Grzbiet Świata

Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: ISA Cykl: Legenda Drizzta (tom 12) fantastyka, fantasy, science fiction
The Spine Of The World
Piotr Kucharski
ISA
The Spine Of The World
Legenda Drizzta (tom 12)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr Kucharski

Wulfgar walczy ze swoimi demonami w Luskan, rozwiązania szukając na dnie butelki i w karczemnych bijatykach. Nawiązuje przyjaźń z Morikiem Łotrem i ponownie staje się dumnym, aroganckim barbarzyńcą, zasługę za to przypisując zniewoleniu przez Ertu. W trakcie bardzo spektakularnej egzekucji zostaje wyrzucony z Luskan i trafia do bardzo małego lenna.

Meralda jest piękną,...

Ciąg dalszy skoku na kasę. Coraz bardziej bezczelnego.

- przeczytana drugie raz (2011)

Moim zdaniem jest to najgorsza książka z serii. Sam pomysł na opisanie "przemiany" Wulfgara, mógł wprowadzić powiew świeżości do serii, ale niestety nie okazało się to zbyt ciekawe. Może to wynikać też z tego, że Wulfgar z "Towarzyszy Halli" jest moim zdaniem najmniej ciekawym bohaterem. A ta książka jeszcze bardziej popsuła mi o nim zdanie. Podejmuje dużo nietrafnych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książki z FR to nigdy nie były rzeczy wybitne, ale to było tak masakrycznie nudne...Szkoda papieru i drzew, które wycięto dla tej książki. Chyba najnudniejsze fantasy jakie w życiu czytałem.

Po tym tomie aż się cieszyłem ,że Morze Mieczy jest ostatnią książką z legendy....

Tom w którym główną rolę odgrywa wyniszczony Wulfgar. Początkowo miło odetchnąć od reszty bohaterów i skupić się na rozterkach targających barbarzyńcą, lecz w połowie powieści można zatęsknić za resztą drużyny. Miłym dodatkiem są drowy śledzące ruchy naszego bohatera.
Pomimo tego, że jest to według mnie najsłabszy z tomów, wciąż gorąco go polecam.

Po co w ogóle ożywiono Wulfgara, niesamowicie nudna.

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Najgorsza część legendy drizzta. Może dlatego, że jest o Wulfgarze, którego nienawidzę, a może przez ten wątek z tą Meraldą przy którym przysypiałem, a może przez wspominanie tortur Errtu, blhe...

• Forgotten Realms
  • Fantastyka