Bój o Euro 2016

Zysk i S-ka
2015-01-01
2015-01-01
euro 2016 kołtoń polska euro kadra nawałka

Ale cegła :) To chyba nawet nie format A4, ale A3. Biorąc ją do ręki, śmiałem się, że idę malować...
Ciekawe podsumowanie eliminacji ME 2016 w wykonaniu podopiecznych Adama Nawałki, choć drażniły mnie pierwszy rozdziały pełne hiperuwielbienia dla Zbigniewa Bońka. To, że naszym udało się awansować na wielki turniej, nie zmienia faktu, że polski futbol leży i kwiczy - no, może w tamtym okresie na chwilę wstał. Braki szkoleniowo-logistyczne jak istniały, tak istnieją, natomiast prezes Boniek i jego wielbiciele obnosili się z tym awansem, jakbyśmy co najmniej zdobyli medal. A jak jest obecnie (piszę to po blamażu w Kiszyniowie, w lipcu 2023 roku).

Oczywiście polecam, choć bądźcie przygotowani na nutę propagandy.

Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że chwile szczęścia i radości w naszym życiu, są warte upamiętnienia. Te pozytywne emocje mogą przejawiać się w różnych formach. Jedna osoba cieszy się przyjściem na świat jej potomka, druga wejściem w związek małżeński, a jeszcze inna powiększeniem rodziny o czworonoga. Jest też oczywiście bardzo duża grupa osób, którą najbardziej w życiu ekscytują sukcesy sportowe, a w szczególności naszej krajowej reprezentacji.

W Polsce największą popularnością cieszy się piłka nożna, a każdy jej kibic mógłby być trenerem kadry. Tak bardzo bierzemy sobie do serca jej występy. Dlatego gdy tylko uda się osiągnąć choćby najmniejszy sukces, w kraju zaczyna panować euforia. A co jeśli na horyzoncie pojawia się naprawdę duże, historyczne osiągnięcie i po ciężkiej walce udaje się je osiągnąć?

Tutaj z pomocą spieszy nam album „Bój o EURO 2016” dziennikarza Polsat Sport , człowieka który od dawna jest blisko polskiej reprezentacji piłkarskiej, Romana Kołtonia. Ponad 150-stronicowe opracowanie przedstawia ewolucję drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę w drodze na Mistrzostwa Europy we Francji.

Mówisz album, myślisz zdjęcia, a tych znajdziemy tu całą gamę. Od fotografii reprezentantów odśpiewujących Mazurek Dąbrowskiego, przez obrazki z treningów, aż po najciekawsze ujęcia z poszczególnych spotkań. Na dodatek nie brakuje również uzupełniających je, nierzadko zabawnych komentarzy i opisów. Za niesamowitą galerię odpowiada Łukasz Grochala.

Album został opracowany w formacie A4, tak aby jak najbardziej przybliżyć kibicom okres eliminacji do Mistrzostw Europy. Zadbano o detale, a jedynym problemem jaki może wam przysporzyć wielkość książki jest czasami niewygodne jej czytanie, ale tu wszystko zależy od naszej ulubionej pozycji do lektury, a tę możemy przecież spokojnie dostosować.

Przejdźmy do kwestii najważniejszej, czyli treści tego szczegółowego opracowania. Znalazły się tu nie tylko opisy poszczególnych meczów, statystyki naszej kadry w opisywanym okresie oraz układ naszej tabeli w trakcie eliminacji, ale również wywiady z reprezentantami, ekspertami, a nawet selekcjonerem reprezentacji Niemiec!

Jeśli jesteście fanami piłki nożnej, to z pewnością zdążyliście już nieco poznać Romana Kołtonia z ekranów waszych telewizorów czy komputerów. To człowiek, który ma swoje zdanie na wiele tematów, z którego bije entuzjazm związany z futbolem. Ta pozytywna energia przenosi się na album, a czytelnik może odnieść wrażenie, że razem ze swoim kumplem rozmawia o tym niesamowitym czasie, gdy ciężko było nie radować się wynikami Orłów Nawałki.

Nie zrozumcie mnie jednak źle. Nie jest to tylko i wyłącznie pozycja gloryfikująca reprezentację Polski. Jest tu też miejsce na krytykę. Opinii na jakikolwiek temat nie buduje się bowiem, ot tak. W sposób przemyślany i dokładny został opisany okres, w którym mieliśmy wzloty, ale także i upadki.

