w słonecznej Italii.
I wbrew pozorom najmniej chętna na wyjazd i najbardziej cicha Rosie zakochuje się w przystojnym Włochu. Rosie przypuszczała, że dla Enzo będzie to kolejny wakacyjny romans, ale bieg wydarzeń sprawia, że dziewczyny z godziny na godzinę opuszczają Włochy, a kontakt urywa się.
Coś wydarzyło? Kim tak naprawdę jest Enzo? I co dzieje się w jego rodzinie...

Książka naprawdę miłe, lekka i przyjemna na wakacyjne dni. Może od pierwszych stron nie wciąga, ale każdy kolejny rozdział nadrabia. I wbrew pozorom nie kończy się ślubem, ale do każdego w końcu przychodzi szczęście i miłość...

Bardzo przyjemny romans. Nie jest mdły. Dużo gaju oliwnego i sagi rodzinnej. Polecam.

Książka idealna na wakacje. Dla mnie świetna z uwagi na moje ukochanie Italii. Jest tu plantacja oliwek, włoskie krajobrazy i całe mnóstwo pysznego, nie tylko włoskiego, jedzenia. Czytana ze świadomością, że już za chwilę znów obejrzę i posmakuję Italii "na żywo".

Typowy czasoumilacz na wakacyjny wieczór lub odpoczynek na plaży. Fabuła biegnie dwutorowo, pojawiają się też zapiski Addoloraty.
Angielka i Włoch - dwa różne światy, dwie odmienne historie, spotkanie, zauroczenie, rozstanie, niedopowiedzenia, ponowne spotkanie po latach. Czy da się zacząć wszystko od nowa, a przede wszystkim, czy da się połączyć dwa życia, dwa temperamenty?

• Italia
  • Włoskie klimaty