Ruchome Piaski

Emily Rodda Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pas Deltory (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The Shifting Sands

lubię
skąd
biblioteka
moja oopinia

O,cudeńko mi.Się trafiło,ile tu było przygód.
Ta walka,te miasto.
Tyle emocji i to dla mnie.

kśiążka naprawdę dobra, wciągneła mnie w pełni, są pewne niedociągnięcia ale można je pominąć bo jest bardzo ludzka, a potwory oryginalne, bardzo podobał mi sie koniec jak Lief stracił rozum i wiedział dokładnie co robić, to było zaskakujące, nie wiem czemu wydaje mi sie że końcuwki są zawsze naciągane w tej serii ale to tylko moje zdanie. Książka naprawdę wciąga, Polecam

Robi się coraz bardziej niebezpiecznie! Czy w ruchomych piaskach przyjaciele nadal będą mogli na siebie liczyć? Czy ich wróg już się zorientował, że klejnoty zniknęły? Przeczytaj, polecam!

Autorka zrezygnowała ze schematu zdarzeń jaki używała w poprzednich częściach- na szczęście. Książka sama w sobie jest dobra ale można się dopatrzeć kilku niedociągnięć takich jak np:
- niezbyt ogarnięta sytuacja przed i podczas turnieju
- nie powiecie mi chyba, że Szara Straż jest na tyle durna żeby nie zwracać uwagi na podejrzanego ptaka lecącego za ich wozem- litości,...

Kolejny odnaleziony kamień - opal. Żeby odzyskać lazuryt, nasi bohaterowie będą musieli udać się na tajemniczą pustynię, która zgotuje im nie jedną niespodziankę.

Jedna z najlepszych części, choć zarazem najbardziej absurdalnych. Nie rozumem jakim cudem wędrowcy są wstanie podróżować prawie tydzień bez jedzenia, wody i z małą ilością snu. Lief, Barda i Jasmine stracili swój cały dobytek, a ich sytuacja staje się momentami tak bardzo niefortunna, że aż ja staje się tym rozdrażniona. Zbyt wczuwam się gdy czytam.

Akcja w Rithmere jest...

Powiem jedynie, że średnia.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo fajna książka, chyba najlepsza jak dotąd z całej serii.
To lekka, łatwa i przyjemna przygodówka, którą połyka się w całości.
Gorąco POLECAM!!!

Extra fantaza!!!

Po bardzo wciągającej przygodnie z trzema pierwszymi tomami Pasu Deltory nadszedł czas na "Ruchome Piaski". Dla tych co nie czytali moich poprzednich recenzji przypomnę szybciutko o czym jest ta seria.

Deltora to kraina, w której zapanował wielki strach i obawa przed jutrem. Dotychczasowy król i jego ciężarna małżonka musieli opuścić bezpieczny dotąd zamek i ukryć się,...

• Fantasy
  • 2012