Wydawnictwo Zysk i S-ka, Roman Kołtoń, Łukasz Grochala, Jan Grzegorczyk, Anna Wnękowska, Dariusz Wojtczak oraz Barbara i Przemysław Kida zadbali o to (każdy w swoim zakresie),żeby wszyscy kibice wraz z lekturą tego albumu poczuli się specjalnie, poczuli, że jest to pozycja warta posiadania, nie tylko ze względu na jej treść czy opracowanie, ale ze względu na jej emocjonalny charakter.

A nawet jeśli nie jesteście fanami naszej reprezentacji, ani piłki nożnej w ogóle, to jest to świetny pomysł na prezent dla najmłodszych, którzy potrzebują inspiracji. Tutaj znajdą ją bez zbędnego owijania w bawełnę, za to z wielkim zapałem i przyjemnością, którą czuje się na stronach tego opracowania.

Pierwsze, co się rzuca odbiorcy to wygląd książki. Tu mamy duży (naprawdę duży, bo aż 285x375) album z pięknymi zdjęciami pokazującymi to, co z EURO 2016 się wiązało: chwile szczęścia, smutku, niezwykłe bramki, wywiady, wyjazdy, odbicia i wiele innych. Całość dość ciężka (koło 3 kg) i w solidnej oprawie, na bardzo dobrym papierze, z bardzo dobrze zszytymi barwnymi stronami prowadzącymi nas krok po kroku przez eliminacje. W książce poznajemy drogę do Mistrzostw Europy we Francji. Ze względu na ciężar i rozmiary zdecydowanie dobrze czyta się ją w wygodnym fotelu w domu.
W książce znajdziemy wszystkich, którzy przyczynili się do awansu, czyli będzie i o piłkarzach, trenerach, bliskich. Do tego wśród licznych interesujących treści znajdziemy wywiady z Nawałką i Joachimem Low'em oraz pojedyncze wypowiedzi piłkarzy. Do tego pojawiają się statystyki Euro 2008, 2012, spotkań towarzyskich oraz eliminacji do Euro 2016. Bardzo rozbudowane dane zawarte w przejrzystych tabelach pomagają uporządkować wiedzę na temat piłki nożnej oraz dokonań naszej kadry. Dzięki tym danym wszystko bardzo łatwo porównać. Poza tym znajdują się w niej także "Euro od Francji do Francji" z ilością państw biorących udział i wynikach finałów, co pomoże nawet laikowi zdobyć podstawową wiedzę.
W całej książce jednak najważniejsze są zdjęcia. Ciekawe ujęcia pozwalające zatrzymać te najbardziej emocjonujące chwile, pokazać emocje graczy sprawiają, że album bardzo przyjemnie się ogląda, wchodzi w zawarte w niej treści będące tylko dodatkiem do strony wizualnej. I mimo takiej marginalnej roli tekstu nie jest on nudny, ale nasycony emocjami, trafnymi spostrzeżeniami.
Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom piłki nożnej!

Świetny album - dokładne opisy spotkań, tabele, powroty do poprzednich imprez Euro.. Do tego masa pięknych zdjęć, które przypominają te chwile. Wrócić do niego tak za 10 lat będzie pięknie.

Polski bój o Euro 2016

Znamy już grypy Euro 2016, ale zanim je wylosowano, trwały eliminacje. Eliminacje, które reprezentacja Polski przeszła w wielkim stylu, czego mało kto by się spodziewał. Nasza kadra awansowała z drugiego miejsca, stając się najbardziej bramkostrzelną reprezentacją eliminacji! Również stosunek bramek plasuje nas na drugim miejscu.

Drogę do Mistrzostw Europy we Francji obrazuje książka "Bój o Euro 2016" Romana Kołtonia. Książka została wydana przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

Gdy zamawiam książki, tak jak mało kto patrzę na jej rozmiar. Po otrzymaniu paczki bardzo się zdziwiłem, ponieważ książka ma rozmiary aż 28.5 x 37.5 cm i waży ponad 2.5 kg. W związku z tym nie zawsze wygodnie się ją czyta, a o wzięciu do pociągu na podróż chyba nie ma mowy.

