Bull Run 1861. Kampania i bitwa.

Okładka książki Bull Run 1861. Kampania i bitwa.
Robert Matteson Johnston Wydawnictwo: Napoleon V powieść historyczna
powieść historyczna
Bull Run. It's Strategy and tactics
Napoleon V
2012-01-01
2012-01-01
Juliusz Tomczak
Wojna Secesyjna Starcia zbrojne Bitwy

Bardzo ciekawa pozycja traktująca o pierwsze wielkiej bitwie wojny secesyjnej. Główną tezą autora jest to że głównym czynnikiem mającym wpływ na obraz zmagań podczas tej kampanii było wyszkolenie żołnierzy i oficerów, organizacja armii. Przejrzyste mapy ułatwiają śledzenie ruchów wojsk. Mogę tylko zachęcić do przeczytania. Serdecznie polecam.

• Wojskowość powszechna
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Bull Run 1861. Kampania i bitwa.