Zamordowani. Najsłynniejsze zabójstwa polityczne w historii

Jean-Christophe Buisson literatura faktu 344 str.
Assassinés

Filia
literatura faktu
polityka historia morderstwo

Porównaj ceny i

Czy śmierć głowy narodu, dyktatora czy innej osoby publicznej można w jakikolwiek sposób porównywać do śmierci zwykłego obywatela? Oczywiście, że nie!!! Każda śmierć jest tragedią tyle tylko, że o śmierci znanych osób musimy uczyć się w szkołach.
Książa ciekawa. Przedstawienie momentu zamachu na życie drugiego człowieka, zarówno ze strony ofiary jak i ze strony oprawcy,...

Właśnie skoczyłam książkę Zamordowani i sama nie wiem, co o tym myśleć. Lubię książki poruszające temat polityki, zabójstw politycznych, konfliktów, dotykających kwestii moralnych władzy, odpowiedzialności za podjęte decyzje, itd. Ale Jean-Christophe Buisson, dziennikarz Le Figaro, autor książki Belgrad. Powieść, takie odniosłam wrażenie, w sposób nowoczesnego...

Książka „Zamordowani” to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Przeczytamy w niej o spiskach i ostatnich chwilach przed śmiercią, a nawet o samej śmierci najbardziej znanych postaci. Mnie bardzo zaskoczyły okoliczności śmierci Juliusza Cezara i Henryka II Walezjusza. I tylko o nich napiszę, resztę będziecie musieli przeczytać sami.
Cezar mimo ostrzeżeń i próśb udaje...

• Literatura francuska
  • 2014