Zbrodnia i kara

Zbigniew Podgórzec
zbrodnia kara literatura rosyjska Raskolnikow Petersburg Porfiry Sonia
Inne

Opinie [1 588]

Moja ulubiona lektura szkolna z czasów szkolnych. Poraz kolejny powracam do lubianych lektur szkolnych.
Książka jest ciekawa ma wciągająca fabułę choć można się troszkę pogubić lub znudzić nie którymi wydarzeniami.
Ja ta książka będę lubić i nigdy nie zmienię zdania o tej książce.
Polecam wam tą książkę.

Powieść rozwleczona, którą czyta się lekko, ale niestety sama fabuła nie jest oszałamiająca.
Fakt, sceny morderstwa i ucieczki z miejsca zbrodni zostały zakreślone w taki sposób, że miało się wrażenie, iż jest się na miejscu i widzi się wszystko na własne oczy, ale dalsza część powieści, mniej więcej od momentu przyjazdu matki i siostry, przekształca się w coś w rodzaju...

„Zbrodnia i kara” to jedna z najważniejszych książek, jakie przeczytałam. Mogłabym powiedzieć, że od niej wszystko się zaczęło;) Lektura szkolna, która zadecydowała o moich zaiteresowaniach, które poszerzam przez całe dorosłe życie – społeczne i psychologiczne aspekty zbrodni (czy przestępczości w ogóle), skuteczności i zasadności wymierzanych kar, wpływu tychże na samego...

"Zbrodnia i Kara" kojarzyła mi się od zawsze z czasami licealnymi. Pomimo sporej ilości stron i nie najlżejszej fabuły była to moja ulubiona lektura.

Po kilku latach postanowiłam wrócić do tej pozycji i był to świetny pomysł. Jako nastolatka nie byłam w stanie pojąć wszystkich idei i przewodnich myśli Dostojewskiego. Myślę, że w większości przypadków, dla licealistów,...

powieść absolutnie wybitna.

Kompletny zbiór filozoficzny na temat moralności ludzkiej i popadania w obłęd. Poczułem się jakbym czytał traktat Tarkowskiego. Wspaniały srogi i ciężki klimat

Kiedy czytałem to jako nastolatek wiało nudą, psychologiczna łamigłówka ale niesie jedną prawdę w którą wtedy nie wierzyłem, czasem wystarczy spojrzeć i się wie. Teraz po latach wiem że czasem wystarczy spojrzeć by poznać prawdę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawa, za kolejnymi rozdziałami coraz ciężej się oderwać. Ciekawie przedstawia problemy z jakimi musi mierzyć się bohater z piętnem zbrodniarza.

Arcydzieło Dostojewskiego, jest psychologiczną analizą byłego studenta Raskolnikowa, którego teoria, że jest niezwykłą osobą prowadzi go do morderstwa. Akt jest surowym doświadczeniem, wywołuje koszmarne poczucie winy u Raskolnikowa. Ta historia jest jednym z najlepszych opracowań na temat psychologii winy.

W tej powieści autor wystawia czytelnika na pełne badanie...

Nie odmawiam jej tego wszystkiego, przez co zdobyła należny rozgłos, ale mnie nie porwała.

Dyskusje

50 674