Pełnia architektury

architektura modernizm

Oficjalne recenzje i

Nieskończenie Dobre Intencje

[ 8 ] Link do recenzji

Zbiór esejów autora Bauhausu. Zaskakujące, jak wiele z refleksji można odnieść do obecnego środowiska w branży architektonicznej. Część jego przewidywań jest już ziszczona, co nie znaczy, że nie przynoszą one innych problemów - tym bardziej ciekawie jest podjąć tę dyskusję z Gropiusem.

bdb książka ale bardziej dla architektów i ludzi mocno siedzących w temacie

Obserwacje, niektóre już wiekowe, a wciąż aktualne. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych architekturą i urbanistyką.

Książka rewelacyjna, ale mój komentarz nie będzie o tym.

Dlaczego na stronie 44, ot tak wyrzucono oryginalne zdanie? Mianowicie: "Tomas Aquinas has said 'I must empty my soul that God may enter' "
Karakter, chyba to jednak poglądy Gropiusa, nie wasze, powinna przedstawiać książka?

Na półkach: , , , , , ,

Jeden z niewielu architektów, którego teksty da się czytać! Nie nadęty, będący blisko problemów projektowania, projektantów, wykonawców i klientów. Choć ostatecznie niesamowity marzyciel. Szkoda, że jego rewolucji edukacji nie udało się wprowadzić na polski grunt. Szkoda jeszcze dotkliwsza, że nadal nie zdołaliśmy uporać się z większością problemów, jakie towarzyszyły...

Może i mądre, ale nudne jak flaki z olejem

"Pełnia architektury" wpisuje się w modę na wydawanie i czytanie klasycznych tekstów poświęconych architekturze modernistycznej. Mody, która panuje wśród humanistów – studenci architektury i tak muszą znać te teksty ze względu na ich wagę dla rozwoju dziedziny. Dzięki tej modzie pozycje znane specjalistom i czytane w języku angielskim mogą trafić do większej liczby...

Na półkach: , , , ,

Świetna książka! Gropius przedstawia swoją filozofię na temat architektury i planowania oraz jak wg niego należy uczyć tego rzemiosła. Bardzo ciekawe podejście, zastosowane w Polsce z pewnością dałoby zauważalne rezultaty w postaci zmieniającej się przestrzeni. Co więcej dałoby rozsmakować się każdemu studentowi architektury w swoim przyszłym rzemiośle i zdecydowanie...

mniam

Wielka szkoda, że książka ta ukazała się na polskim rynku dopiero w 2014 roku, a co za tym idzie, nie miał okazji przeczytać jej architekt, który zaprojektował moje miejsce pracy, czego efekty odczuwam dotkliwie.

• Architektura
  • Chcę w prezencie