Turyn i Piemont

2014-03-05
2014-03-05
Piotr Amsterdamski
Włochy Turyn Piemont

Cudowna Italia... Kraj oliwek, pomidorów, wspaniałych przypraw i oliwy, a także niesamowitych widoków. Jako nastolatka zakochałam się we Włoszech i do dziś moja fascynacja tym krajem nie ustała. Uwielbiam kuchnię włoską, język włoski (którego się uczę),a także książki, których akcja dzieje się w Italii. Dlatego kiedy tylko ujrzałam kolejny przewodnik National Geographic, tym razem po Turynie i Piemoncie, wiedziałam, że mnie zainteresuje.

Autor książki, Tim Jepson, zaraz po studiach przeprowadził się do Włoch. Mieszkał tam przez 5 lat i w tym czasie napisał 15 książek o tym przepięknym kraju.

"Turyn i Piemont" to przewodnik przygotowany przez National Geogrephic dla osób, które wybierają się w podróż do Włoch i mają zamiar odwiedzić właśnie te okolice. Nie znajdziemy w nim nic innego.
Książka ta wydana jest moim zdaniem we wspaniały sposób - zawiera dokładnie to, czego potrzebować może każdy turysta. Miejsca warte odwiedzenia, zabytki, mapy, adresy hoteli, restauracji... Całość dopełnia naprawdę duża ilość pięknych zdjęć, które jeszcze dodatkowo zachęcają do odwiedzenia Włoch.

• Turystycznie
  • Podróże