Pies wojny. Jak oficer SAS stał się pionkiem w afrykańskiej wojnie o ropę

Simon Mann Wydawnictwo: Helion biografia, autobiografia, pamiętnik
Cry Havoc
biografia, autobiografia, pamiętnik
Arkadiusz Romanek
Simon Mann

Dole i niedole życia najemnika. Opowieść dla fanów tego typu historii. Początek zagmatwany, dopiero od momentu uwięzienia bohatera książkę się jako tako czytało. Nie polecam.
PS. Jedno co mnie zastanowiło: kwoty jakimi obraca się w tym świecie i nie chodzi mi wcale o finansowanie samych operacji.

Ciekawa książka opisująca losy byłego żołnierza SAS Simona Mann-a, który pracuje jako najemnik wywołujący przewroty w afrykańskich państwach. Momentami trochę zagmatwana, momentami się trochę dłuży. Spodziewałem się po niej trochę więcej... Generalnie można przeczytać, szczególnie dla osób lubiących tematykę.

Sporo sobie obiecywałem tą książką. Zapowiedź brzmiała bardzo interesująco a tymczasem trochę się zawiodłem. "Pies wojny" a i owszem, ale o tym pionku w grze o ropę naftową, to jest tak jakby na marginesie. Początek ciężki, sporo opisów militarnych. Jak się przez to przebrnie, to książka staje się przyjemniejsza do czytania. Na pewno czytelnik może się sporo dowiedzieć o...

fajna pozycja dla fanow wojny itp chociaz na poczatku troche zagmatwana ale pozniej bardzo mnie wciagnela.polecam

Bardzo ciekawa książka opisująca losy Simona Mann'a, byłego oficera SAS. Po odejściu z jednostki założył wraz z pułkownikiem Timem Spicerem prywatną firmę wojskową Sandline International, która działała na terenie Angoli i Sierra Leone, prowadząc nie dokońca operacje jakie wykonują PMC.

Simon Mann miał równiez powiązania ze słynnym Executive Outcomes, który funkcjonował w...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• W mojej osobistej biblioteczce:)
  • Militaria&Intel
  • Wojny, konflikty i akcje zbrojne
  • Afryka
  • Chcę kupić