Pamięć. Trening interaktywny

2004-01-01
2004-01-01

świetny poradnik do codziennych treningów pamięci

świetny poradnik do codziennych treningów pamięci

Książka byłaby warta polecenia, gdyby nie błędy merytoryczne, nie poprawione przez edytora nawet w czwartym wydaniu. Młodzież może polepszyć sobie pamięć i jednocześnie nauczyć się błędów matematycznych. Mam zastrzeżenia również co do sposobu dystrybucji tej książki. Nie jest ona dostępna w normalnym obiegu, a jedynie przez prywatną stronę autora, obsługiwaną przez niekompetentne osoby.

Książka Marka Szurawskiego to swego rodzaju poradnik dotyczący efektywnej nauki i zapamiętywania, bez konieczności bezmyślnego „wkuwania” przez długie godziny i frustracji. Autor swoją książkę napisał prostym i przystępnym językiem, w zrozumiały dla czytelnika sposób, dodając wiele przykładów, co zdecydowanie ułatwiło mi zrozumienie opisanych, w większości dla mnie nowych metod i mechanizmów. Z publikacji dowiedziałam się wielu ciekawych i nowych rzeczy, ale nie wszystkie z nich wykorzystam. Niektóre metody nie są dla mnie i nie pomagają mi w efektywniejszej nauce, ale może komuś akurat te z opisanych działań przypadną do gustu i pomogą.

Marek Szurawski opisuje nie tylko zasady działania naszego mózgu, czy techniki zapamiętywania informacji o różnej długości, ale także opracował system, który ma pobudzić nas do lepszego myślenia. Dodatkowo po każdym fragmencie w książce zawarte są ćwiczenia, które pobudzają czytelnika do aktywności i faktycznego zrozumienia czytanego tekstu.

Ciekawa książka, która w prosty sposób opisuje naprawdę przydatne rzeczy. Chociaż nie wszystkie metody sprawdzą się u każdego, myślę, że autor nie pozostawi żadnego czytelnika bez ani jednej metody, która mu pomoże. Marek Szurawski udowadnia, że nie ma złej, czy gorszej pamięci, jest tylko ta niewyćwiczona, ale to da się szybko zmienić. Książka warta uwagi.

NAJLEPSZA książka dotycząca pamięci, jaką miałem w rękach. Napisana przystępnym językiem, bardzo motywująca. Zawiera metody zapamiętywania, które NAPRAWDĘ działają - często wykorzystuję je na studiach. Bardzo polecam mieć ją w swojej biblioteczce, opłaca się wydać te parę złotych na zakup.

Świetnie napisana - przystępnie i z wieloma przykładami, co ułatwia zrozumienie mechanizmów pamięci i nowych metod nauczania. Dużo ciekawych i nowych rzeczy, ale nie wszystko wykorzystam. Niektóre metody zupełnie mi nie pasują np. zapamiętywanie krótkich wyrazów dla określenia dwucyfrowej liczby, żeby potem robić z tego historyjkę itd. Ale może komuś się to przyda? W każdym razie na pewno skorzystam z kilku metod, ale też dzięki tej książce wiem, że nie ma czegoś takiego jak lepsza czy gorsza pamięć - jest po prostu pamięć lepiej lub gorzej ćwiczona ;).

Nauka zapamiętywania prowadzona krok po kroku. Wszystko wytłumaczone w prosty sposób.

Perfekcyjna książka ukazująca zasady działania mózgu, wszelkie techniki związane z zapamiętywaniem krótkich lub dłuższych informacji. Opracowany system, który pobudzi nas do lepszego myślenia. Od zasad szybkiego czytania po zapamiętywanie numerów telefonów i kont bankowych. Wszystko to opisane jest w sposób przejrzysty i zrozumiały.
W książce zawarte są ćwiczenia, które powodują naszą aktywność (zainteresowanie). Zapamiętywanie opiera się na humorze niejako zabawą naszym umysłem. Tworzenie map myślowych i notatek (efektywnych).
Godna polecania ślą tych którzy maja problem z pamięcią lub chcą się rozwinąć.

W książce zawarte są ćwiczenia, które...

Książka jest genialna! Napisana w sposób prosty, ciekawy, okraszona mnóstwem technik zapamiętywania, które naprawdę działają, barwnych przykładów, anegdot... Po prostu cudo! Jest tylko jeden problem: zmienić swoje myślenie i nawyki. Mimo, że przeczytałam tę książkę, zrobiłam wszystkie zadania, nauczyłam się zakładek pamięciowych to i tak, gdy przychodzi do nauki nie potrafię ich efektywnie wykorzystać. I to mnie strasznie irytuje i podcina skrzydła. Takich metod powinni uczyć w szkole, w podstawówce najlepiej, bo im człowiek starszy tym trudniej mu zmienić złe nawyki w uczeniu się. A dzieciom spodoba się nauka.

Wspaniała książka. Nie tylko bogata treść, ale też niezwykła atmosfera, którą tworzy autor

Totalna rewolucja w podejściu do pamięci.Dlaczego nie uczą tego w szkole?Nauka może być bowiem również zabawą. Czytaj i rośnij!

• Rozwój osobisty
  • Rozwój