Koty są dobre na wszystko

Franciszek J. Klimek Wydawnictwo: Fundacja Kultury i Sztuki Europejskiej "Ars Longa" poezja
2014-11-01
Fundacja Kultury i Sztuki Europejskiej "Ars Longa"
poezja klimek koty kotki wiersze zwierzęta
poezja
poezja klimek koty kotki wiersze zwierzęta

Bardzo polecam!
Książka trafiła do mnie przypadkiem - kiedy nieletnia latorośl (nota bene na wystawie kotów) uległa marketingowymi czarowi pewnego handlowca. Wciśnięto jej grafomanię, pomyślałam w pierwszej chwili.
Oskarżenie okazało się ze wszech miar niesłusznie. Śladu grafomanii. A to że zbiór składa się z rymowanych wierszy, działa tylko na plus, bo wszystko jest...

Fantastyczny tomik wierszy o naszych kocich przyjaciołach. Każdy tekst jest inny i wyjątkowy, a uśmiech nie będzie schodził wam z twarzy. Całość dopełniają piękne ilustracje. Bierzcie waszego kota na kolanka i czytajcie z mruczeniem w tle :).

Piękne wiersze, pełne uczuć do tych niezwykłych czworonożnych stworzeń. Nie raz wzruszyłam się przy czytaniu kolejnych stron. Bardzo polecam wszystkim fanom kotów

Fajne wierszyki o kotach dla miłośików kotów

O Kotach ... :-P

poezja? w dodatku o ... kotach?
niejeden wzruszy ramionami
ależ TAK:
"Bo koty są dobre na wszystko:
na wszystko co życie nam niesie,
bo koty, to czułość i bliskość,
na wiosnę, na lato, na jesień.

A zimą, gdy dzień jest zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to kot twój przyjaciel malutki
otuli cię ciepłym mruczeniem.
..."

Zbiór dziewięćdziesięciu trzech wierszy, opiewających wszystkie zalety i kocie wady. Wiersze są przepełnione wrażliwością i czułością- na pierwszy rzut oka widzimy, że Franciszek J. Klimek, to prawdziwy koci fanatyk. Na poszczególnych stronach czekają na nas świetnie współgrające kocie rysunki.

Pozycja obowiązkowa dla wszelkiej maści kociarzy! Zabawne, słodkie, nostalgiczne, smutne, mądre wiersze i limeryki o najwspanialszych istotach na Ziemi, o magicznych bytach, czyli o naszych najukochańszych bestiach - Kotach.
Wspaniale podsumowuje to utwór "Moja tolerancja":
Gość nie lubi kotów,
więc choć nerwy tłumię,