Okładka książki Taka praca nie ma sensu! Cztery zapomniane potrzeby, które dodają energii do osiągania wspaniałych wyników
Tony Schwartz Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2012-02-01
2012-01-23
motywowanie praca

Okładka książki HBRs 10 Must Reads on Mental Toughness Tony Schwartz, Martin E.P. Seligman
Ocena 7,0
HBRs 10 Must R... Tony Schwartz, Mart...
Okładka książki The Art of the Deal, czyli sztuka robienia interesów Donald J. Trump, Tony Schwartz
Ocena 7,2
The Art of the... Donald J. Trump, To...
Okładka książki O zarządzaniu sobą. 10 Idei HBR. Richard E. Boyatzis, Clayton M. Christensen, Diane L. Coutu, Peter F. Drucker, Stewart D. Friedman, Sumantra Ghoshal, Daniel Goleman, Edward M. Hallowell, Heike Bruch, Robert S. Kaplan, Catherine McCarthy, Annie McKee, William Oncken Jr., Robert E. Quinn, Tony Schwartz, Donald L. Wass
Ocena 6,9
O zarządzaniu ... Richard E. Boyatzis...
Okładka książki O zarządzaniu sobą Richard E. Boyatzis, Clayton M. Christensen, Diane L. Coutu, Peter F. Drucker, Stewart D. Friedman, Sumantra Ghoshal, Daniel Goleman, Edward M. Hallowell, Heike Bruch, Robert S. Kaplan, Catherine McCarthy, Annie McKee, William Oncken Jr., Robert E. Quinn, Tony Schwartz, Donald L. Wass
Ocena 7,1
O zarządzaniu ... Richard E. Boyatzis...

Bardzo dobra książka. Znajduje się w niej wiele rad, które można od razu wcielić w życie. Książka potrzebna na dzisiejsze, pandemiczne czasy.

Na duży minus - korekta - niestety w książce jest wiele błędów: brakuje liter na końcu słowa lub zdania są "dziwnie" przetłumaczone.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

8/10

Recenzja dotyczy nowego wydania książki z 2020r. ( na portalu lubimyczytać jest jeszcze jej czerwona oprawa- nowa ma żółty kolor).

Gdybym miała określić motto tej książki jednym cytatem byłyby to słowa ' MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ"

Bardzo spodobało mi się całościowe spojrzenie na człowieka i jego efektywność. Ksiązka porusza zagadnienia związane z fizycznością (sen, dieta, ćwiczenia) , sferą psychiczną (przekonania, emocje, potrzeby) jak obszarem duchowym (poczucie sensu). Poruszenie wszystkich tych sfer tworzy jedną spójną całość.

Pozycja NIE JEST jest z pewnością typem poradnika, który czyta się w jeden wieczór. Moim zdaniem to wymagająca pozycja. Książka jest pełna samego " mięsa"- zawiera mnóstwo konkretów, naukowych badań jak i praktycznych wskazówek. Autorzy proponują wiele ćwiczeń- które najlepiej wykonać w trakcie czytania.

Dużym plusem było dla mnie podsumowanie każdego z rozdziałów na końcu książki.
Z pewnością będę do niej wiele razy wracać ! Polecam.

8/10

Mogłaby być o połowę krótsza, jako wstęp do tej tematyki polecam.

Mogłaby być o połowę krótsza, jako wstęp do tej tematyki polecam.

Ta książka powinna być prezentem dla kazdego szefa. Może włąściciele otworzą w końcu oczy i zobaczą, jak osiąga się prawdziwy sukces, niekoniecznie kosztem życia prywatnego pracownika!

To jest niezła książka, tylko autorzy za często powołują się na pracę z Sony (ta wzmianka pojawiła się kilkadziesiąt razy, heh).
Miejscami, niestety, rozwlekła.
O połowę krótsza zebrałaby lepsze noty!

Miejscami, niestety, rozwlekła.
O połowę krótsza zebrałaby lepsze noty!

Kupując tę książkę, na podstawie tytułu "Taka praca nie ma sensu", spodziewałem się zupełnie innej treści. Ale nie, nie pożałowałem wydanych pieniędzy - wręcz przeciwnie! Ona zmusza do głębokiej refleksji nad priorytetami, sposobem pracy, balansem pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Zachęca do przeprowadzenia retrospekcji wydarzeń z własnego życia, zastanowienia się nad swoimi reakcjami popełnionymi w trudnych momentach, przemyślenia, czy nie dało się postąpić inaczej, lepiej. A wszystko po to, żeby stać się lepszym i szczęśliwszym pracownikiem, mężem, ojcem, bardziej obecnym w życiu rodziny.

Ciężko określić, o czym ta książka opowiada. Porusza tyle wątków... Chyba nie pomylę się twierdząc, że jest po prostu o życiu. Porusza temat higieny życia (sen, zdrowa dieta, funkcjonowanie w zgodzie z biologicznym zegarem), poczucia własnej wartości, optymizmu (tego niepoprawnego oraz realnego), pesymizmu, kontaktów międzyludzkich oraz uważności (a raczej jej braku w dzisiejszym zwariowanym, "wielozadaniowym" świecie).

"Efektem ubocznym" czytania tej książki jest również rozwój naszej empatii i zwiększenie otwartości na różne, niekoniecznie te najbardziej dla nas oczywiste, interpretacje zaobserwowanych wydarzeń i zachowań innych ludzi.

Jeśli już muszę do czegoś się przyczepić, to może do rozwlekłości i powtórzeń, które zaobserwowałem w niektórych rozdziałach. Jestem wyczulony na lanie wody, jak chyba każdy inżynier ;) Czasem trochę za dużo psychologii i filozofii, ale z drugiej strony to tworzy klimat tej książki. Na końcu podsumowanie, które niektórzy czytelnicy mogą uznać za niepotrzebne, ale moim zdaniem jest bardzo ważne, bo pomaga zebrać wszystkie przemyślenia z książki w spójną całość. To nie byłoby takie proste bez podsumowania, ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić na pochłonięcie tej lektury.

Podziwiam autora i jego zespół. Dziękuję tłumaczowi (pan Dariusz Bakalarz) oraz polskiemu wydawcy (MT Biznes) za to, że podjęli się wprowadzenia na nasz rodzimy rynek tak wartościowej książki.

Książka porównywalna do Getting Things Done. Autor pokazuje równie przełomowe spojrzenie na produktywność osobistą. Zmieniła moje spojrzenie na zarządzanie czasem, a raczej energią.

Wartościowa książka, którą powinien przeczytać każdy kto interesuje się tematyką samorozwoju.

Tony Schwartz Taka praca nie ma sensu! Cztery zapomniane potrzeby, które dodają energii do osiągania wspaniałych wyników Zobacz więcej