David A. Stockman Wydawnictwo: Fijorr Publishing biznes, finanse
The Great Deformation: The Corruption of Capitalism in America
Fijorr Publishing
david stockman wielka deformacja fijor fijorr publishing ekonomia finanse szkoła austriacka mises rothbard hayek smith friedman giełda rachunkowość usa kapitalizm stany zjednoczone prawica wolny rynek liberalizm libertarianizm konserwatyzm
The Great Deformation: The Corruption of Capitalism in America
biznes, finanse
Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

Kiedy wziąłem do ręki egzemplarz i zobaczyłem, że nie ma przypisów, zakwalifikowałem tę książkę jako do czytania na wieczór. Szybko okazało się jednak, że moja ciekawość i potrzeba skupienia przeszkadza w zasypianiu.
To jest historia gospodarcza USA widziana oczami republikańskiego kongresmena o konserwatywnych poglądach na temat pieniądza. Autor kiedyś pracował w...

Książka daje wiele do myślenia o realiach współczesnego świata finansów. Obszerna, ale wydaje się być napisana rzetelnie, z logicznymi wywodami. Być może z nie wszystkimi opiniami i propozycjami mógłbym się w 100% zgodzić, niemniej polecam, co najmniej aby zapoznać się z przedstawionym punktem widzenia. Prawdą jest, że jest on niestety marginalizowany w mainstreamie, co tym...

Książka Davida Stockmana pokazuje współczesny kryzys finansowy jako rezultat i logiczne następstwo „wielkiej deformacji”, jaka dotknęła amerykańską i światową gospodarkę. Nie jest to praca naukowa, lecz ma, jak przyznaje sam autor, charakter polemiczny, więc nie zawiera przypisów, ale na końcu zamieszczone są źródła. Stockman szukając przyczyn „wielkiej deformacji” cofa się...

Dyskusje

• Finanse
  • Polityka
  • Historia
  • Łukasz chce przeczytać
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
  • Economy

David A. Stockman Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm Zobacz więcej