Jest to "album, w którym znajdziecie wszystkich, którzy przyczynili się do awansu, w drużynie i wokół niej". Przeczytacie o historiach wielu piłkarzy, selekcjonerów, wielu ciekawostkach. Przeczytacie wywiady między innymi z Nawałką czy Joachimem Low'em, oraz pojedynczych wypowiedzi.

W książce znajdują się statystyki Euro 2008, 2012, spotkań towarzyskich oraz eliminacji Euro 2016, które są bardzo rozbudowane obrazując tabele, wyniki, grupy. Ponadto znajdują się także "Euro od Francji do Francji" z ilością państw biorących udział i wynikach finałów.

Nie można nie wspomnieć o licznych zdjęć, ciekawych ujęć, które czynią książkę jeszcze ciekawszą. Zdjęcia są na prawdę pierwszej klasy, a tekst pisany przez autora nie jest nudny, jest pisany z emocjami, na co wskazuje duża liczba wykrzykników.

Album zdecydowanie godny polecenia każdemu kibicowi Biało - Czerwonych. Warto raz jeszcze prześledzić fantastyczne eliminacje naszej kadry.

Polski bój o Euro 2016

Drogę do...

W grudniu swoja premierę miała niezwykła książka. „Bój o Euro 2016”, której autorem jest Roman Kołtoń a fotografem Łukasz Grochala, jest to nie tylko wartościową lektura, lecz również niepowtarzalną pamiątka.

Książa jest kawałkiem historii ukazanym w estetyczny i piękny sposób. Piłka nożna to nasz sport narodowy i kiedy przychodzi czas, kiedy reprezentacja rusza do boju, miliony Polaków zasiada przed telewizorami, by oglądać ich starania. Bywały chwile lepsze i gorsze, lecz ostatecznie udało się wywalczyć eliminację do Euro 2016. Czyn trudny do osiągnięcia i takie wydarzenie należy upamiętnić. Pan Roman Kołtoń w zwięzły i nieskomplikowany sposób opisał poczynania naszej reprezentacji i uwiecznił ich dokonania.

Album opowiada o sukcesie, zresztą niepowtarzalnym, Adama Nawałki oraz samych piłkarzach. Lewandowski, Milik czy chociażby Glik, to nazwiska znane, lecz w tej książce poznałam ich lepiej. Nie tylko oni przyłożyli się do awansu zespołu, więc cieszy fakt, że o pozostałych sportowcach można się wiele dowiedzieć. Autor w szczegółach opowiada o najważniejszych momentach, lecz również można się dopatrzyć emocji, które towarzyszyły owym wydarzeniom.

Wydanie naprawdę robi wrażenie. Duży format oraz twarda oprawa przykuwają wzrok. Książa ma tak naprawdę dwie okładki, pod miękką skrywa się, według mnie, ta piękniejsza i ucieszy wszystkich fanów Roberta Lewandowskiego. Zdjęcia, których autorem jest Pan Łukasz mnie zachwyciły. Można do nich wracać i przypominać sobie najważniejsze chwilę.

„Bój o Euro 2016” zaciekawi nie tylko laika sportowego, ale w stu procentach usatysfakcjonuję największego entuzjastę piłki nożnej. Idealna na prezent, który zachwyca i cieszy oko.
Polecam 5+/6

Genialna pozycja. Dla każdego fana piłki nożnej pozycja obowiązkowa.
Serdecznie polecam.

Genialna pozycja. Dla każdego fana piłki nożnej pozycja obowiązkowa.
Serdecznie polecam.

Miałem przeczytać przed Euro, wyszło między kwietniem, a sierpniem ;) daje maxa za genialne zdjęcia i okładkę reszta pozostaje w głowie czytelnika ;)

Bardzo fajny album dla kibica reprezentacji.
Niezłe zdjęcia z kluczowych momentów eliminacji do EURO'16.
Oby po francuskim turnieju były liczne powody do wydania podobnego albumu z samych mistrzostw ;)

Bardzo fajny album dla kibica reprezentacji.
Niezłe zdjęcia z kluczowych momentów eliminacji do EURO'16.

Pięknie wydany, duży album o świetnym okresie reprezetnacji Polski

Pięknie wydany, duży album o świetnym okresie reprezetnacji Polski