Niezwykłe historie zwykłych ludzi

Okładka książki Niezwykłe historie zwykłych ludzi Alfred Jan Palla
Okładka książki Niezwykłe historie zwykłych ludzi
Alfred Jan Palla Wydawnictwo: Bogulandia literatura piękna
Bogulandia
2013-09-30
2013-09-30
opowiadania Bóg Biblia

Niby niezwykłe historie całkiem mądre i życiowe. Ale jeśli autor twierdzi, że Święta Inkwizycja uczyniła tak wiele zła na świecie na Marcin Luter był jednym z najlepszych ludzi w historii, to jednak coś tutaj jest nie tak.

Wysłuchałam w formie audiobooka.
Opowieści o ludziach z Biblii i nie tylko posłużyły autorowi do ciekawych rozważań na poczet rozwoju duchowo-życiowego człowieka.
Nie znam autora ale jak na naukowca napisał bardzo dostępnie.
Polecam zainteresowanym.

Wysłuchałam w formie audiobooka.
Nie znam autora ale jak na naukowca napisał bardzo dostępnie.
Polecam zainteresowanym.

Całkiem niezła książka o dążeniu do realizacji czy sukcesu w oparciu o wartości. Sporo odniesień do biblii i wartości chrześcijańskich. Pojęciem zastępującym sukces jest wzrost.
Żałuję, że brakuje tego typu książek na rynku.

Żałuję, że brakuje tego typu książek na rynku.

Irytująca. Tytuł mylacy. Miałam nadzieję na ciekawe historie różnych ludzi, a tu tylko cytaty z Biblii

Drażniąca propaganda religijna.

Drażniąca propaganda religijna.

Nie przeczytałam opinii o tej książce przed jej przeczytaniem, dlatego spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Czy jestem rozczarowana? Raczej nie, bo na swój sposób była ciekawa i dająca do myślenia.

Natomiast całkowitym nieporozumieniem jest dla mnie tytuł książki. Historie, które zostały tu opowiedziane, w żadnym wypadku nie są przeżyciami zwykłych ludzi.

Szkoda, że w opisie książki na tym portalu nie ma wspomnianej jednej rzeczy - zwykli ludzie to ludzie z książki zwanej Biblią.
Można skrócić nią w kilku słowach - słuchaj Boga, módl się i ufaj Bogu a cel wtedy osiągniesz.
Plusem było kilkukrotne nawiązanie do postaci z "dzisiejszych" czasów. Wzmianka o trzymaniu się w towarzystwie i wpływie "złego" towarzystwa na nas jest też ciekawa i godna uwagi. Tradycyjne już "z kim przystajesz takim się stajesz".
Nie chce mi się wypisywać minusów, których przykładem może być, to iż "ludzie żyli kiedyś dłużej" na czele z Noem - budowniczym arki, który przeżył ponad 120 lat budując samą arkę.
Czy polecam? Wierzący możliwe, że coś z tej książki wyniesie.

Będąc zwykłymi ludźmi możemy uczynić nasze życie niezwykłym - niezależnie od tego na jakim jego etapie się znajdujemy, bez względu na to jak bardzo jest ono szare lub kolorowe. Nie czekaj na mannę z nieba i już dziś skorzystaj z rad Alfreda J. Palli na udane życie. Po prostu zajrzyj do książki "Niezwykłe historie zwykłych ludzi" i poznaj sekrety ich sukcesu.

Publikacja Wydawnictwa Bogulandia to piękna książka - inspirowana fragmentami Pisma Świętego, będąca jego ciekawą interpretacją oraz nawiązująca do wyzwań współczesnego świata, m. in. potrzeby osiągania sukcesu. Każdy z nas chciałby osiągnąć sukces w ważnej dla siebie sferze życia - publikacja ta jest zbiorem cennych rad i biblijnych pouczeń jak dojść przez trudy do gwiazd, pozostając wiernym sobie i Bogu a jednocześnie wykorzystując 100% swojego potencjału.

Książka stanowi niejako poradnik udanego życia, w którym z porażek czerpie się korzyści, w problemach dostrzega się jasną stronę a z pokory uzyskuje się owoce.

Więcej na http://papierowakobietka.blogspot.com/2015/05/poznaj-sekrety-sukcesu-zwykych-ludzi.html

Publikacja...

Bardzo dobra książka, wiele życiowych sytuacji oraz dobrze dobrane sposoby, by je przezwyciężyć. Zawarte są w niej też w niej budujące historie, z których możemy się nauczyć aby nie polegać tylko na samym sobie oraz o tym, by nigdy się nie poddawać i zawsze dążyć do wyznaczonych przez siebie celów.
Lektura ta składa się głowinie z historii biblijnych, które są wyjaśniane i porównywane do naszych codziennych decyzji. Znajduje się również dużo złotych myśli, które w swej prostocie są mądre i motywujące.
Z tej lektury można zaczerpnąć wiele pozytywnego nastawienia i myślenia, którego czasami nam brak.

Serdecznie polecam! :)

Lektura ta składa się głowinie z historii biblijnych, które są wyjaśniane i...

swietna pozycja ;)

swietna pozycja ;)

• 2017
  • 2016
  • Droga

Dodaj cytat z książki Niezwykłe historie zwykłych ludzi