Porzucona

Okładka książki Porzucona Torey Hayden
Okładka książki Porzucona
Torey Hayden Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Dziecko (tom 2) Seria: Historie prawdziwe biografia, autobiografia, pamiętnik
Dziecko (tom 2)
Historie prawdziwe
The Tiger’s Child
Hachette Polska
2014-03-20
2014-03-20
Łukasz Stankiewicz

Prawdziwa, rzeczywista i okrutna. Taka właśnie jest rzeczywistość Sheili. Kto był na miejscu jej podobnych albo podobnych tym, którzy myślą że w pełni jej pomogli, wiedzą o czym tutaj piszę.

Ci wszyscy w książce tej odnajdą prawdę. Nie przereklamowaną niczym sytuację, w której terapeuta nie jest magikiem sprawiającym że osoba z problemami nagle przestaje je mieć, ale zdradzającą okrutną jawę o tym, że terapeuta jest tym, który zrozumie i pomoże ale nie rozwiąże wszystkich problemów.

Nie piszę tego bez celu. Wydaje mi się bowiem, że wiele osób myśli że psycholog, psychiatra, psychoterapeuta jest osobą, która niczym magik sprawi, że osoba ze spieprzonym życiem, nagle zacznie być osobą, która ma życie fantastyczne. Wręcz przeciwnie, osoba której zaufamy pomoże jedynie sprawić, że to co bolało najbardziej, przestanie boleć w ogóle.

A osoby które lubią czytać o historiach innych z traumatycznymi przeżyciami znajdą w tej książce rzeczywistość a nie świat malowany przez media czy wielkie autorytety.

Sheila. Nastolatka, którą poznajemy jako małą, sześcioletnią dziewczynkę w tomie drugim serii "Historie prawdziwe" pt. "Dziecko". Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że ta książka ma kontynuację. Przyznać też muszę, że bardzo mnie to zaskoczyło i zarazem ucieszyło. W końcu czułam niedosyt po przeczytaniu "Dziecka", zastanawiałam się co stało się z Sheilą. Jak potoczyły się jej losy? I dostałam odpowiedź-zupełnie inną, niż się spodziewałam.
Oczekiwałam, że życie dzieci, którym pomagają terapeuci, ludzie wkładają wiele pracy, aby im pomóc odnaleźć się w świecie łatwo wyjdą na prostą, że tego po prostu pragną i gdy zaznają innego świata to robią wszystko, by w nim pozostać. Tutaj tak się nie stało...

Sama książka jest napisana przystępnym językiem, bardzo szybko się ją czyta. Umiliła mi kilka wieczorów. Gorąco polecam, ponieważ historia Sheili daje mocno do myślenia!

Nie mogłam się doczekać poznania tej historii. Odkąd przeczytałam pierwszą część, czyli "Dziecko" nie mogłam przestać myśleć jak potoczyły się losy Sheili.

Czy książka mnie zaskoczyła? Bardzo!

Nie wiem dlaczego, ale wyobrażałam sobie, że losy dzieci na drodze których znalazła się osoba, która włożyła tak wiele serca, żeby temu dziecku pomóc toczą się zupełnie inaczej. Chyba nie zdawałam sobie sprawy z tego , że to nie jest takie proste i nie wystarczy komuś pomóc i potem uznać, że przecież wszystko już powinno być w porządku.

Poznajemy Sheile jako nastolatkę, która wcale nie ma mniej problemów niż poprzednio. Wiele sytuacji pamięta zupełnie inaczej, niektórych w ogóle, a może nie chce ich pamiętać?

Książka na pewno uświadamia, że dziecko które zostało skrzywdzone w dzieciństwie boryka się z wieloma problemami i brakiem akceptacji. Nie wiem dlaczego wyobrażałam sobie, że znajdę w książce fantastyczną nastolatkę, która mimo trudnego dzieciństwa radzi sobie rewelacyjnie, jest ułożona, ambitna i szczęśliwa...

Nie będę Wam zdradzała jakie nowe fakty odkryje Torey w związku z Sheilą, bo to na pewno Was zaskoczy i bardzo Wam polecam po nią sięgnąć, bo jest na prawdę bardzo dobra!

Molewksiazkach.pl

Czy książka mnie zaskoczyła? Bardzo!

Kontynuacja historii Sheili bardzo mnie zaskoczyła. Nie wiem właściwie dlaczego, ale spodziewałam się zupełnie innej dziewczyny. Potem sama się sobie dziwiłam, że miałam jakiekolwiek oczekiwania.
Książka jest na swój sposób przerażająca. Wprawdzie nie ma w niej drastycznych opisów, czy mrożących krew w żyłach sytuacji, jednak przeraża ludzkie zachowanie. Przeraża brak profesjonalizmu, dziurawy system opieki społecznej, brak empatii, zainteresowania ze strony dorosłych.

Dalsza opowieść książki Dziecko .bardzo szybko się czyta.

Dalsza opowieść książki Dziecko .bardzo szybko się czyta.

Prawdziwa historia porzuconej przez matkę szescioletniej dziewczynki, którą opisuje pedagog szkolny.Polecam.

• Historie prawdziwe
  • Poszukuję