Więzy rodzinne

2014-01-01
2010-01-01
2011-07-07
Anna Dobrzańska-Gadowska

Piękna, pełna miłości rodzinnej powieść. Śmierć rodziców trójki dzieci spowodowała że zajęła się nimi ciotka- siostra matki dzieci. Szesnaście lat poświęconych wychowaniu dzieci dało Annie dużo szczęścia. Jednak zapomniała o swoich potrzebach, miłości i trosce o dzieci. Jednak dorosłe życie dzieci uczy ich dorosłości i błędy popełnione uczą ich pokory i wszyscy są szczęśliwi. A ciotka w końcu odnajduje miłość swojego życia .

Do kupienia książki skusiła mnie okładka, to nie była moja pierwsza książka tej autorki na którą wydałam moje ciężko zarobione pieniądze, ale pomyślałam sobie: "WIĘZY RODZINNE, więcej niż jeden bohater z nudną historią, Danielle ma większe pole do popisu". Łudziłam się głupio, że może chociaż jedna z opisywanych osób będzie miała coś ciekawego do przeczytania, a tu KLAPS! Nie polubiłam nikogo, nawet Annie, typowej dla mnie męczennicy. Słusznie postąpiła przygarniając do siebie dzieciaki, w końcu to jej rodzina, ale kto jej kazał nie korzystać z życia?Przecież już wcześniej mogła zbudować z kimś związek, z facetem który by to rozumiał i byłby wart jej czasu. Katie to typowa nadąsana księżniczka, jak dla mnie pozerka i wkurzała mnie do końca. Liz laleczka jak z okładki, kariera jak z bajki i nudne do szpiku kości życie, no bo cóż z nią było ciekawego? Tade chłoptaś bez kręgosłupa i tak mnie wkurzał z tym swoim romansem że myślałam, że wywalę tą książkę. Jednym słowem NIE POLECAM NIKOMU!

To moja druga książka tej autorki. Jest trochę dziwna, nie powiem.

Anna - pani architekt, po wypadku samolotu którym lecieli jej siostra i mąż giną, zajmuje się ich dziećmi, nie mając czasu dla siebie
Liz - młoda zapracowana dziennikarka, która bojąc się miłości związuje się tylko z 'dużymi dziećmi'
Ted - przyszły prawnik, wplątuje się w 'toksyczny' związek z kobietą starszą od niego o 12 lat
Kat - zdolna artystka, 21 letnia dziewczyna z charakterem i własnym zdaniem. Zakochuje się w Irańczyku

Jak potoczy się życie miłosne tych ludzi? czy wplączą się w jakieś kłopoty? I, co ważniejsze, czy uda im się z nich wyplatać?

To moja druga książka tej autorki. Jest trochę dziwna, nie powiem.

Ted - przyszły prawnik, wplątuje się w 'toksyczny' związek z kobietą...

Pewnie się narażę tym wszystkim czytelnikom, którzy uwielbiają Daniele Stell, ale nigdy więcej jej ksiązek! O ile akcja i bohaterowie potrafią zainteresować to styl jakim pisze autorka jest jak dla mnie zbyt prosty, wręcz dziecinny...

Bardzo fajna powieść, temat dość ciekawy. Kochająca ciocia zajmuje się trójką osieroconych przez siostrę i jej męża dzieci. Pokazane jest jej poświęcenie, miłość do nich, oddane i pomoc w trudnych sytuacjach, A dzieciaczki im starsze, tym więcej mają problemów na głowie. Ciocia faje radę i w końcu znajduje po wielu latach swoją miłość :)

Piękna i wzruszająca. Jak na prawdziwą Królową romansu przystało. Zachęcam wszystkich do przeczytania.

Szczerze rozczarowałam się tą książką. O ile motyw przewodni mógłby być ciekawe poprowadzony - osierocenie trójki dzieci i dzielna ciocia, która poświęca dla młodych wszystko, to jednak przerósł on możliwości autorki.
Niestety, nie mogę polecić.
Moja ocena:
2/10

Niestety, nie mogę polecić.
Moja ocena:
2/10

Fajnie się czytało, ale jak na Danielle Steel to nie powaliło.

Fajnie się czytało, ale jak na Danielle Steel to nie powaliło.

Sięgając po tę książkę myślałam, że będzie to jakiś romans ale nie zrezygnowałam ponieważ Danielle jest jedną z moich ulubionych autorek. Czytając byłam miło zaskoczona i nie mogłam się oderwać od lektury. Nie mając możliwości czytania, godzinami zastanawiałam się nad dalszymi losami bohaterów.
Książka opowiada o kobiecie, która adoptowała dzieci swojej siostry i jej męża, którzy zginęli. w okresie dzieciństwa dawała im wszystko co chcieli i nigdy im nic nie brakowało. Kiedy już stali się dorosłymi ludźmi, Annie nie przestawała się o nich martwić. Musi sobie poradzić z synem i córka trwających w związkach trudnych do zaakceptowania. Po drodze spotyka też mężczyznę, który odmieni jej życie.
Polecam :)

• Zaułek Danielle Steel
  • 2015
  • Steel Danielle
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Więzy rodzinne