Interesy Pana Kota

Okładka książki Interesy Pana Kota
Gianni Rodari Wydawnictwo: Muchomor literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Gli affari del signor gatto
Muchomor
2013-01-01
2013-01-01
40 min.
Jarosław Mikołajewski
Joanna M. Kołyszko Jarosław Mikołajewski

Kompletnie nie rozumiem dość wysokich ocen tej książki. Przede wszystkim zupełnie nie wiem, do jakiej grupy wiekowej może trafić. Dla młodszych dzieci jest zupełnie niezrozumiała. Użyte jest niezrozumiałe słownictwo i aluzje do "dorosłych" tematów. Z drugiej strony starszych dzieci nie jest w stanie zainteresować przez infantylną historię.

W dodatku jest nieciekawa. Przez...

To książka sprzed 45 lat, ale do współczesnego pokolenia też może dotrzeć. Poprzez historię kota opowiada jak szybko, mocno i bez wysiłku osiągnąć sukces i sławę przy pomocy szczwanych interesów. Przestrzega też, jak nie powinno się działać. Między wierszami wyjaśnia podstawowe zagadnienia związane z pomysłem na biznes, reklamą, promocją, traktowaniem klientów.

• 1) Domowa biblioteczka
  • Rodzinne poczytajki