Spine of the World

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Legenda Drizzta (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Wizards of the Coast
Legenda Drizzta (tom 12)
kryminał, sensacja, thriller

Wulfgar walczy ze swoimi demonami w Luskan, rozwiązania szukając na dnie butelki i w karczemnych bijatykach. Nawiązuje przyjaźń z Morikiem Łotrem i ponownie staje się dumnym, aroganckim barbarzyńcą, zasługę za to przypisując zniewoleniu przez Ertu. W trakcie bardzo spektakularnej egzekucji zostaje wyrzucony z Luskan i trafia do bardzo małego lenna.

Meralda jest piękną,...

Ciąg dalszy skoku na kasę. Coraz bardziej bezczelnego.

- przeczytana drugie raz (2011)

Moim zdaniem jest to najgorsza książka z serii. Sam pomysł na opisanie "przemiany" Wulfgara, mógł wprowadzić powiew świeżości do serii, ale niestety nie okazało się to zbyt ciekawe. Może to wynikać też z tego, że Wulfgar z "Towarzyszy Halli" jest moim zdaniem najmniej ciekawym bohaterem. A ta książka jeszcze bardziej popsuła mi o nim zdanie. Podejmuje dużo nietrafnych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książki z FR to nigdy nie były rzeczy wybitne, ale to było tak masakrycznie nudne...Szkoda papieru i drzew, które wycięto dla tej książki. Chyba najnudniejsze fantasy jakie w życiu czytałem.

Po tym tomie aż się cieszyłem ,że Morze Mieczy jest ostatnią książką z legendy....

Tom w którym główną rolę odgrywa wyniszczony Wulfgar. Początkowo miło odetchnąć od reszty bohaterów i skupić się na rozterkach targających barbarzyńcą, lecz w połowie powieści można zatęsknić za resztą drużyny. Miłym dodatkiem są drowy śledzące ruchy naszego bohatera.
Pomimo tego, że jest to według mnie najsłabszy z tomów, wciąż gorąco go polecam.

Po co w ogóle ożywiono Wulfgara, niesamowicie nudna.

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Najgorsza część legendy drizzta. Może dlatego, że jest o Wulfgarze, którego nienawidzę, a może przez ten wątek z tą Meraldą przy którym przysypiałem, a może przez wspominanie tortur Errtu, blhe...

• Forgotten Realms
  • Fantastyka