Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2. Sztuka tworzenia postaci

Daniel Falconer Wydawnictwo: Amber Cykl: The Hobbit Chronicles / Kroniki "Hobbita" (tom 2) albumy
An Unexpected Journey, Chronicles: Creatures & Characters
Aleksandra Jagiełowicz, Maja Kittel
Amber
An Unexpected Journey, Chronicles: Creatures & Characters
The Hobbit Chronicles / Kroniki "Hobbita" (tom 2)
albumy
Aleksandra Jagiełowicz, Maja Kittel

Świetna encyklopedia wiedzy na temat pracy charakteryzatorów nad tym cudownym widowiskiem.

Bardzo polecam tę książkę dla fanów Hobbita a także dla osób , które chcą wiedzieć jak robi się stroje. Mi szczególnie spodobali się elfowie.Ja osobiście bardzo polecam!

SAME FILMY NIE WYSTARCZĄ

Oto kolejny dodatek do filmowego „Hobbita” i kolejna znakomita książka, która udowadnia, że tego typu publikacje wcale nie muszą być odcinaniem kuponów od znanej marki.

Tolkiena i jego Śródziemie zna chyba każdy. Ich obecność w popkulturze trwa już od blisko osiemdziesięciu lat, rozbudzając wyobraźnię milionów czytelników. Sam autor za życia wydał...

Super przewodnik po filmie.Jest tam trochę o charakterze postaci oraz o robieniu protez,podkładaniu głosów,Wyrabianiu rąk itp.Polecam dla fanów filmu.

Następna kronika opisująca jak powstawał film Hobbit. I muszę powiedzieć, że pierwszy był o niebo lepszy, może głównie dlatego, że w tej części było dużo powtórzeń tego co już przeczytałam w jedynce. Było tu też więcej tekstu niż obrazków, mimo to znowu można było dzięki niej wyobrazić sobie jak wiele pracy włożono w ten film. Dla zagorzałych kolekcjonerów pozycja jak...

Wspaniały dodatek dla fanów, pięknie wydany, z mnóstwem zdjęć. Myślę, że szczególnie może spodobać się osobom interesujących się samym procesem powstawania filmu. Pokazuje ogrom pracy i zaangażowania twórców w celu powołania do życia mieszkańców Śródziemia. Gorąco polecam!

Drugi tom Kroniki o filmie "Hobbit" jest jeszcze ciekawszy (i dłuższy) niż pierwszy. Po jego przeczytaniu jestem jeszcze bardziej zadziwiony pietyzmem twórców, przejawiający się na każdym etapie - od koncepcji postaci, przez stroje, fryzury, charakteryzację aż po akcent i sposób mówienia. Czapki z głów!

• Chcę w prezencie
  • Tolkienistyka