Śmierć w wodzie

2009-01-01
2009-01-01
Katarzyna Szulc
literatura norweska

No tożto zbrodnia dla papieru... żeby takie coś wydać... jeżu !

No tożto zbrodnia dla papieru... żeby takie coś wydać... jeżu !

Zaskakujace zakonczenie!

Zaskakujace zakonczenie!

Recenzja do przeczytania w linku poniżej

Recenzja do przeczytania w linku poniżej

Świetna, ale przerażająca...

Świetna, ale przerażająca...

Strasznie wciągająca niemal od pierwszych stron książka o szaleństwie, potrzebie czułości, o pragnieniu poznania siebie. Miejscami opisy są drastyczne, nie dla wrażliwych osób.
Czytało mi się bardzo szybko. Polecam miłośnikom zaskakujących i niebanalnych powieści kryminalno-psychologicznych.

Książka, która na pewno nie jest dla wszystkich. Budzi mieszane uczucia, w trakcie czytania zaskakuje scenami o których nie każdy chce czytać i które nie każdy chce sobie wyobrażać, ale niemniej trzeba przyznać, że Torkil Damhaug stworzył świetną książkę i doskonały kryminał.
"Śmierć w wodzie" może i nie zaczyna się zbyt przyjemnie, dodatkowo pierwsze rozdziały mogą wydawać się nieco monotonne, jednak z całą przyjemnością wkładam ją na półkę z moimi ulubionymi książkami.
Liss jest bohaterką, która uparcie dąży do odkrycia prawdy i nie poddaje się, cierpliwie po kolei rozwiązując kolejne elementy zagadki. Napięcie i oczekiwanie jakie towarzyszy przy śledzeniu jej kolejnych ruchów, jest nieporównywalne z zaskoczeniem jakie spotyka nas na samym końcu książki, kiedy dowiadujemy się prawdy. Ja osobiście nie mogłam się pozbierać i do tej pory gdy przypominam sobie rozwiązanie zadaje sobie pytanie "Ale to naprawdę była ta osoba? Jakim cudem?!", dla mnie koniec był doskonałym zwieńczeniem całej książki, a Torkil Damhaug spisał się na medal.

Książka zaczyna się od drastycznego maltretowania kotka, przy którym opisy są straszne, łącząc nierealne sceny, w których to bohaterka książki nie śpi nawet przez 4 dni, ale jest wypoczęta jak młody Bóg. Myślałam, że jest to thriller godny uwagi, a wyszła nudna opowieść na 400 stron, którą można było napisać w 200. Zawiodłam się strasznie.

Dla mnie arcydzieło. Była to książka, której przeczytanie wciągneło mnie w klimat trillerow i kryminalow. Byc moze dlatego, ze byla to moja pierwsza tego rodzaju, ksiazke oceniam tak wysoko, ale naprawde jest swietna. Na poczatku sie slimaczy, nie mozna zrozumiec po co te dziwne opisywanie jakis zdarzen, a jednak potem wszystko sie przydaje. Nic w tej ksiazce nie jest oczywiste. W momencie gdy winny wchodzi do chaty na odludziu (final ksiazki),nadal nie mozna sie domyslic kto to jest, poki nie pada jego imie... Po prostu idealna:)

łał...... bardzo dobra:) przeczytana jednym tchem!

łał...... bardzo dobra:) przeczytana jednym tchem!

Książka taka sobie... jest kilka ciekawych wątków ale to tyle.. nie polecam.

Książka taka sobie... jest kilka ciekawych wątków ale to tyle.. nie polecam.

• Kryminały
  • 2011-2014
  • Zaczęte i nieskończone
  • Na wymianę\sprzedaż
  • Chcę prz... - kryminał/sensacja/horror/thriller

Dodaj cytat z książki Śmierć w wodzie